Çin Ucuz Mu?

Dünya genelinde konaklama, ulaşım ve yaşam maliyetleri ile dikkatleri üzerine çeken Çin ucuz mu diye merak ediyorsanız ülkede şartlar çok ekonomiktir ve bir öğrencinin hayatını rahat bir şekilde geçirebileceği şekildedir. Çin ucuz yaşam giderleri ile birçok kişinin tercih ettiği ülkelerin başındadır.

Çin'de Eğitim

Çin Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Günümüzün dünya devi ülkelerinden olan Çin, üniversitelerini öğrencilerimize açmaktadır ve dünyanın birçok ülkesinden olduğu gibi, ülkemizden gençlerimiz de bu kaliteli okullarda eğitim alabilirler. Çin Üniversiteleri, ülkenin kalkınma hatta giderek bir dünya devi olmasıyla paralel şekilde, son derece özenli, akreditasyonu olan, modernize edilmiş sistemleri ile dikkat çekiyor. YÖK denklik ve dünya genelinde diploma geçerliği açısından öğrencilerine avantajlar sunuyor. Siz de bu avantajlı eğitimden, üstelik bir sınava girmeden yararlanabilirsiniz. Ülkede, bizim ÖSS sınavımıza benzer olarak bir sınav bulunur ancak, sadece Çin vatandaşlarına bu sınav uygulanır. Yurtdışından gelen öğrenciler ise, bir sınava girmeden başvurularını yapabilirler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımız, şubelerimizle yüzyüze, web siteleri ve çağrı merkezleri üzerinde iletişim kurabilirsiniz. Bir ülkede eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için kesinlikle en önemli noktalardan biri o ülkenin ekonomik olanaklarıdır. Bütçenizi düşünmek zorundasınız ve bunda son derece haklısınız. Çin ucuz mu? sorusu da elbette aklınıza gelecektir. Çin, çevre ülkelere göre gerçekten ekonomik olanaklarına göre dikkat çekmektedir. Kendi üretimleri olan, sanayisi gelişmiş olan ülkede, birçok ürün ülkede üretildiğinden uygun rakamlıdır. Temel ihtiyaç malzemelerinden, elektronik eşyalara kadar birçok ürünü uygun fiyatlı alabilirsiniz.

Çin ucuz mu? sorusu kapsamında, ulaşım bilgilerini de edinmek gerekir. Ülkenin önemli kentlerinde metro ağı bulunmaktadır. Bunu kullanarak, ekonomik rakamlarla bir noktadan bir noktaya ulaşımınızı gayet ekonomik yapabilirsiniz. Taksi ücretleri ise, ülkemize göre çok daha ucuzdur. Yiyecek, içecek ihtiyaçlarınızı, pazar ile marketlerden alışverişlerinizi yaparak daha uygun rakamlarla karşılayabilirsiniz. Yurtlarda kalan öğrenciler, üniversitelerin kantinlerinde çok uygun rakamlarla yemek yiyebilirler. Öğrenci olarak yemek ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Şehir içinde genel restoran zincirler de uygun rakamlarla yemek servisi sunmaktadır. Isınma, elektrik ve su faturası giderleri de ekonomik rakamlarla gelmektedir.

Çin ucuz mu? sorusu olarak, konaklama şüphesiz masraf kalemlerinin en önemlilerini oluşturmaktadır. Yurtdışından gelen öğrenciler için de hemen her üniversite bünyesinde, yurt seçenekleri bulunmaktadır. Fiyatları gerçekten son derece ekonomik olan bu yurtlarda, tek kişilik, iki ya da üç kişilik odalarda bütçenize uygun kalabilirsiniz. Bu şekilde, güvenli bir ortamda da kalma şansınız olmaktadır. Şehirlerde, öğrencilerin kiralık dairelerde de kalabilirler. Stüdyo daire tipinde küçük dairelerde kalabilirsiniz ve daha büyük olanlarda arkadaşlarınızla birlikte kalabilirsiniz. Bunların kiraları ise elbette yurtlara göre biraz daha fazladır.

Çin Hükümeti, özel ya da kamu kurumları ve üniversiteler kendi bünyelerinde, hem ülke vatandaşı öğrencilere hem de yurtdışından gelen öğrencilere burs olanakları sunmaktadır. Bu noktada, sizler de bu sayısı fazla burs olanaklarından elbette yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, bütçenizde ferahlama yaratarak, çok daha sağlıklı şekilde derslerinize, eğitiminize odaklanabilirsiniz. Ülkemizden ya da Çin Hükümeti’nden alacağınız burslar, yarı ya da tam burs şeklinde olabilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1