Endonezya Posta Kodu

Endonezya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Endonezya'da Eğitim Posta Kodu: 23352

Endonezya Posta Kodu

Endonezya güney Asya ve Okyanusya’da konum oluşturmuş bir ülkedir. Müslüman bir ülke olmasının yanında genel yapı itibari ile 17508 adadan oluşmaktadır. Endonezya gezilerinde veya öğrenim amacıyla gidildiğinde herhangi bir gönderi ihtiyacı doğduğunda Endonezya posta kodu önem arz etmektedir.

En önemli bölgeleri olan Papua, Bali, Cakarta, Bandung olmaktadır. Papua bölgesi posta kodları 97593 den başlar. Bali bölgesi posta kodları 80111 ile başlar. Cakarta bölgesi posta kodu 10530 dur. Bandung bölgesi posta kodu 40211 ile başlayıp 40287 ye kadar devam eder. Posta kodlarının belirli bir bölge çevresinde etkin kullanılabilmesi için adres bölümüne öncelikle bulunduğunuz bölgenin ismi yazılır.

Ülke kodu olarak kullanılan ID posta kodu önüne getirilerek bölge ifade edilir. Örneğin Cakarta için ID 10530 yazılarak gönderi ilgili bölgeye daha hızlı ulaştırılır. Cakarta bölgesindeki diğer semtlerin posta kodları aynı şekilde adres bölümüne belirtildiğinde gönderiler hız kazanır. Buradaki vatandaşlara herhangi bir kargo iletilmek istenildiğinde de aynı sistem uygulanır.

Endonezya Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Endonezya posta kodu öğrenmenin en güzel yolu öncelikle Endonezya hakkında bilgi edinmekten geçecektir. Çünkü şehirler belirli bir bölge üzerinden posta kodu uygulamasına tabi tutulmuştur. Ayrıntılı Endonezya posta kodu öğrenmek için Eurostar web sayfaları ziyaret edilebilir. Buradan detaylı sorgulama yaptığınızda bulunduğunuz noktanın posta koduna ulaşabilirsiniz.

Endonezya Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Özellikle ülke kısaltmaları uluslararası olarak bilinen birer kodlama sistemidir. Endonezya posta kodu hatasız yazılmak isteniyorsa öncelikle uluslararası bilinen ülke kodu ID yazılır. Ardından hangi bölgede yaşanıyorsa posta kodu eklenir. Örneğin Bali bölgesi için ID 80111 yazıldığında bu bölgedeki Denpasar şehrinin posta kodu belirtilmiş olur. Papua bölgesi için aynı şekilde ID 99351yazıldığında Papua bölgesine bağlı Abepura şehrinin posta kodu belirlenmiş olur.

#23352 #endonezyapostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1