Endonezya Telefon Kodu

Bazen Endonezya’da bulunan fakat ulaşamadığınız için üzüntü çektiğiniz yakınlarınız olabilir. Endonezya telefon kodunu çevirmeniz mutlu bir birlikteliğin adımlarını atmanızda iletişim kurarak haberleşmenizi sağlayabilir.

Endonezya'da Eğitim Telefon Kodu: +62

Endonezya Telefon Kodu

Endonezya dünyanın en büyük takımada devletidir. Tam tamına 17 bin 508 adadan oluşmaktadır. Çok sıcak ve nemlidir. Yaklaşık olarak 250 milyon civarında ki nüfusuyla da Dünyanın en kalabalık 4. ülkesi ve en kalabalık Müslüman ülkesi olma unvanlarına sahiptir. Günümüz insanı seyahat etmeyi, farklı yerler görmeyi seviyor. Endonezya da görülmeye değer güzelliklere sahip bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece seyahat amaçlı olarak da değil Endonezya ya ticaret amaçlı da birçok insanımız ziyaretlerde bulunmaktadır.

Endonezya ya giden yakınlarımız olduğunda onlarla telefon yoluyla iletişim kurmak istediğimiz de ise normalde ülke içi yaptığımız aramalardan farklı olarak birde Endonezya’nın uluslararası telefon kodunu kullanmamız gerekir. Peki, ama Endonezya’nın telefon kodu nedir?

Endonezya Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’ den Endonezya ile nasıl telefon iletişimi kurabilirim diye düşünüyorsanız, sabit telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan Endonezya’yı arayabilmek için Endonezya’nın uluslararası telefon kodu olan +62’yi tuşladıktan hemen sonra aramak istediğiniz kişinin telefon numarasını tuşlamalısınız.

(+62) Nerenin Kodu?

Bugüne kadar Endonezya’ nın uluslararası telefon koduna ihtiyaç duymamış olabilirsiniz. Şu an ihtiyaç duyuyorsanız hemen söyleyelim Endonezya’nın uluslararası telefon kodu +62 dir. Dünyanın neresinde  olursanız olun Endonezya dışından Endonezya da bulunan bir telefon numarasını aramak istediğiniz de iletişime geçebilmek için bu koda ihtiyacınız olacaktır.

Endonezya Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

+62 uluslararası telefon koduna sahip ülkenin Endonezya olduğunu öğrenmek için çeşitli kaynaklara müracaat etmeniz elbette mümkün. Bugün bir tıkla öğrenilemeyecek çok az şey var. Endonezya’nın bazı şehirlerine ait telefon kodlarını da belirtmeden geçmeyelim. Bunlardan bazılar şöyle, Bali 36, Batam 76, Betung 22, Kombang 32, Irian 9, Yalnız 27, Sumbawa 37, Madiun 35 ve Başkent Cakarta 21’dir.

#+62 #endonezyatelefonkodu

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 3.5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1