Finlandiya Uzaktan Eğitim

Avrupa Birliği Ülkeleri'nden olan Finlandiya, İskandinav Yarımada'sında bulunan, son derece güzel ve modern, doğa ile içiçe, medeni bir ülkedir. Ülke, eğitim kalitesi ve okuma yazma açısından gerçekten yüksek rakamlara sahip olup, üniversitelerin özellikleri ve nitelikleri de ön plandadır.

Finlandiya'da Eğitim

Finlandiya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Avrupa Birliği Ülkeleri’nden olan Finlandiya, İskandinav Yarımada’sında bulunan, son derece güzel ve modern, doğa ile içiçe, medeni bir ülkedir. Ülke, eğitim kalitesi ve okuma yazma açısından gerçekten yüksek rakamlara sahip olup, üniversitelerin özellikleri ve nitelikleri de ön plandadır. Üniversitelerde yurtdışından öğrenciler de kabul edilmektedir. Türkiye’den öğrencilerimiz de bu güzel ve özel ülkenin üniversitelerinde eğitim alabilirler. Finlandiya Üniversiteleri’nde lisans eğitimleri 3 seneden başlamaktadır ve eğitim özelliklerine göre, 3,5 ile 4,5 yıl arasında geçmektedir. Ülkede, üniversite öğrencileri arasında yüksek lisans eğitimleri almak de yaygındır ve aranan bir özelliktir. İsveçce, Fince ve İngilizce eğitim dillerinde eğitimler verilmektedir. Finlandiya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim imkanları da bazı bölümler için mümkündür.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Finlandiya Üniversiteleri hakkında öğrenci danışmanlarımız nezdinde her zaman size bilgi vermekteyiz. Yeni nesil eğitim sistemi olan uzaktan eğitim sistemlerinden de yararlanmanızı arzu ediyoruz. Finlandiya Üniversiteleri uzaktan eğitim sistemlerinde başvuru ve kayıt işlemlerinizi de sizlerle birlikte programlayarak, işlemlerinizde sonuna kadar yardımcı olmaktayız.

Eurostar İle Finlandiya Üniversiteleri’nde Uzaktan Eğitim Fırsatları:

Finlandiya Üniversiteleri uzaktan eğitim fırsatlarını, yurtdışında öğrencilere ve özellikle öğrencilerimize de sunmaktadır. Kayıt süreleri, okulların normal kayıt süreleri ile aynı tarihlerde başlamaktadır. Öte yandan, kayıt başvurularında, normal eğitim için istenen belgelerin aynıları istenmektedir. Diploma örnekleri, transkript, dil yeterlik belgeleri gibi temel belgelerin dökümlerini detaylı olarak öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Uzaktan eğitim alacak öğrencilerimizin, ülkeye giriş çıkış yapmaları gerekmediğinden, vize almalarına ihtiyaç yoktur. İnternet üzerinden derslerin görülmesi söz konusu olmaktadır. Online sistemdir. Hem derslerin yüklenmesi, öğrenciler tarafından izlenmesi ve sınavların yapılması, ödevlerin gönderilmesi, internet üzerinden olmaktadır. Bu şekilde, ülkemizde düzeni olan, artık bir kariyere başlayan gençlerimizin mevcut durumlarını bozarak, farklı bir ülkeye gitmelerine gerek bulunmamaktadır. Ekonomik anlamda yeterli maddi gücü olmayanların da yurtdışı eğitim kurumlarında eğitim almalarına imkan sunan bir sistemdir. Fiziksel durumları da uygun olmayan, sağlık sorunları olan kişilerin de uluslararası anlamda, yurtdışında kaliteli üniversitelerden yararlanmaları için mükemmel bir eğitim sistemidir.

Giderek çok daha uygulanacak olan yurtdışı uzaktan eğitim sistemleri ile siz de öğrenci olabilirsiniz. Günümüzde, yurtdışında üniversite eğitimi almak için mutlaka o ülkeye gitmeye gerek bulunmamaktadır. Özellikle, Finlandiya Üniversiteleri’nde son derece başarılı şekilde yürütülen yüksek lisans eğitimleri için kurumları tercih edebilirsiniz. Normal eğitimde yüksek lisans eğitimleri kaç sene sürmekte ise, uzaktan eğitim programlarında da aynı süre içinde eğitim uygulanmaktadır. Bu noktada, derslerin içeriklerinin ve çalışma esaslarının, müfredatların aynı olduklarını da belirtelim. Bir ayrım kesinlikle uygulanmamaktadır. Hatta, devam mecburiyetinin olmaması, gençlerin uygun oldukları zamanlarda ders sistemlerine girerek, derslerini uygun oldukları zaman takip etmelerine olanak sunmaktadır. Sınav sistemleri de internet üzerinden yapılmaktadır ve öğrenciler online sistem üzerinden hocalarına sorular da sorabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1