Finlandiya Sigorta İşlemleri

Finlandiya sigorta işlemleri Schengen vizesine sahip tüm Avrupa ülkeleri gibi yapılmaktadır. Vize ile geçiş yapılan ülkeler arasında vize suresi kadar geçerli sigorta işlemi yapılmalıdır. Finlandiya devleti bunu Türkiye'den gelecek olan tüm yabancılar için şart koşmaktadır.

Finlandiya'da Eğitim

Finlandiya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Finlandiya sigorta işlemleri Schengen vizesine sahip tüm Avrupa ülkeleri gibi yapılmaktadır. Vize ile geçiş yapılan ülkeler arasında vize suresi kadar geçerli sigorta işlemi yapılmalıdır. Finlandiya devleti bunu Türkiye’den gelecek olan tüm yabancılar için şart koşmaktadır. Vizenin kabulü için ister öğrenci olsun isterse ticari amaçlı gelen vatandaşlar olsun ya da iş adam sıfatı ile gelen kişiler olsun kaç gün, kaç ay kalacaklarsa bu aralıklar içerisinde geçerli sigortalarını yaptırmak zorundadırlar.

Ticari amaçla giden iş adamları hem seyahat, hem de sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Seyahat sigortası seyahat boyunca geçerli olacağı için seyahat esnasında başlarına gelebilecek tüm aksiliklere karşı mağduriyet karşılayıcı dır. Yolculuk esnasında meydana gelecek değerli eşyaların kaybolması, çalınması durumunda bulunarak sigortalıya teslimi, bulunmaması durumunda zararının giderilmesi seyahat sigortasını kapsamaktadır. Seyahat esnasında karşılanacak tedavi giderleri sadece seyahat esnasında meydana gelen rahatsızlıklar nedeniyle olacaktır. Daha önceden bulunan kronik bir hastalığınız tedavi giderleri seyahat sigortasından karşılanmayacaktır.

Finlandiya sigorta işlemleri ticari amaçlı giden işadamlarının genel sağlık sigortaları ve kapsamları belirleyecekleri poliçedeki teminatlara göre değişmektedir. Kendinize ve yapacağınız ticarete göre, işin durumuna göre kalacağınız süre zarfında geçerli olacak sağlık sigortası yaptırmak zorundasınız. Bu sağlık sigortasının size faydaları şunlardır. Genel hastane tedavi giderleri, hasta nakli, ölüm, ölünün cenazesi Türkiye’ye ulaştırılması, ölü yakınlarından birinin Finlandiya da konaklama giderleri, ölü yakınlarından birinin Finlandiya gidiş geliş bilet ücretleri yine bu sigorta içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Finlandiya’da meydana gelebilecek kapkaç olaylarına karşı da resmi makamlardan alınan soruşturma evrakları ile mağduriyetiniz giderilecektir.

Finlandiya sigorta işlemleri öğrenciler için de geçerlidir. Öğrenci belgesinden ve öğrenci vizesinden yararlanan kişiler öğrencilik dönemleri arasındaki tarihlerde genel sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Bu sigorta kapsamında öğrencilerin öğrenim hayatlarında, üniversiteleri veya eğitimleri bitene kadar öğrenci sigortasından yararlanacaklardır. Öğrenci sigortasından yararlanmanın yaşı 29’dur. Bu yaşın üstündekiler eğer öğrenciler ise öğrenciliklerini belirten resmi belgelerini belirterek öğrenci eğitim sigortasından yararlanabilir. Öğrenci eğitim sigortası ayrıcalıklı bir sigorta olduğu için ülkeye giriş yapan vatandaşlar bu sigortadan yararlanmaları mümkün değildir. Bu sigortadan yararlanmak için farklı bir ülkede veya Türkiye’de öğrenci olmanız da yeterli değildir. Finlandiya’da öğrenim görmek için gitmiş orada öğrenim görecek bir öğrenci adayı olmanız gerekmektedir. bu şartları yerine getirmeyenler Finlandiya eğitim sigortasından yararlanamazlar.

Vize ile girişin mümkün olduğu Finlandiya’da yaşamak bu şehirde kalmak istiyorsanız, oturum başvurularında bulunabilirsiniz. Oturumlarınız ve süresiz çalışma izinleriniz kabul olduğunda çalışacağınız kurum size sağlık güvencesini sunacağı için artık ekstra bir sağlık güvencesi veya sağlık sigortasına ihtiyacınız kalmayacaktır. Sizlerde Finlandiya’da ticaret veya eğitim yapmak için vize başvurusu yapacaksanız yıllardır bu sektörde hizmet veren internet adresimizi ziyaret edebilir ve buradan Finlandiya vizesi Finlandiya sigorta işlemleri hakkında gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1