Finlandiya Ucuz Mu?

Finlandiya’da hangi üniversiteler daha ucuz Finlandiya ucuz mu diye merak eden kişiler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı web sitemizden gerekli bilgileri edinerek ülkede eğitim için kayıt başvurusunda bulunabilirler.

Finlandiya'da Eğitim

Finlandiya Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Finlandiya birçok kişinin eğitim ve turizm için tercih ettiği bir ülkedir. Bu kadar tercih edilmesinin ardından Finlandiya ucuz mu sorusu da akla gelmektedir. Finlandiya çalışma sistemine bakıldığı geçerli bir asgari maaş durumu yoktur. Herkes çalıştığı saat kadar ücret alınmaktadır. Daha açık bir anlatım yapılırsa oraya öğrenci olarak gittiğinizi düşünelim. Dersler haricinde saatlik olarak 8 euroya haftalık olarak 15 saat çalıştınız. Bunun karşılığında haftalık olarak 120 euro ücret alırsınız. Bu bakımdan bakıldığı zaman uygun bir çalışma sistemi olduğu görülmektedir. Finlandiya’ ya çalışmak için gitmek isteyenlerin bilmesi gereken nokta ülkede maaş sisteminde brüt rakam üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Yani vergiler ve sigorta maaşınızdan kesildikten sonra geriye kalan kısım verilmektedir. Finlandiya’ da Pazar günleri çalışırsanız çift yevmiye alırsınız ve tam zamanlı çalışma durumunda toplamda haftalık olarak 40 saatte çalışma süresi olursunuz.

Finlandiya’ ya gitmek için öncelikli nedenlerden biride hiç şüphesiz eğitim olanaklarıdır. Ülke eğitim görmek isteyenler için farklı olanaklar ve burslar sağlamaktadır. Bu burslar genel olarak akademik başarı durumuna göre verilmektedir. Bu burslardan CIMO bursu dünya genelindeki akademik alanlarda doktora ve araştırma öğrencilerine verilen bir burstur. Bursun verilme süresi 3 ile 12 ay arsında farklılık göstermektedir. Bir diğer burs ise Finlandiya Hükümet Bursu Havuzu bursudur. Bu burstan da yaralanabilmek için araştırmacı ya da doktora öğrencisi olmak gerekmektedir. Bu bursun süresi 1 yıldır. Bu bursa öğrenci değil okudukları okul öğrenci adına başvuru yapması gerekir. Diğer bir burs da Fulbright burslarıdır.  Bu burs türü ise ne yazık ki ABD vatandaşlarına yönelik bir burstur. Finlandiya ya gidip orada eğitim görecek isteyen ama Finlandiya ucuz mu sorusundan korkan öğrencileri bu burslar kesinlikle rahatlatacaktır.

Ülkeye eğitim ve çalışma haricinde festivaller için de gitmek isteyenler olacaktır elbet. Finlandiya’ da çeşitli festivaller yapılmaktadır. Bu festivallerden Vappu Fin işçi sınıfının kulama günü olarak bilinir. Festival 7 gün süre ve ağırlıklı olarak öğrenciler katılım gösterir. Jahannus festivali yaz ortasında yazın gelişini kutlamak amacı ile yapılan bir festivaldir. Laskiainen festivali kayak yapıp kartopu ile eğlenilen bir festivaldir. Bu festivalde bezelye çorbası, reçel, krem şantili çörekler ikram edilir. Bu yiyeceklerin gelecek yıl şans getirildiğine inanılır. Ayrıca bu festivalde baharın habercisi olarak bilinir. Ülkeye turist olarak gitmek isteyenlerin genel anlamda Finlandiya ucuz mu sorusuna bakalım. Finlandiya pahalı bir ülke denilebilir. Orada bulunun alışveriş merkezleri, restoranlar pahalı denilebilecek düzeydedir. Ulaşım sorunu günlük olan kartlar ile uygun fiyata çözülebiliyor. Sular çeşmeden içilebiliyor e şişedeki sudan çeşme suyunun daha temiz olduğu söyleniyor. Genel anlamda bakıldığı zaman pahalı bir ülke denilebilir ama uygun fiyatlara halledebileceğiniz birçok şey mevcut.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1