İsveç Öğrenci Konaklama

İsveç eğlenceli eğitim sistemi ve farklı etkinlikleriyle cazip fırsatlar oluşturmaktadır. İsveç öğrenci konaklama konusunda da birbirinden farklı birçok alternatif sağlıyor ve gelir düzeyinize bağlı olarak kaliteli konaklama merkezlerinde kalabilmenizi sağlıyor.

İsveç'te Eğitim

İsveç Öğrenci Yurtları ve Konaklama

İsveç’te eğitim sistemi ve eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Dünya markası olarak bilinen İsveç pek çok ürünün çıkış merkezi olarak görülmektedir. Yükseköğretim açısından da dünyanın en başarılı ilk 10 ülkesi arasında yer alan İsveç eğitim kalitesinin yanı sıra sahip olduğu eğitim sistemi ile dikkatleri çekiyor. İngilizce eğitim programları sunması ve İsveç öğrenci konaklama sisteminin öğrencilere en iyi şekilde sağlanması bu ülkeyi tercih edilir kılıyor. Eurostar vasıtasıyla İsveç üniversitelerine başvuru oluşturmanız için diploma ortalamamızın iyi düzeyde olması gerekiyor. Böylece lisans için istediğiniz alanda eğitim başvurusu oluşturarak sınavsız eğitim fırsatları sizlere sağlanmaktadır.

Türkiye’den birçok öğrenci İsveç’e eğitim almak amacıyla gitmektedir. Hem örgün hem de uzaktan eğitim fırsatı sağlayan İsveç üniversiteleri teknolojik sınıflarda lisans programlarında genellikle 3 yıl yüksek lisans programları ise 1 veya 2 yıl olarak belirlenmiştir. İsveç’te staj imkanı sizler için cazip fırsatlar doğuracaktır. Özellikle staj sonrasında ve diplomanızı aldıktan sonra almış olduğunuz bu eğitim sayesinde kariyeriniz için de iyi bir adım atmış olacaksınız. Staj döneminde gösterdiğimiz başarı bunun için oldukça önemlidir. Eurostar vasıtasıyla İsveç üniversitelerinde eğitim görmeye başladığınız da konaklama yaşayacak olduğunuz en büyük problemler arasında yer alacaktır. Ancak Eurostar danışmanlık İsveç danışmanları sizler için sağlamış oldukları İsveç öğrenci konaklama merkezleriyle hem ideal ücreti ödemenizi hem de bu ülkede kampüsleri ve üniversiteye yakın noktada bulunan konaklama merkezlerinde konaklama imkanını Türk öğrencilere sağlıyor. Özellikle Türkiye’den öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu bu merkezlerde kendinizi Türkiye’de gibi hissetmeniz de sağlanıyor.

Europass mavi diploma imkanını sağlayabileceğiniz İsveç üniversiteleri her geçen yıl daha tercih edilebilir bir hale geliyor. Ülkede YÖK denkliğinin sağlandığı birçok üniversite bulunmaktadır. Üniversitelerde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin lise mezuniyet puanının 80 ve üzerinde olması gerekmektedir. Yabancı dil hakimiyeti olan ve uluslararası geçerliliği sağlanmış olan sınavlarda İngilizcenin yeterli seviyede olması gerekmektedir. İsveç yükseköğretim dili olarak İngilizce ve İsveççe belirlenmiştir. Türkçe olarak eğitim alabileceğiniz bazı üniversiteler de bulunmaktadır. İsveç öğrenci konaklama konusunda cazip fiyatlar ile konaklama merkezleri oluşturmaktadır. Üniversiteye yakın noktada bulunan konaklama merkezleri sayesinde ulaşım sorunu çekmeniz engellenmektedir.

İsveç’te lisans danışmanlarınız ile iletişime geçerek Eurostar vasıtasıyla yaşayacak olduğunuz tüm problemler de destek alabilirsiniz. Türkiye’de özel üniversitelerde eğitim görmek için harcayacağınız kadar ücret ödeyerek hem yaşam maliyetlerinizi hem de eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz. İsveç’te eğitim almanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Başta iyi düzeyde İngilizcenizin alınması ve iş olanaklarının hem İsveç’te hem de Türkiye’ye geldiğinizde sizinle aynı lisans mezunu olan kişilere karşı sadece okuduğunuz üstünlük ile üniversiteler tercihiniz olmalıdır. İsveç’te mezun olacağınız her üniversitede Türkiye’deki üniversitelerden daha avantajlı olacaksınız. Sahip olacağınız mavi diploma sayesinde Türkiye’de sınavlara girmenize gerek kalmadan iş bulmanız sağlanır. Bu ülkede eğitim alacağınız üniversiteye ve bölüme göre değişiklik gösterse de 10000 ile 15000 Euro arasında yıllık harç ücretleri ödemeniz gerekiyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1