İsveç Burs İmkanları

İsveç eğitim kalitesinin yanı sıra burs olanakları konusunda da Türkiye'deki öğrencilere farklı alternatifler sağlıyor. İsveç burs imkanları hakkında bilgi almak için Eurostar danışmanınız ile irtibat kurun.

İsveç'te Eğitim

İsveç Üniversiteleri Burs İmkanları

İsveç’te eğitim Türk öğrencilere birçok avantaj sağlayacaktır. Burada eğitimin en büyük avantajı dildir. Dil konusunda kendinizi geliştirmeniz ve eğitim kalitesinin Türkiye’den daha yüksek olması avantajdır. İsveç’te eğitim görmek için başvuru yaparak İsveç’te eğitim isteyen Türk öğrenci sayısı artıyor. Eurostar aracılığı ile İsveç’te anlaşmalı üniversitelerde burslu eğitim görebilme fırsatı sağlanıyor. Sizler de İsveç’ten eğitim için gerekli olan bilgiler ve başvuru işlemleri ile ilgili Eurostar aracılığı ile bilgi alabilirsiniz. İsveç burs imkanları konusunda 3 çeşit burs seçeneği ile öğrencilere destek veriyor. İsveç’te alacak olduğunuz eğitim için burs almayı düşünüyorsanız öncelikli olarak İsveç Enstitüsü uluslararası platformda yurtdışından gelen tüm öğrenciler için burs olanaklarını da sağlamaktadır ve burslardan Türk öğrenciler de yararlanabiliyor. Bunun dışında burs yarışmaları bu ülkede burslu eğitim görmek isteyenlerin katılması gereken yarışmalar arasında yer almaktadır. İsveç burs imkanları ise bireysel burs başvuruları ve dernekler, vakıflar ve diğer kuruluşlar üzerinden burs imkanı sağlanması oluyor.

YÖK denkliği olan İsveç üniversitelerinde sorunsuzca eğitim ve sonrasında da aktif olarak çalışabilmek için tercih edeceğiniz birçok üniversite bulunuyor. İsveç’te almış olduğunuz eğitim sonrasında hiçbir sınava girmenize gerek kalmadan üniversite eğitimi sırasında göstermiş olduğunuz başarıyla eğitim almanız sonrasında iş teklifleri ayağınıza da gelebilir, eğitim gördüğünüz alan bu konuda oldukça etkilidir.

İsveç’te YÖK denklik konusunda sıkıntı yaşanmadığı halde üniversitelerden mezun olan Türk öğrenciler genellikle Türkiye’de kariyer planlamak yerine İsveç’te kalarak eğitimleri sonrası kariyer planlaması da yine bu ülkede sürdürmektedir. Çünkü ülkede iş olanaklarını sınırsızca sağlanıyor olması ve yükseköğretim ve master programlarına da yarı zamanlı eğitim ile katılabilmeniz sayesinde bu ülkede hem eğitim hem de kariyer için yaşamaya devam edebilirsiniz. Bunun dışında Türkiye’ye gelen öğrenciler lisans üzere eğitimleri için uzaktan eğitim yöntemiyle de İsveç üniversitelerinde eğitimlerini sürdürmektedirler.

İsveç’te eğitim Avrupa birliği ülkelerinden gelen öğrenciler için çok daha caziptir. Çünkü bu öğrencilerden harç ücretleri talep edilmemektedir. Türkiye’den katılan öğrenciler için harç ücretlerinin talep ediliyor olması ekonomik gelir düzeyinin yüksek olduğu ailelerin çocuklarının eğitim görebilmelerine neden oluyor. Ancak başvuru oluştururken burs başvurusunda bulunan öğrenciler için ücretsiz eğitim ve yarı burslu eğitim de sağlanabilmektedir. Burs başvurusunda bulunabilmek için öğrencilerin lise diplomalarının ortalamasının yüksek olması gerekmektedir. Özellikle de eğitim almak için başvuru yaptıkları bölümlerle ilgili olan ders ortalamalarının yüksek olması burs talebinde etkili oluyor. Sınavsız eğitim fırsatının sağlandığı İsveç üniversitelerinde eğitim yılı tamamladıktan sonra 1 yıl bu ülkede kalma hakkı sizlere sağlanacaktır. Bu süre içerisinde İsveç’te iş bulup çalışmaya başlayabilir ve sonrasında bu ülkede tamamen yaşam hakkı kazanabilmeniz mümkün olacaktır. Eurostar aracılığı ile İsveç burs imkanları ile üniversitelerde sağlanan ayrıcalıklar ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmemiz mümkün oluyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1