İzlanda Uzaktan Eğitim

Ülkemizde ya da bulundukları ülkelerde, mevcut düzenlerini koruması gereken fakat eğitim almak da isteyen gençlerimiz için mükemmel bir eğitim sistemi var. Günümüzün internet sistemlerinden ve online gelişmelerinden yararlanarak doğan uzaktan eğitim sisteminin bir parçası olabilirsiniz.

İzlanda'da Eğitim

İzlanda Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Ülkemizde ya da bulundukları ülkelerde, mevcut düzenlerini koruması gereken fakat eğitim almak da isteyen gençlerimiz için mükemmel bir eğitim sistemi var. Günümüzün internet sistemlerinden ve online gelişmelerinden yararlanarak doğan uzaktan eğitim sisteminin bir parçası olabilirsiniz. Bu eğitimi veren üniversite, öğrencilerine ön lisans, lisans ve ağırlıklı olarak master ile doktora eğitimlerini verebilmektedir. Uzaktan eğitim verebilecek bir üniversitenin mutlaka uygun altyapısının olması lazımdır. Dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerine, günlük olarak ya da sistematik şekilde derslerini gönderme, sınavlara alma ve 7/24 onlarla iletişim kurma altyapısının ve modernizasyonun olması son derece önemlidir. Bunu İzlanda Üniversiteleri başarı ile uygulamaktadır. İzlanda Üniversiteleri uzaktan eğitim imkanları ile sizleri de diploma sahibi yapabilir.

İzlanda Üniversiteleri uzaktan eğitim uygulamalarında, örgün eğitim yani klasik eğitimde aranan şartlar aranır. Bunun nedeni iki eğitim sistemi arasında bir farkın olmaması ilkesidir. Öğrencilerimiz sınavsız olarak kabul edilmekte ise, uzaktan eğitim sisteminde de bu kural geçerlidir. Bu eğitim sisteminde, İzlanda’da gitmenize ve kampus içinde bulunarak, sınıf ya da amfi ortamında derslerinizi almanız söz konusu değildir. Evinizde, işyerinizden, herhangi bir yerden 7/24 sisteminize giriş yaparak, derslerinizi takip edebilirsiniz. Bir aileniz ve çocuklarınız olabilir, ev hanımı olabilirsiniz. Bu nedenle, evinizden uzaktan eğitim ile derslerinizi takip edebilirsiniz. İşyerinizden, kariyerinizden kopamayabilirsiniz ve bir yandan uzaktan eğitim ile diplomanızı alabilirsiniz. Genellikle, yüksek lisans eğitimleri için mükemmel bir seçenektir ve lisans eğitimlerinizi tamamlamanız ardından, İzlanda Üniversiteleri uzaktan eğitim seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Harç rakamları bakımından, her iki eğitim sisteminin aynı rakamlarda olduğunu belirtelim.Bu noktada, bir ayrım yaşamanız, daha yüksek rakamlar ödemeniz söz konusu olmayacaktır. Bazı bölümlerde elektronik sistemin gereği olarak, teknolojik anlamda yenilenme açısından bir miktar fark olabilir.  Ancak,  bunun yanında yeni bir ülkede yaşama giderlerinizin olmayacağını göz önünde bulundurmalısınız. Bu durumda, uzaktan eğitim .çok daha ekonomik olmaktadır. İzlanda Üniversiteleri’nde eğitim %100’e yakın bir oranda İngilizce’dir. Bu nedenle, eğitim dili konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi belirtelim. Online eğitim ile hocalarımla iletişim kuramam ya da ikinci planda kalırım şeklinde çekinceleriniz olmasın. Bu sistem İzlanda Üniversiteleri tarafından son derece planlı olarak yürütülmektedir.

Öncelikle belirtelim, klasik eğitimde dersleri veren hocalar, müfredat ile aynı şekilde ve zaman aralığı olmadan online eğitim derslerini de sunmaktadır. Dersler, programlara göre, klasik eğitim ile eş zamanlı olarak sisteme yüklenmektedir. Bu nedenle, öğrencilerin kendi takvimlerini ayarlayarak, derslerini planlı şekilde takip etmeleri son derece önem taşır. Bu sistem programlı hareket etme yeteneği olan öğrenciler için başarılarla doludur. Aynı ders kitapları ile eğitim verilir. Ödevlerin, kitapların, belgelerin gönderilmesi ise posta yoluyla yapılmaktadır. Sınavlar öğrencilerin online olarak sisteme girip, soruları yanıtlamaları ile yapılmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1