İzlanda Askerlik Tecili

İzlanda askerlik tecili (erteleme) başvurusu konusunda birçok kişi bu işlemin nasıl yapılacağı ve zor olup olmadığı hakkında araştırma yapmaktadır. Bu konuda yapmanız gereken İzlanda'da bulunan Türk konsolosluklarında randevu almak ve sonrasında da hangi nedenden dolayı bu ülkede yaşıyorsanız askerlik erteletme işlemi için gerekli olan belgeleri bildirmektir.

İzlanda'da Eğitim

İzlanda Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

İzlanda’da yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık sorumlulukları devam etmektedir. Bunlardan bir tanesi de erkekler için askerlik konusudur. İzlanda askerlik tecili (erteleme) başvurusu konusunda birçok kişi bu işlemin nasıl yapılacağı ve zor olup olmadığı hakkında araştırma yapmaktadır. Bu konuda yapmanız gereken İzlanda’da bulunan Türk konsolosluklarında randevu almak ve sonrasında da hangi nedenden dolayı bu ülkede yaşıyorsanız askerlik erteletme işlemi için gerekli olan belgeleri bildirmektir.

İzlanda’da bulunduğunuz nedene bağlı olarak başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz ve gerekli olan evrakları da farklılık göstermektedir. Özel öğrencilik statüsü kapsamında İzlanda askerlik tecili (erteleme) www.mfa.gov.tr işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız bu durumda başkonsolosluğun Eğitim Ataşeliği’ne veya Büyükelçiliğimizin Eğitim Müşavirliğine başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru için resimde ve gerekli olan evraklar özel öğrencilik statüsünde askerlik erteleme işlemleri için tanımlanmalıdır. Bu işlemler için eğitiminizin devam ettiğine dair belgeleri eğitim Ataşeliği’ne sunmanız gerekiyor.

İzlanda askerlik tecili (erteleme) işlemi başvurusunda gemi adamı, işçi ve işveren statüsü nedeniyle erteletme gerçekleştirmek istiyorsanız. Milli Savunma Bakanlığı resmi adresinde belirtilen kanun maddesi gereğince yurtdışı askerlik işlemlerinin uygulama esasları hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz özel talimatlar yer almaktadır.

Askerlik çağına gelmiş her Türk vatandaşının 20 yaşına girdiği senenin ocak ayından itibaren askerlik yükümlülüğü başlamış bulunmaktadır. Askerlik hesaplaması için doğum tarihi değil doğum yılı esas alınmaktadır. Oturma ve çalışma iznine sahip olan işveren, işçi ya da sanat mensubu kişilerin yabancı ülkelerde bulunan yabancı bandıralı gemilerde gemi adamı görevi ile çalışan kişilerin yükümlülük durumlarını ispata yarayan belgeler ile başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular dış temsilciliklerimize yapılmaktadır. Askerlik süreleri veya çalışma izinlerinin sürelerine bağlı olarak değişkenlik gösteren sürelerle bu kişiler 39 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar askerliklerini erteleye bilmektedirler.

İzlanda askerlik tecili (erteleme) şartları bulunmaktadır. Öncelikli olarak Türk vatandaşı olmak askerlik işlemi için gerekli olan en önemli esastır. Başvuru esnasında doğum yılı itibariyle 39 yaş ve ya daha genç olduğunu gösteren belge, çalışma ve oturma iznine sahip olarak işveren, işçi veya yer aldığı mesleki sanat mahsubu sıfatı ile yabancı ülkede bulunmak ya da iş sözleşmesine bağlı olarak yabancı bandıralı gemilerde gemi adam statüsünde bulunmak gibi şartları aranmaktadır. Bunun yanı sıra resmi devlet görevlisi sıfatı taşımamasına rağmen eşinin görevinden dolayı diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahibi olan vatandaşlar da bu statüde değerlendirilerek askerlik erteleme başvurularını bu türden pasaportları ile işleme aldırabilmektedirler. Ancak böyle bir durumda eşinin resmi görevi nedeniyle kendisine yabancı ülkede ikamet hakkı veren oturma izninden bağımsız olarak kişinin de oturma veya çalışma izni sahibi olabilmesi için meslek veya sanat sahibi ya da işçi işveren grubunda olması gerekmektedir. Yabancı bandıralı gemilerde gemi adamı statüsünde çalışıyor olmakta sayılabilir.

İzlanda askerlik tecili (erteleme) işlemi hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız online adresimiz üzerinden tüm bilgileri sağlayabilir hem de bu işlemlerin sizin adınıza ekibiniz tarafından gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1