İzlanda YÖK Denklik

İzlanda YÖK denklik ve daha birçok konuda EuroStar aracılığı ile bilgi alabileceğiniz ülkelerden bir tanesidir. İzlanda da yaşam maliyetleri ve benzeri birçok konuda bilgi ve destek sizlere sağlanıyor.

İzlanda'da Eğitim

İzlanda Üniversiteleri YÖK Denklik

Sevimli bir Avrupa Ülkesi olan İzlanda, Atlas Okyanusu’nun kuzey kısmında bulunan bir ada ülkesidir. Şirin kentleri, planlı yapısı, 500 bine yakın nüfusu ile İzlanda, öğrencilerimizin giderek dikkatini çekmektedir. Bu sevimli ülkenin okuma yazma oranının yüksek olduğunu ve kaliteli üniversitelerinin olduğunu belirtelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, İzlanda Üniversiteleri’nde eğitim almak isteyen öğrencilerimize İzlanda YÖK denklik ve diğer noktalarda yardımcı olmaktayız. Üniversite hakkında bilgi vermek, başvurular, kayıt ve eğitim yıllarınızda, mezuniyet ve sonrasında da sizlerleyiz. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz ve yüzyüze, web sitemiz ve çağrı merkezlerimizden de ulaşabilirsiniz.

İzlanda Üniversitesi, Reykjavik Üniversitesi, İzlanda Sanat Akademisi, Akureyri Üniversitesi, Holar Üniversitesi, Bifröst Üniversitesi, İzlanda Tarım Üniversitesi, İzlanda Eğitim Üniversitesi ülkenin önemli üniversiteleri olarak dikkat çekmektedir. İzlanda Üniversiteleri’nden bir sınav şartı olmadan başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu noktada detayları öğrenmek için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almalısınız. Bazı kurumlar, bir senelik üniversite eğitimi şartını da aramaktadır. İngilizce yeterlik seviyelerinin ölçülmesi için, bu konuda sınav sertifikalarınızı eklemelisiniz. Online başvuru formunu doldurmak ve diğer temel başvuru belgelerinizi eklemek de kurallar arasındadır. Her sene, başvurularınızı öğrenci danışmanlarımızla yapan öğrencilerimiz olumlu neticeler almaktadır ve Şubat sonuna kadar kayıt işlemlerinin yapıldığını belirtelim. İzlanda YÖK denklik noktasında, ÖSS sınavı kriterleri ve şartları ile YÖK resmi sayfasından bakarak, kurumun kriterlerine danışmanlarımızla birlikte göz atabilirsiniz. İzlanda YÖK denklik kriterleri ve üniversitelerin listesine kurum online sitesinden bakabilirsiniz.

İzlanda bir Avrupa Ülkesi’dir ve üniversiteleri de Avrupa yüksek öğretim kriterlerine uygun olarak eğitim vermektedir. Bu durum, öğrencilerin YÖK denklik kriterlerine uygun olarak eğitim almaları açısından avantajlıdır. Öte yandan, genel olarak,uluslararası anlamda geçerli diplomalarını alan gençlerimiz, İzlanda dahil olmak üzere, Avrupa ile dünya ülkelerinde de çalışabilirler. İzlanda YÖK denklik onayı almak için, öğrencilerimizin resmi olarak mezuniyetlerinde sonra, diplomalarını almalarını takiben, kuruma resmi olarak başvurmaları ile olmaktadır. Ön başvuru, kurumun resmi sitesinde, denklik onayı kısmından online formun doldurulması ile olmaktadır. Bundan sonra, belgeler de taratılarak eklenir. Kurumun inceleme yapması için, belge asıllarının da eklenmesi gerekmektedir. Başvuruların ardından inceleme yapılır.

İzlanda, huzurlu yapısı, düzenli ve istikrarlı ekonomisi, barış içinde olması, çok düşük suç oranı ile gerçekten öğrencilik yapılması için mükemmel bir ülke. Farklı bir kültürde, modern eğitim anlayışı ile, sizinle gerçekten ilgilenecek ve mesleki eğitiminizi gayet modern şekilde alabileceğiniz bir sistem içinde olacaksınız. Kampus içinde sizi hem eğitim noktasında, hem de sosyal anlamda zamanınızı dolduracak birçok tesis bulunmaktadır. Hem derslerinizle gerektiği gibi ilgilenebilir, hem de boş zamanlarınızda, spor, sanat gibi etkinliklerle uğraşabilirsiniz. Bu sevimli ülkenin her yerini boş zamanlarınızda gezebilirsiniz. Kaliteli ve farklı bir eğitim deneyimi için İzlanda Üniversiteleri sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1