İzlanda Öğrenci Konaklama

İzlanda üniversiteleri öğrencilerine konaklama fırsatı sağlamaktadır. İzlanda öğrenci konaklama seçeneklerinin yetersiz kaldığı yerlerde Eurostar danışmanları tarafından ülkeye gelen öğrencilere konaklama fırsatı sunuluyor.

İzlanda'da Eğitim

İzlanda Öğrenci Yurtları ve Konaklama

İzlanda, Atlas Okyanusunun kuzey tarafında volkanik karakterli bir ada üzerinde kurulmuş çe etrafındaki birçok adadan oluşan bir Avrupa ülkesidir. İzlanda’nın başkenti Reykjavik, para birimi İzlanda Kronu’dur. 2017 Avrupa istatistik ofisi verilerine göre nüfusu 338.349’dur.

İzlanda Avrupa’nın en genç ülkelerinden biridir. Kültürlerine ve dillerine sıkı bir şekilde bağlı olan İzlandalılar dillerine yabancı bir kelimenin girmesine asla müsaade etmemektedirler. Yeni çıkan kelimeler için ise karşılık olarak kendi dillerinde kelimeler üretmektedirler. Örneğin İpad için ürettikleri kelime spjaldtovla’dır. İzlandalıların çok değişik adetleri de vardır. Örneğin yeni doğan bebeklerini soğukta bekleterek çok daha sağlıklı olacağına inanmaktadırlar. İzlanda’da soyadı da kullanılmamaktadır. Erkekler babalarının isimlerinin sonuna son (oğlu), kızlar ise dottir (kızı) ekleyerek soyadı yapıyorlar. Her ne kadar teknolojik olarak gelişmiş olsalar da elf’lerin varolduğuna inanmaktadırlar. Buna inanan İzlandalı sayısı o kadar yüksek ki halkın yaklaşık olarak %80’i elf’lerin varlığına inanmaktadır. Hatta bazı İzlandalılar elf’lerin yaşadıklarını düşündükleri yerlere onlar için minik evler bile yapmaktadırlar.

Tüm bu farklı özelliklerinin yaşandığı bir yer olmanın yanın da İzlanda eğitim konusunda disiplin ve başarıya çok önem vermektedir. Bu amaçla da her geçen gün daha fazla uluslararası öğrencinin ülkelerine gelerek burada eğitim görmesi için gayret göstermektedir. Uluslararası öğrenciler için İzlanda öğrenci konaklama imkanları oldukça çoktur. İzlanda üniversitelerinde eğitim almak niyetinde olan bir öğrencinin konaklama konusunu dert etmesine hiç gerek yoktur.

İzlanda üniversiteleri üniversitenin herhangi bir programına başvuruda bulunan her uluslararası öğrenci için mutlaka İzlanda öğrenci konaklama hizmeti de vermektedir. Üniversiteler uluslararası öğrencilere öncelikle geniş imkanları, uygun fiyatları ve kolay ulaşım imkanları nedeniyle üniversite yurtlarını önermektedir. Çünkü üniversite yurtları sayesinde öğrenciler sürekli kampüs içerisinde olacaklarından eğitimlerine daha fazla odaklanabilmekte ve diğer öğrencilerle daha etkili iletişimler kurabilmektedirler. Fakat İzlanda da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için tek seçenek üniversite yurtları değil elbette.

Üniversitenin teklifine rağmen öğrenci üniversite yurdunda kalmak istemezse bu sefer üniversite bu istekte olan öğrencileri birbirleriyle buluşturarak birlikte konaklamaları için üniversiteye yakın çevrelerden eşyalı daireler kiralamaktadır. Bu daireler tamamen bir öğrenci ihtiyaçları gözetilerek özenle düzenlenmiş dairelerdir. Bu daireler de konaklamak isteyen öğrencilerin ellerinde sadece çantaları ile gelmeleri yeterli olacaktır. Eğer öğrenci bu dairelerde bir ev arkadaşı olmaksızın tek başına konaklamak isterse o zaman da tek kişilik stüdyo daireleri tercih edebilmektedir. Fakat bu sefer konaklama diğer şekillere göre biraz daha maliyetli olmaktadır.

Tüm bu İzlanda öğrenci konaklama  koordinasyonları üniversiteler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ancak İzlanda da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenci bunlarla bağlı değildir. Tüm bu hizmetler daha fazla ve seçkin uluslararası öğrencinin eğitim için  İzlanda’yı tercih etmesine yönelik gayretlerdir. Dilerse öğrenciler tamamen bireysel bir şekilde konaklama tercihlerini kendileri yapabilmektedirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1