Kırgızistan Posta Kodu

Bir yeri bulmakta zorlanıyorsanız Kırgızistan’da bir yerin nerede olduğunu gösteren Kırkızistan posta kodu ile adres bulmakta zorlanmayacaksınız. Enlem ve boylam farklarına göre sıralanan posta kodları hakkında sayfamızdan bilgi edinmeniz oldukça kolay olacaktır.

Kırgızistan'da Eğitim Posta Kodu: 720001

Kırgızistan Posta Kodu

Kırgızistan ülkesinde farklı nedenlerden dolayı yeni yaşamaya başlayan biriyseniz, normal yaşamınızda hem doğru bilgilere ulaşmak adına hem kaybolduğunuz takdirde evinizi rahatça bulmak adına hem de gelecek paketlerinize sorunsuz ulaşmak adına adres bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Ancak yurtdışında adres bilgisinin en önemli kısmının posta kodu olduğu unutulmamalıdır. Bu bilgiye yani Kırgızistan posta kodu bilgisine doğru biçimde ulaşmak isterseniz bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle hangi bölgede ve şehirde olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler dışında bulunduğunuz semtin adına ihtiyacınız olacaktır. Eğer bu bilgilere sahipseniz posta kodu bilgisine ulaşmanız çok kolaydır.

Kırgızistan posta kodları 6 hanelidir ve 72 ile başlar. 720000- 725032 arasında ilerleyen bu posta kodları bulunan yerin adres bilgisine göre farklılık göstermektedir. Doğru posta kodu bilgisine size en yakın postaneden ya da internet üzerindeki ilgili sitelerden öğrenmeniz mümkündür. Bu bilgiye sahip olduktan sonra size kargo yollayacak kişiye posta kodunuzun olduğu adres bilgisini verirseniz eğer kargonuz kargoyu getiren firmanın dediği zaman, herhangi bir sorun yaşanmadan elinize ulaşacaktır.

Kırgızistan Posta Kodu Nasıl Öğrenilir?

Kırgızistan posta kodu bilgisine ulaşmak son derece kolaydır. Bunun için öncelikle bölge, şehir ve semt bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kırgızistan ülkesinde kullanılan posta kodları 6 haneden oluşur. Tüm posta kodları 72 ile başlar. Bu ülkedeki ilk posta kodu 720000, son posta kodu 72532’dir. Bölge, şehir ve semt bilgisine sahip bir kişi semtine ait posta koduna internet üzerinde ya da postanelerden ulaşabilir.

Kırgızistan Posta Kodunun Doğru Yazılışı Nasıldır?

Kırgızistan posta kodunu 6 haneden oluşur ve hanelerin arasında boşluk olmadığından yanyana yazılır. Ülke içinde kullanılan posta kodları 72 ile başlar. 72000 ile 72532 arasında ilerleyen bu posta kodlarının hangisinin size ait olduğuna semt, şehir ve bölge bilgine sahip olarak size en yakın postaneden ulaşabilir ya da internet üzerinden bu konularda uzman Eurostar’a ait web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1