Tayland Uzaktan Eğitim

Tayland üniversiteleri örgün ve uzaktan eğitim fırsatıyla Türkiye'den giden öğrenciler için cazip olacaktır. Tayland üniversiteleri uzaktan eğitim başvurusu yaptığınızda bu ülkeye gelme şartı bulunmuyor.

Tayland'da Eğitim

Tayland Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim, son yıllarda son derece tercih edilir hale geldi. Bu sistem ile, günümüzün yoğun ve yorucu şartlarında, öğrencilerimizin, aslında tüm dünya öğrencilerinin lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam etmeleri imkanları doğmaktadır. Belki lise yıllarınızı geride bıraktınız ve aradan zaman geçti, uzaktan eğitim ile lisans eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Lisans diplomanızı aldıktan sonra, zaman geçtikten ve siz farklı alanlarda yaşamınıza odaklanmanızdan sonra, master yapmaya ya da aynı şekilde doktora eğitimi almaya karar verebilirsiniz. Aile düzeniniz olabilir, bir ülkede ya da yerde sabit kalma zorunluluğunuz olabilir, veya kariyeriniz için bir başka ülkeye gitmeniz mümkün olmayabilir. Bu durumda, yeni nesil eğitim sistemi, uzaktan yani online eğitim ile yarım kalan eğitim adımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Tayland Üniversiteleri arasında, çoktan dünya sıralamalarında yer alan ve kaliteli eğitimleri ile dikkat çeken kurumlar var. Öğrenci danışmanlarımızdan, anlaşmalı olduğumuz bu elit kurumları öğrenebilirsiniz. Öğrencilerimize bir sınav şartı olmadan da kayıt imkanı sunan kurumların önemli kısmında, ve giderek artan bölümlerde uzaktan eğitim imkanları da sunulmaktadır. Lisans eğitimleri yanısıra, özellikle master ve doktora programlarında gerçekten özenli eğitim almak, bunu da uzaktan eğitimin avantajları ile yaşamak için kesinlikle öğrenci danışmanlarımızla görüşmelisiniz. Tayland Üniversiteleri uzaktan eğitim imkanlarını en iyi şekilde uygulayan eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Buna göre, kaliteli eğitim sistemleri, aynı eğitim donanımı ve müfredatı ile uzaktan eğitim imkanlarında da geçerlidir. Akademik kadro dahilinde, son derece önemli hocalar, örgün eğitim içinde olduğu gibi, uzaktan eğitim ile yapılmaktadır.

Tayland Üniversiteleri uzaktan eğitim kapsamında, kesinlikle örgün eğitimle eşzamanlı ve aynı kapsamda devam edilmeye çok önem verilmektedir. Örgün eğitimde bir ders verildiğinde, hemen online uzaktan eğitim sistemine de yüklenmektedir. Bu noktada, müfredat ve ders içerikleri bakımından bir fark söz konusu değildir. Tayland Üniversiteleri uzaktan eğitim başvuru ile kayıt şartları noktasında, örgün eğitim ile aynı şartları içermektedir. Kayıt süreleri de aynıdır ve eğitim dönemleri de aynı tarihlerde başlar. Derslerin içerikleri özenle hazırlanır ve online sisteme yüklenir. Derslerinizi programlı olarak takip etmeye özen göstermelisiniz, bu şekilde planlı hareket ederek başarılı olabilirsiniz. Size hocalarınızın her zaman ulaşılabilir olduğunu, onlarla her zaman iletişim kurabileceğinizi belirtelim.

Ödevlerinizi posta ya da e mail ile gönderebilirsiniz. Bundan başka, kayıt olmanızdan sonra kitaplarınız da zaman geçmeden size gönderilecektir. Bir üniversite öğrencisi olarak, her zaman kurumunuzla iletişim içinde olacaksınız. Kendinizi bir öğrenci olarak hissedeceksiniz ve yakın ilgi göreceksiniz. Derslerinizi işledikten sonra, hocalarınızla iletişim kurabilir, aklınızdaki sorulara yanıt alabilirsiniz. Ülkenizde ya da dünyanın herhangi bir yerinde olabilirsiniz,online olarak her zaman derslerinizi alabilir, sınavlarınızı da bu şekilde olabilirsiniz. Harç rakamları arasında da bir fark bulunmamaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1