Tayland Askerlik Tecili

Yurtdışında üniversite eğitimi almak birçok kişinin hayalidir ancak bunun için çok önemli resmi işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bunlardan biri de askerlik tecil işlemleridir. Tüm erkek öğrenciler için hayati önemi olan bu işlemleri yapmak için mutlaka resmi kurumlardan gerekli bilgileri almak gerekmektedir.

Tayland'da Eğitim

Tayland Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Yurtdışında üniversite eğitimi almak birçok kişinin hayalidir ancak bunun için çok önemli resmi işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bunlardan biri de askerlik tecil işlemleridir. Tüm erkek öğrenciler için hayati önemi olan bu işlemleri yapmak için mutlaka resmi kurumlardan gerekli bilgileri almak gerekmektedir. Birçok ülke gibi Türk öğrencilerin ilgilerini çeken ülkelerden biri olan Tayland için de öğrencilerin mutlaka Tayland askerlik tecili işlemleri hakkında aceleci olmaları gerekmektedir.

Öncelikle tüm öğrencilerin eğitim belgeleri ile birlikte ülkemiz de yer alan Tayland Başkonsolosluğuna ve daha sonra ise Dış İşleri Bakanlığı yurtdışı eğitim birimlerine başvuruların yapmaları gerekmektedir. Bu başvurulardan sonra ise öğrencilerin başvuruları askerlik şubelerine iletilmekte ve askerlik tecil işlemleri başlamaktadır.

Her ülke için farklılık göstermekte olan bu süreler 6 aydan 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Sadece eğitim değil aynı zamanda çalışma veya farklı amaçlar ile de yurtdışına çıkan kişilerin kesinlikle yapmaları gereken bu işlemler de tüm evraklar zamanında temin edilmelidir.

Tayland askerlik tecili işlemlerinde kendilerinden istenecek olan belgeleri öğrenmek isteyen kişiler özellikle adresinden her ülke için en doğru bilgileri bulabilmektedirler. Aynı zamanda + 90 312 292 29 29 numarasından da günün 24 saati bilgi alınabilmektedir. İstanbul’da bulunan Tayland Başkonsolosluğuna (212) 347 34 57 nolu telefon veya mail adresinden ulaşmak mümkündür.

Tayland askerlik tecili işlemlerine başlayan kişiler başvurularının sonuçlarını beklerken Milli Eğitim Bakanlığının yurtdışı eğitim birimlerinden gerekli bilgileri alabilmektedirler. Her ülke için farklı olan erteleme süreleri dolduğu zaman eğer eğitim hayatı devam ediyorsa öğrencilerin eğitime devam ettiklerini kanıtlamaları ve erteleme başvurularını yenilemeleri gerekmektedir.

Bu şekilde 29 yaşına kadar askerlik tecili yapmak mümkündür. Eğer doktora veya yüksek lisans eğitimi alınıyorsa bu sınır 35 yaşına kadar çıkabilmektedir. Bu da insanlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Her sene birçok kişi Tayland askerlik tecili işlemleri için gerekli başvuruları yapmakta ve genellikle kısa zaman içinde istedikleri sonucu alabilmektedirler.

Öğrenciler genellikle yurtdışına eğitim amacı ile çıktıkları zaman dil veya hazırlık eğitimi almaya başladıkları anda askerlik tecil sürelerinin başladığını düşünmektedirler. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü askerlik tecil işlemleri okula kayıt işlemlerinin yapıldığı an da başlamaktadır. Bu sebeple öğrencilerin mutlaka bu süreleri bilmeleri ve işlemlerini bunu göz önüne alarak yapmaları gerekmektedir.

Zaten Tayland Başkonsolosluğu veya Milli Eğitim Bakanlığının resmi birimleri ile yapılacak olan görüşmelerden sonra bu bilgiler öğrencilere mutlaka verilmektedir. sayfasını ziyaret eden kişiler Tayland askerlik tecili ve benzeri konular hakkında sık sık yapılmakta olan duyuruları görebilmektedirler. Yapılan başvurular sonucunda askerlik tecillerini ilgili ülkeler için belirlenen süreler boyunca yapan öğrenciler bu sayede eğitim hayatları boyunca askerlik konusunda sorun yaşamaktan da kurtulabilmektedirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1