Tayland Öğrenci Konaklama

YÖK denkliği üniversitelerde eğitim fırsatı sağlayan Tayland üniversiteleri eğitim konusunda sorunsuz hizmet veriyor. Tayland öğrenci konaklama konusunda da tercih edebileceğiniz ülkelerden biridir. Yakın mesafede bulunan konaklama merkezleri ile cazip gelmektedir.

Tayland'da Eğitim

Tayland Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Tayland’ın resmi adı Tayland Krallığıdır. Başkenti Bangkok, uluslararası telefon kodu +66’dır. Para birimi Tayland Bahtı’dır. Resmi dili ise Tayca’dır. Wat Phra KaewPatong, Wat ArunPhi Phi Adaları turistik yerleridir. 67 milyon nüfusa sahip ülkenin % 95’lik bir kısmı Budizm’in Theravada kolundandır. Ayrıca animizm  ve İslam da yaygın olarak görülen inançlardandır.

Uzakdoğu denildiği zaman ilk akla gelen ülkelerden bir tanesidir Tayland. Çok zengin bir kültüre, muhteşem bir doğa ’ya  ve sevecen insanlara sahiptir bu güzel Uzakdoğu ülkesi. Tayland özellikle turistik açıdan çok gelişmiş bir ülkedir. Dünyanın her köşesinden milyonlarca insan Tayland’ı turistik amaçlarla ziyaret etmektedir. Bu sebeple Taylandlılar ülkelerinde yabancı görmeye alışmışlardır.

Tayland turizmin yanı sıra eğitime de önem veren bir ülkedir. Ülkede çok sayıda devlet ve özel üniversite bulunmaktadır ve bu üniversitelerde binlerce uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası öğrenciler için Taylan’ı cazip kılan nedenlerin başında çok alternatifli ve ucuz Tayland öğrenci konaklama imkanlarına sahip olması gelmektedir. Taylan’da eğitim görecek uluslararası öğrenciler  yerli öğrencilerin faydalanabildiği tüm konaklama hizmetlerinden aynı şekilde yararlanabilmektedirler.

Taylan’da eğitim almak istiyorsanız konaklama konusunu dert etmenize hiç gerek yok, Tayland üniversiteleri uluslararası öğrenciler için üniversiteler bünyesinde kurulmuş olan yurtlarla ülke dışından gelecek olan öğrencilerin bu sorununu tamamen çözmektedir. Tabi illa ki bu yurtlarda konaklanacak diye bir zorunluluk bulunmuyor. Dileyen öğrenciler için daha farklı Taylan öğrenci konaklama imkanları da bulunmaktadır. Tayland’da eğitim görmek isteyen uluslararası öğrenciler gerek Taylandlı öğrencilerle gerekse diğer ülke öğrencileriyle birlikte daire kiralayabilmektedir. Bu şekilde yurt hayatını sevmeyen öğrenciler aradıkları ev ortamında sevdikleri arkadaşlarıyla öğrenciliklerini sürdürebilmektedirler.

Üniversite çevrelerinde özellikle bu amaçla inşa edilmiş üniversiteye yakın ev ekonomik çok sayıda kiralık stüdyo ve normal daire bulunmaktadır. Ülke dışından gelen bir öğrencinin Taylan öğrenci konaklama konusunda bu kadar çok alternatifin olduğu bir yerde barınma sorunu yaşaması neredeyse imkansızdır.

Tayland öğrenci konaklama ile ilgili alternatiflerin artılarını eksilerini her öğrenci kendi durumuna ve nasıl bir öğrencilik hayatı yaşamak istediğine göre kendisi iyice değerlendirmelidir. Taylan ile çok fazla iletişime geçmeden sadece eğitimini tamamlayıp ülkeden ayrılmayı düşünen bir öğrencinin üniversite kampüsü içerisinde bulunan bir yurtta konaklamayı tercih etmesi yerinde bir karar olacaktır. Fakat Taylan halkını, kültürünü, doğasını daha yakından tanıyıp etkileşime geçmek isteyen bir öğrencinin ise şehir hayatını canlı olduğu bir semtte ve özellikle yerli öğrencilerle ev arkadaşı olabileceği bir dairede konaklaması daha yerinde bir tercih olacaktır.

Tayland’da eğitim, konaklama, ulaşım, ekonomi, hayat şartları vb. konularda daha detaylı bilgi almak ve size yol gösterecek bir rehber yardımına ihtiyaç duyuyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız size yardımcı olmak için her zaman hazırdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1