Tayland Ucuz Mu?

Eurostar aracılığıyla eğitim alabileceğiniz Tayland ucuz mu eğitim dili gibi konularda bilgi alabilirsiniz. Eurostar danışmanları bu ülkede kendinizi yabancı hissetmenizi engeller.

Tayland'da Eğitim

Tayland Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Sevgili gençlerimiz, yurtdışında üniversite eğitimi almak istiyorsanız, mutlaka yakın coğrafyamızdaki ülkelerde eğitim almak zorunda olmadığınızı belirtelim. Uzak mesafelerde olan ülkeler deyince de, aklınıza hemen ABD ya da Avustralya gibi ülkeler gelmesin. Bu ülkelerin üniversitelerini de tercih etmekle birlikte, Asya Ülkeleri’nde birbirinden kaliteli üniversitelerinde siz de eğitim alabilirsiniz. Malum, başta Çin olmak üzere, Asya ülkeleri ile çok önemli bir kalkınma sürecindedir.Ülkelerin her biri inanılmaz ilgi çekmektedir ve bunun başında da Tayland gelir. Çok önemli bir turizm ülkesi olan Tayland, dünyaya açılan önemli bir kapıdır ve çok kaliteli eğitim kurumları ile öne çıkmaktadır. Bu noktada, altını çizelim, akreditasyonu dikkat çeken kurumların, ülkemiz üniversitelerinden de yüksek sıralamada olanlarını belirtelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, Asya’nın gözde ülkelerini ve üniversitelerini size sunmakta.

Tayland üniversitelerinde siz de bir sınav esası olmadan, diplomanızı aldıktan sonra öğrenci olabilirsiniz. Başvuru ve kayıt işlemleriniz için de öğrenci danışmanlarımızdan destek alacaksınız. Peki merak edilen soruların başında hangisi geliyor? Tayland ucuz mu? Elbette, öğrencilerimiz için yurtdışında eğitim alırken ekonomik olarak zorlanmamak son derece önemli. Bunu da, öncelikle ekonomik anlamda bilgi edinerek ve kıyaslamalar yaparak inceleyebilirsiniz. Tayland ucuz mu? sorusuna olumlu yanıtlar vermek son derece mümkün. Öncelikle, okul ücretlerini değerlendirelim. Ülke üniversitelerinde, okul harçları senelik olarak, ortalama şekilde, 400.000 Tayland bahtı yani yaklaşık olarak 1.500 USD Amerikan Doları olarak seyretmektedir.

Bu rakamlar, diğer ülkeler ile kıyaslandığında uygundur ve gerçekten uluslararası anlamda kaliteli kurumlar, sıralamalarda ön sıralarda yer almaktadır. Gerçekten özenli eğitim alacağınız kurumlarda öğrenci olmak şanstır. Bundan başka, bir öğrenci için önemli olan kalemlerden biri konaklamadır. Konaklama için kampus içinde ve yakınlarında yurtlarda kalabilirsiniz. Kiralık daireleri veya evleri de düşünebilirsiniz. Kiralar genellikle 4.000 ile 10.000 baht arasında seyretmektedir. Bu rakamlar aylıktır ve arkadaşlarınızla birlikte ev kiralayarak daha ekonomik rakamlarla ödemelerinizi yapabilirsiniz. Su, elektrik gibi giderler halkın bütçesinin zorlanmaması için son derece düşük rakamlarda tutulmaktadır. Bu sayede, öğrencilerimiz de ekonomik olarak su ile elektrik tüketimi yapabilirler.

Tayland ucuz mu? sorusuna yanıt olarak olumlu kalemleri saydık. Bundan başka, ulaşım ayrıntıları da öğrencilerimizi memnun etmektedir. Taksi ve toplu taşıma araçlarını kullanabilir, yürüyerek de ulaşımınız sağlayabilirsiniz. Meyve, balık ile tavuk gibi beyaz et rakamları ekonomiktir. Kampus içinde öğrenciler için uygun fiyatlı restoranlarda, kafeteryalarında yemeklerinizi yapabilirsiniz. Taze meyve ile sebze pazarlarında ve büyük marketlerde ekonomik alışverişler yapabilirsiniz. Sosyal yaşam giderlerinizi de çok seçenekli olduğundan, bütçenize göre ayarlayabilirsiniz. Tayland genel olarak hava sıcaklığı ılıman bir ülkedir ve açık hava etkinlikleri her zaman düzenlenir. Bunlara katılabilirsiniz. Kampus içinde öğrenciler için spor salonları, sağlık merkezleri, dinlenme alanları bulunmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1