Arapça Üniversite Okumak

Yemen'de üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Yemen'de Eğitim

Arapça Üniversite Nasıl Olur?

Dünyanın en iyi üniversitelerinin çoğu Arap ülkelerindedir. Bunlar Ürdün Üniversitesi, Suudi Arabistan’daki Kral Abdülaziz Üniversitesi ve Katar Üniversitesi’dir. Çoğu insan, itibarı ve satın alınabilirliği nedeniyle bir Arap üniversitesinde okumayı tercih ediyor. Ancak, bu kararı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var.

Arap üniversitelerindeki kayıt sayıları büyük farklılıklar gösteriyor. Örneğin, Ürdün Üniversitesi’nin yaklaşık 65.000 öğrencisi varken Kral Abdülaziz Üniversitesi’nin sadece 30.000 öğrencisi vardır. Bunun temel nedeni, çoğu Arap’ın başka bir yerde okumaktansa kendi üniversitelerinde okumayı tercih etmesidir. Ayrıca kolej, Arap ülkelerinde dünyanın diğer yerleriyle karşılaştırıldığında o kadar popüler değil. Sonuç olarak, kolejlerde ve üniversitelerde olması gerekenden çok daha az öğrenci var. Ancak bu, dikkatlice seçerseniz iyi bir üniversiteye giremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Araplar için kolej beklentileri de büyük ölçüde değişir. Arap ülkelerinden çoğu insan, ana dallarında çok az hazırlıkla veya hiç hazırlık yapmadan üniversiteye giriyor. Daha sonra sonraki birkaç yılı derslerini düzgün bir şekilde nasıl yapacaklarını öğrenmekle geçirirler. Bundan sonra diplomalarını alırlar ve çalışma alanlarında iş aramaya başlarlar. Ancak (veya alternatif olarak), akıllarında belirli bir kariyer hedefi ile üniversiteye girebilirler. Bu, okul sırasında nasıl performans gösterdikleri ve daha sonra ne tür dersler aldıkları üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu ideal olmasa da, ihtiyaçlarınıza uygun bir kurum seçmenin önemini vurgular!

Yeni bir ülkede okumak, en az dirençli insan türü dışında herkes için genellikle zordur. Bununla birlikte, Batı kültürü veya gelenekleri ile genellikle çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayan Araplar için özellikle zordur. Bir Arap üniversitesinden yurt dışında okurken birçok geleneksel değer Batı toplumunun yöntemleriyle çatışır:

-1) Misafirperverlik, birisinin sizinle beklenenden daha uzun süre kalması anlamına gelir – o kişi sorun çıkarsa bile

2) Büyüklere saygı her şeyden önemlidir — bu nedenle öğrenciler genellikle patronlarına ve amirlerine yetişkinlerden daha fazla saygı duyar

3) Evlilik dışı seks tamamen kabul edilebilirdir— bu da toplu taşıma veya flört ile ilgili yerel yasalara uymayı zorlaştırır

Bir Arap üniversitesinde okurken İmkansız, çoğu öğrencinin hazırlıklı olmadığı çeşitli zorluklar içeriyor. Bunu dikkate almak, hedeflerinize en uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacaktır!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1