Yemen Sigorta İşlemleri

Yemen, Arabistan Yarımada'sında bulunan ülkelerden biridir. Suudi Arabistan ve Umman ile komşu ülkedir. Yemen, öğrencilerimizin üniversitelerinde eğitim aldıkları ülkelerden biridir. Lisans eğitimleri yanında, master programlarından ve doktora eğitimlerinden yararlanmak mümkündür.

Yemen'de Eğitim

Yemen Öğrenci Sigorta İşlemleri

Yemen, Arabistan Yarımada’sında bulunan ülkelerden biridir. Suudi Arabistan ve Umman ile komşu ülkedir. Yemen, öğrencilerimizin üniversitelerinde eğitim aldıkları ülkelerden biridir. Lisans eğitimleri yanında, master programlarından ve doktora eğitimlerinden yararlanmak mümkündür. Bu ülke özellikle, mezun olduktan sonra, diğer Arap Yarımadası’nda kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz için son derece önemlidir. Ülkede bulunan yüksek eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra, kariyerinizi bu kalkınma oranları yüksek ülkelerde yapabilirsiniz. Eğitim bilgileri ve ülke hakkında diğer tüm önemli bilgiler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden alabilirsiniz. Yemen vize ve tüm Yemen sigorta işlemleri için size yardımcı olmaktayız.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Vize ve Yemen Sigorta İşlemleri:

Yemen öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Lise diplomalarınızla başvurularınızı yapabilirsiniz. Kabul aşamasından sonra, Yemen öğrenci vizesi başvurularınızı yapmalısınız. Buna göre, ülkenin vatandaşlarımıza vize uyguladığını belirtelim. Öğrenci danışmanlarımızdan vize ve tüm diğer işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Öğrenci vizesi başvurularını, elçilik ve konsolosluk nezdinde yapabilirsiniz. Vize başvuru formu, vize ücretinin ödenmesi, öğrenci belgesi, kabul eden okul tarafından verilen kabul belgesi, 18 yaşından küçükler için anne ve baba tarafından verilecek izin belgesi, fotoğraf, pasaport aslı ve kimlik belgesi fotokopisi belgelerinin eklenmesi gerekmektedir. Yemen vizesi alırken, seyahat sağlık sigortası yaptırmaya özen göstermelisiniz. Yemen sigorta işlemleri kapsamında, sağlık sigortası yapılması çok önemlidir. Bu konuda öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yemen sigorta işlemleri olarak, özel bankalardan ya da sigorta şirketlerinden sağlık sigortası için poliçelerinizi yaptırabilirsiniz. Minimum 30.000 EURO bedelinde, ülkede kalma sürenizi kapsayacak şekilde, uzun süreli kalacaksanız, bir sene içinde geçerli olacak poliçeler imzalanmalıdır. Poliçe üzerinde, öğrencimizin t.c. kimlik numarası ve kimlik bilgileri yer almalıdır. Öte yandan, eğitim amaçlı gidildiği, poliçe miktarı da belirtilmelidir. Bu şekilde, ülkeye giriş yapmanızdan başlayarak sigorta teminatı altında olacaksınız. Yemen’de bulunan sağlık kurumlarında, hem devlet kurumlarında, hem de özel sağlık kurumlarında sigortanız kapsamında tedavilerinizi olabilirsiniz.

Bu şekilde, tedavi giderlerinizin cebinizden çıkmasını önleyebilirsiniz. Yemen sigorta işlemleri kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanabilir ve beklenmedik kazalar, ani hastalıklar gibi durumlarda maddi anlamda zorlanmadan önleminizi alabilirsiniz. Yabancı bir ülkeye gideceğinizi unutmamalısınız. Arap Yarımadası iklimsel olarak, son derece yüksek sıcaklıklardadır. İlk zamanlarda, alışma evresinde kadar yüksek sıcaklıklar yüzünden sağlığınızda birtakım zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, birtakım sağlık sorunları da yaşayabilirsiniz. Bu durumda, sigortanız kapsamında sağlık hizmetlerinden harcama yapmadan yararlanabilirsiniz. Oturma izni almanızla birlikte, sağlık hizmetlerinden çok daha ekonomik olarak ve kapsamlı şekilde, diğer vatandaşlardan farkı olmadan yararlanmanız mümkündür. Yemen Üniversiteleri’nde, İngilizce eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Arapça’nızı da geliştirebilirsiniz. Sınavsız olarak kabul edilerek, ekonomik anlamda zorlanmadan da bu ülkede eğitim alabilirsiniz. Oturma izni ile haklarınız çok daha fazla olur ve özellikle sağlık anlamında vatandaşlarla aynı hizmetleri alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1