Yemen Askerlik Tecili

Yemen’de çalışıyor veya iş yeri sahibi biri olarak askerlik tecil ettirmek istiyorsanız Sana’da bulunan Türk Büyükelçiliği’ne başvurmanız gerekmektedir. Pasaport, kimlik, oturma izni, çalışma izni, vesikalık fotoğraflar ve belgelerin fotokopileri ile Türk Sana Büyükelçiliği’ne başvuru yapılmalıdır.

Yemen'de Eğitim

Yemen Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Yemen’de çalışıyor veya iş yeri sahibi biri olarak askerlik tecil ettirmek istiyorsanız Sana’da bulunan Türk Büyükelçiliği’ne başvurmanız gerekmektedir. Pasaport, kimlik, oturma izni, çalışma izni, vesikalık fotoğraflar ve belgelerin fotokopileri ile Türk Sana Büyükelçiliği’ne başvuru yapılmalıdır. Ancak kesin belgeler için mutlaka adresi ziyaret edilmelidir. Ayrıca Yemen askerlik tecili ile ilgili süreçler hakkında sürekli duyuru da yayınlandığı için başvuru öncesi burayı kontrol etmek olası bir hatayı önleyecektir.

Çalışma izninizi, öğrenim durumunuz, bulunduğunuz ülke vs. koşullarına göre değişmekle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti size bir seferde 6 aydan 2 seneye kadar askerliğinizi tecil ettirme hakkı tanır. Ancak kesin bilgi yine üzerinden ya da Türkiye Dış İşleri Bakanlığı’na ait 7 gün 24 saat çalışan konsolosluk çağrı merkezinin + 90 312 292 29 29 numaralı hattı arayarak öğrenebilirsiniz.

Çalışan, işveren ya da gemi adamı olarak yapılan askerlik tecili başvuruları önce Sana Büyükelçiliği’ne oradan Türkiye Dış İşleri Bakanlığı’na ve en son askerlik şubesine gider. Tecil kabulü ise Sana Büyükelçiliği tarafından başvuran kişiye bildirilir. Bu süreç çok uzun sürmemektedir.

Çalışan, işveren ya da gemi adamı olarak yapılan askerlik tecillerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti size en fazla 38 yaşınıza kadar askerliğinizi tecil ettirme hakkı verir. Bu süre 38 yaşınıza girdiğiniz gün değil, o seneni 31 Aralık günü bitecektir. Ve ayrıca askerlik şubesi o senenin son ayı size askerlik şubesine nasıl teslim olacağınıza ve nasıl dövizli askerlik yapacağınıza dair bilgi verecektir.

Eğer çalışan, işveren ya da gemi adamı olarak askerliğinizi tecil ettirdiyseniz Türkiye’ye yaptığınız giriş çıkışlarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Çünkü askerliğini çalışan, işveren ya da gemi adamı olarak tecil ettiren bir kişi eğer bir takvim yılı içinde 183 günden fazla Türkiye’de bulunursa ve bu durum resmi makamlarca tespit edilirse, o kişinin askerlik tecili iptal edilir ve anında askere çağrılır. Bu çağrıya uymayan kişiler asker kaçağı durumuna düşer. O yüzden çok ama çok dikkatli olunmalıdır.

Askerliğinizi tecil ettirirken sorun yaşamak istemiyorsanız ya da aklınızda bazı sorular varsa Türkiye Dış İşleri Bakanlığı’na ait 7 gün 24 saat çalışan konsolosluk çağrı merkezinin + 90 312 292 29 29 numaralı hattı arayabilirsiniz, Sana Türk Büyükelçiliği’ne ait adresindeki web sitesini inceleyebilirsiniz, Sana Türk Büyükelçiliği’ne ait +966 11 482 0101 telefon numarasını arayabilirsiniz, Sana Türk Büyükelçiliği’ne ait eposta adresine eposta atabilirsiniz ya da Sana Türk Büyükelçiliği’ne ait +966 11 488 7823 faks numarasına faks çekebilirsiniz.

Askerlik tecili ile ilgili sorularınızı yukarıda saydığımız iletişim kanallarından ulaşacağınız yetkililere sormanız daha doğru olacaktır. Çünkü bu süreçlerle ilgili kesin ve güncel bilgilere sadece burada çalışan kişiler sahiptir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1