Allen Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Allen Şehri

Allen, Dallas’ın kuzey banliyölerinden biri olan Collin County, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir şehirdir. 2010 Amerika Birleşik Devletleri Nüfus Sayımı itibariyle şehrin toplam nüfusu 84.246’dır. Allen, çok amaçlı bir arena olan Allen Event Center’a ve ECHL’de oynayan ikinci lig buz hokeyi takımı Allen Americans’a ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde ayrıca bir gölet, oyun alanı ve yürüyüş parkurları bulunan Watters Creek Parkı da dahil olmak üzere çeşitli parklar vardır. Ayrıca şehir, başarılı futbol programıyla tanınan Allen Lisesi de dahil olmak üzere bir dizi okul ve eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Allen aynı zamanda Allen ISD, Allen Premium Outlets ve the Village at Allen dahil olmak üzere birçok büyük işverene ev sahipliği yapmaktadır.

Allen Şehir Tarihi

Şimdi Allen olarak bilinen bölge, başlangıçta Caddo ve Comanche kabilelerinin yaşadığı bir yerdi. 1840’ların başında, ilk Anglo yerleşimciler bölgeye geldi ve çiftlikler ve çiftlikler kurdu. Allen şehri resmi olarak 1872’de Houston ve Texas Merkez Demiryolunun bölgede bir durak kurmasıyla kuruldu. Şehir adını, ilk yerleşimcilerden biri ve üzerine demiryolu durağının inşa edildiği arazinin sahibi olan Ebenezer Allen’dan almıştır.

19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında, Allen bir çiftçilik ve çiftçilik topluluğu olarak büyümeye ve gelişmeye devam etti. Ancak, 20. yüzyılın ikinci yarısında, Dallas ve çevresindeki bölgelerde önemli nüfus artışı ve banliyöleşme yaşandığı için şehrin nüfusu hızla artmaya başladı. Bugün Allen, çeşitli bir ekonomiye ve artan bir nüfusa sahip gelişen bir banliyö topluluğudur.

Bir demirci dükkanı, genel mağaza ve bir otel de dahil olmak üzere çeşitli işletmelerin bulunduğu, bir zamanlar hareketli bir faaliyet merkezi olan bir şehir merkezini içeren Allen’ın zengin bir tarihi var. Kentte ayrıca, şehrin erken tarihinin hikayesini anlatan 19. yüzyıldan kalma bina ve eserlerden oluşan bir koleksiyona sahip Allen Heritage Village dahil olmak üzere bir dizi tarihi alan ve simgesel yapı vardır.

Allen’da Gezilecek Yerler

Allen, Teksas’ta ziyaret edilebilecek birkaç popüler yer:

Montgomery Farm’daki Watters Creek: Burası, çeşitli mağaza ve restoranların yanı sıra gölet, oyun alanı ve yürüyüş yollarının bulunduğu popüler bir alışveriş ve yemek mekanıdır.

Allen Event Center: Bu, konserler, spor karşılaşmaları ve kongreler dahil olmak üzere çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan çok amaçlı bir arenadır.

Allen Premium Outlet: Bu alışveriş merkezi, giyim, ayakkabı ve aksesuarlarda harika fırsatlar sunan çok çeşitli tasarımcı ve markalı mağazalara sahiptir.

The Village at Allen: Bu, çeşitli mağaza ve restoranların yanı sıra bir sinema salonunun bulunduğu büyük bir alışveriş merkezidir.

Don Rodenbaugh Natatorium: Bu, eğlence amaçlı yüzme, kucakta yüzme ve dalışın yanı sıra yüzme dersleri ve dalış dersleri sunan halka açık bir yüzme ve dalış tesisidir.

Allen Heritage Village: Bu, bir demirci dükkanı, genel mağaza ve bir otel dahil olmak üzere şehrin erken tarihinin hikayesini anlatan 19. yüzyıl binaları ve eserlerinden oluşan bir koleksiyondur.

Bethany Lakes Parkı: oyun alanı, piknik alanları ve balıkçı iskelesi bulunan bir park.

The Edge Skatepark: Kaykaycılar ve BMX sürücüleri için çeşitli engeller ve özellikler içeren büyük bir kapalı kaykay parkı.

Bunlar, Allen’da görülecek ve yapılacak pek çok şeyden sadece birkaçı. İster alışverişle, ister yemekle veya açık hava etkinlikleriyle ilgileniyorsanız, bu canlı şehirde keyif alacak bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Allen’da Yapılacak Aktiviteler

Allen, Teksas’ta yapılacak birkaç popüler aktivite:

Alışveriş: Allen, Montgomery Farm’daki Watters Creek, Allen’daki The Village ve Allen Premium Outlets gibi çeşitli alışveriş yerlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Yemek: Allen, gündelik yemek mekanlarından lüks restoranlara kadar dünyanın dört bir yanından mutfaklardan yemekler sunan çok çeşitli yemek seçenekleri sunar.

Açık hava etkinlikleri: Allen’da Watters Creek Park, Bethany Lakes Park ve Celebration Park gibi ziyaretçilerin yürüyüş, bisiklet, balık tutma ve piknik yapmanın keyfini çıkarabilecekleri birçok park ve yeşil alan vardır.

Spor: Allen, Allen Americans ikinci lig hokey takımına ve çeşitli spor etkinliklerine ev sahipliği yapan Allen Event Center’a ev sahipliği yapmaktadır.

Eğlence: Allen, sinemalar, bovling salonları ve The Village at Allen veya AMC Starplex Cinema gibi oyun salonları gibi çeşitli eğlence seçeneklerine sahiptir.

Sanat ve Kültür: Allen, çeşitli galeriler, müzeler ve Allen Filarmoni Orkestrası gibi performans mekanlarıyla canlı bir sanat ve kültür ortamına sahiptir.

Fitness: Allen, yoga ve Pilates stüdyolarından spor salonlarına ve Don Rodenbaugh Natatorium veya The Edge Skatepark gibi spor kulüplerine kadar çok çeşitli fitness seçenekleri sunar.

Golf: Allen’ın Twin Creeks Country Club ve Watters Creek’teki Kurslar gibi ziyaretçilerin bir tur golf oynayabileceği birkaç golf sahası vardır.

Bunlar, Allen’da tadını çıkarabileceğiniz pek çok aktiviteden sadece birkaçı. İster açık hava etkinlikleri, spor, sanat ve kültürle ilgileniyorsanız, ister sadece dinlenmek ve manzaranın tadını çıkarmakla ilgileniyorsanız, bu canlı şehirde herkes için bir şeyler var.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1