Amerika Öğrenci Konaklama

Amerika öğrenci konaklaması bakımından da çeşitli avantajlara ve özelliklere sahiptir. Birçok ülkeden daha fazla konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Amerika'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Yurtdışında eğitim seçenekleri noktasında, hem komşu ülkelerimiz, hem de Avrupa Ülkeleri son derece revaçta. Ancak, ABD ve ABD üniversiteleri her zaman hem öğrencilerimiz için, hem de aileleri için ilk sırada gelmektedir. Amerika Birleşik Devletleri, seçkin ve YÖK tarafından tanınan üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Öğrencilerimiz, lisans eğitimleri ve daha ileri olarak yüksek lisans ve doktora eğitimleri için bu kurumları tercih edebilirler. Bunun yanı sıra, birçok dil kursu, oyunculuk ya da meslek kursları da gençlerimizin haklı olarak dikkatini çekmektedir. Üniversite eğitimleri ve kurs eğitimleri noktasında eğitim danışmanlığımızdan en doğru bilgileri alabilir, işbirliklerimiz ile ABD eğitim kurumlarında, avantajlı olarak eğitimlerinizi alabilirsiniz. Amerika öğrenci konaklama imkanları da sunmaktadır.

Amerika öğrenci konaklaması bakımından da çeşitli avantajlara ve özelliklere sahiptir. Birçok ülkeden daha fazla konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Amerika öğrenci konaklaması deyince, akla ilk gelen seçenek, öğrenci yurtlarıdır. Üniversitelerin kendi bünyelerinde ya da özel yurtları tercih edebilirsiniz. Genellikle kampus yakınlarında bulunan yurtlar daha avantajlıdır. Yurtlarda tek kişilik ve daha çok sayıda öğrencinin aynı odada kalması noktasında sistem olabilir. Ücretleri de elbette farklıdır. Birçok seçenek arasından, öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak en doğru tercihi yapabilirsiniz. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma ve kozmopolit bir ortamda konaklama imkanı yakalayabilirsiniz. Yurt ücretleri, yıllık olarak, genellikle, 4.000 USD ve 9.000 USD olarak değişmektedir. Tabi yurtların içinde bulunan hizmet detaylarına göre, yıllık yurt rakamları de değişmektedir. Ancak en uygun fiyatlı yurtlarda da öğrencilerin temel ihtiyaçları ve temizliği için hizmetler mutlaka bulunur.

Tekli, ikili, üçlü odaları bulunan yurtlarda kalabilirsiniz. Bu noktada bütçenize uygun seçim yapmayı ihmal etmeyin. Yurtların bazıları öğrencilere yemek servisini iki öğün olarak sunmaktadır. Bu sistemi olmayan ve mutfak ekipmanları ile öğrencilerin yemeklerini hazırladıkları yurtlar da bulunmaktadır. Amerika öğrenci konaklaması için bir diğer seçenek, ev ya da oda kiralama tercihidir. Bu şekilde konaklama, üniversite eğitiminden farklı olarak daha kısa süreli kurs programlarına katılacak öğrencilerimiz için de uygundur. Evlerin kira bedelleri yaklaşık olarak, 150 USD’den başlar, 950 USD’ye adar uzanır. Tabi oda sayısı ve merkezi noktalarda olması, dairenin durumu gibi özellikler etkili olur.

Birkaç arkadaş bir ev ya da daire kiralayabilirsiniz. Ailelerin zaman zaman öğrenciler için evlerinde bir odalarını kiraladıklarını da belirtelim. Kurs eğitimleri için kısa süre için giden gençlerin bu şekilde bir konaklamada tercih edebileceklerini belirtelim. Bazı üniversite şehirlerinde öğrenciler için apart otel tarzı konaklama seçenekleri de sunulmaktadır. Gideceğiniz şehirde bu tür bir konaklama sistemi varsa onu da değerlendirebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız, her kentin ve okulun durumuna göre sizlere en uygun konaklama seçenekleri hakkında bilgi verecektir. Siz de bu şekilde, en doğru seçimleri yapabilirsiniz. Kaliteli eğitim tüm gençlerimizin hakkıdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1