Amerika Sigorta İşlemleri

Amerika vizesi almak oldukça zorlu bir süreci de beraberinde getirir. Örneğin pasaportunuz ile daha önce Irak, İran ve Suriye gibi ülkelere giriş yaptıysanız, Amerika vizesi almak neredeyse mümkün değildir.

Amerika'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Amerika vizesi almak oldukça zorlu bir süreci de beraberinde getirir. Örneğin pasaportunuz ile daha önce Irak, İran ve Suriye gibi ülkelere giriş yaptıysanız, Amerika vizesi almak neredeyse mümkün değildir. Ancak daha önce pasaportunuz ile bir Avrupa ülkesine çıktıysanız, aynı oranda Amerika vizesi almanız kolaylaşacaktır. Seyahat sağlık sigortanızın eksiksiz ve kapsamlı olması da vize akışınızı kolaylaştıracak bir unsurdur. Ayrıca turistik amaçlı seyahat edecekseniz, otel ve uçak rezervasyon bilgilerinizi de vize talebi esnasında sunmanız gerekmektedir.

Amerika seyahat sağlık sigortası teminatının en az 30.000 USD olmasını talep eden ülkeler arasındadır. Dolayısıyla daha düşük teminatlı bir sigorta poliçesi vizenizin geçersiz olmasına neden olabilmektedir. Bu poliçelerde uçuş iptal giderlerinden bavul kaybına kadar pek çok teminat bulunmaktadır. Dolayısıyla hava limanında yaşayacağınız problemler dahi kapsam altına alınmış olur. Bu ödemeler aksilik esnasında tarafınızca ödenir ve ülkeye döndüğünüzde sigorta şirketi tarafından hesabınıza aktarılır. Bu nedenle yapılan her harcamanın faturasını almakta fayda bulunmaktadır.

Amerika her ne kadar savaş altında bir ülke olmasa da, bazı ırkçı yaklaşımlar söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle seyahat sağlık sigortanızda olası tüm risklere karşı teminatın bulunmasına özen göstermelisiniz. Özellikle de hırsızlık, gasp, kaza ve acil durumlarda geri dönüş teminatı poliçede yer almalıdır. Bu sayede hastanede müdahale edilmesi gereken durumlarda, ödemenizi sigorta şirketinden karşılayabilirsiniz. Ancak sigorta şirketinize beyan edeceğiniz bir belgenin olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Amerika yüksek üniversite, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlerin en çok alındığı ülkelerin başındadır. Çünkü Amerika’da eğitim almış olmak kişiyi her daim bir adım öne çıkarmaktadır. Tabi bu ülkeye eğitim amaçlı gidiliyor olsa da seyahat sigortası yaptırılması zorunludur. Öğrencilik döneminde olası tüm riskleri bertaraf etmenin en doğru yolu bu sigortaya sahip olmaktan geçmektedir. Seyahat sağlık sigortası eğer turistik amaçlı seyahatler için yapılıyor ise oldukça düşük rakamlara mal olmaktadır. Ancak eğitim için yaptırılan sigortaların primleri daha yüksek olmaktadır. Poliçeniz için eğer farklı rakamlar sunulur ise teminatları muhakkak gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Seyahat sağlık sigortası, daha önceden var olan hastalıklarınızın muayenelerini ödemeyecektir. Ancak kronik herhangi bir hastalığınızdan kaynaklı, acil müdahale edilmesi gereken durumların tamamını ödeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Amerika’da seyahatiniz ya da eğitim hayatınız esnasında başınıza gelebilecek her türlü aksilik için muhakkak belge edinmeyi unutmamalısınız. Eğer belge çıktı şeklinde everilmez ise mailinize de talep edebilirsiniz. Böylelikle ülkeye döndüğünüzde sorunsuz şekilde harcamalarınızın bedelini şirketten geri alabilirsiniz. Amerika sorunsuz eğitim alabileceğiniz ya da seyahat edebileceğiniz ülkelerin başında gelse de, ani kaza ve hastalık gibi riskler göz ardı edilmemelidir. Firmamız sizlere Amerika sigorta işlemleri konusunda destek vermeye hazırdır. Üstelik yalnızca Amerika değil, diğer tüm ülkelere ilişkin sigorta işlemlerinizi firmamız güvencesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1