Baltimore Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Baltimore Şehri

Baltimore, Maryland eyaletinin en büyük şehri ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık 30. şehridir. Eyaletin orta kesiminde, Chesapeake Körfezi’nin bir kolu olan Patapsco Nehri üzerinde yer almaktadır. Şehir yaklaşık 611.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve nüfusu 2,8 milyondan fazla olan Baltimore metropol bölgesinin kültürel ve ekonomik merkezidir.

Baltimore zengin bir tarihe sahiptir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde inşa edilen ilk katedral olan Baltimore Bazilikası ve ikonik Baltimore Penn İstasyonu gibi güzel mimarisiyle tanınır. Şehir ayrıca Baltimore Sanat Müzesi, Walters Sanat Müzesi ve Ulusal Akvaryum gibi bir dizi müzeye ev sahipliği yapmaktadır.

Birçok kültürel ve tarihi çekiciliğine rağmen, Baltimore son yıllarda yüksek suç oranları ve yoksulluk ve kentsel bozulma gibi bir dizi zorlukla karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, şehir aynı zamanda, suç oranını azaltma, devlet okullarını iyileştirme ve yeni ekonomik fırsatlar yaratma girişimleri de dahil olmak üzere, sakinlerinin yaşam kalitesini canlandırmak ve iyileştirmek için önemli çabalar gördü.

Baltimore Şehir Tarihi

Baltimore şehri, 1729’da kuruluşuna kadar uzanan uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Adını Maryland Eyaletinin ilk Tescilli Valisi olan Lord Baltimore’dan almıştır.

19. yüzyılın başlarında Baltimore, Ulusal Karayolu ve Baltimore ve Ohio Demiryolunun inşasıyla önemli bir ulaşım merkezi haline geldi. Bu, şehrin hızlı büyümesine ve sanayileşmesine yol açtı ve Baltimore, üretim ve ticaret için önemli bir merkez haline geldi.

İç Savaş sırasında, Baltimore önemli bir Birlik kalesiydi ve şehir, köleliğin kaldırılmasında önemli bir rol oynadı. 20. yüzyılda Baltimore, imalat ve sanayi ülkenin diğer bölgelerine kayarken bir gerileme dönemi yaşadı. Bununla birlikte, son yıllarda şehir, yeni endüstrilerin gelişmesi ve turizm ve kültürel cazibe merkezlerine odaklanmasıyla yeniden canlandı.

Bugün Baltimore, çok sayıda popüler restoran, mağaza ve eğlence mekanına ev sahipliği yapan Inner Harbour dahil olmak üzere çeşitli mahalleleri, zengin tarihi ve kültürel cazibe merkezleriyle tanınmaktadır.

Baltimore’da Gezilecek Yerler

İç Liman: Bu popüler sahil bölgesi, bir dizi mağaza, restoran ve eğlence mekanının yanı sıra Ulusal Akvaryum ve Maryland Bilim Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadır.
Camden Yards: Baltimore Orioles beyzbol takımına ev sahipliği yapan Camden Yard, spor tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir.
Baltimore Sanat Müzesi: Bu müze, Matisse, Picasso ve Warhol’un eserlerinin yanı sıra bir heykel bahçesi de dahil olmak üzere geniş bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.
Fort McHenry: Bu tarihi kale, 1812 Savaşı sırasında Baltimore’un savunmasında önemli bir rol oynadı ve şimdi bir milli park.
Maryland Hayvanat Bahçesi: Druid Hill Park’ta bulunan Maryland Hayvanat Bahçesi aslanlar, zürafalar ve goriller dahil 2.000’den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır.
American Visionary Art Museum: Bu müzede, kendi kendini yetiştirmiş sanatçıların eserleri de dahil olmak üzere, dışarıdan gelen bir sanat koleksiyonu bulunmaktadır.
Federal Hill: Bu mahalle, büyüleyici tuğla sıra evleri, harika restoranları ve şehrin güzel manzaraları ile tanınır.
Mount Vernon: Bu mahalle, Peabody Enstitüsü ve Baltimore Senfoni Orkestrası dahil olmak üzere bir dizi kültürel kuruma ev sahipliği yapmaktadır.
Fells Point: Bu tarihi sahil mahallesi, Arnavut kaldırımlı sokakları, büyüleyici butikleri ve harika restoranlarıyla tanınır.
Johns Hopkins Üniversitesi: Charles Village semtinde bulunan Johns Hopkins Üniversitesi, güzel bir kampüsü ve aralarında Homewood Müzesi ile Johns Hopkins Sanat Galerisi’nin de bulunduğu bir dizi kültürel kurumuyla en iyi araştırma üniversitesidir.

Baltimore’da Yapılacak Aktiviteler

İç Limanı Ziyaret Edin: İç Liman, hem ziyaretçiler hem de yerel halk için popüler bir destinasyondur. Alışveriş ve yemek yemenin yanı sıra Ulusal Akvaryum’u, Maryland Bilim Merkezi’ni ziyaret edebilir veya limanda tekne turuna çıkabilirsiniz.
Şehrin müzelerini keşfedin: Baltimore, Baltimore Sanat Müzesi, Walters Sanat Müzesi ve Amerikan Vizyoner Sanat Müzesi gibi bir dizi müzeye ev sahipliği yapmaktadır.
Yürüyüşe çıkın veya bisiklete binin: Baltimore’da Druid Hill Park, Patterson Park ve Federal Hill Park gibi çok sayıda güzel park ve yeşil alan vardır. Ayrıca Jones Falls Trail veya Gwynns Falls Trail boyunca bisiklete binebilirsiniz.
Bir spor salonunu ziyaret edin: Bir spor hayranıysanız, Camden Yards (beyzbol), M&T Bank Stadyumu (futbol) veya Royal Farms Arena’da (basketbol ve diğer etkinlikler) maç izleyebilirsiniz.
Bir konsere veya gösteriye gidin: Baltimore, Baltimore Senfoni Orkestrası, Baltimore Arena ve Hippodrome Theatre dahil olmak üzere çeşitli canlı müzik ve performans mekanlarıyla gelişen bir müzik ve sanat ortamına sahiptir.
Şehrin mahallelerinde alışveriş yapın ve yemek yiyin: Baltimore, Fells Point, Mount Vernon ve Federal Hill gibi harika alışveriş ve yemek seçenekleriyle çok sayıda büyüleyici mahalleye ev sahipliği yapmaktadır.
Bir günlük geziye çıkın: Baltimore, Washington, D.C., Annapolis ve Chesapeake Körfezi gibi bir dizi popüler yerin yakınında yer almaktadır. Bu bölgeleri keşfetmek için günübirlik gezilere kolayca çıkabilirsiniz.
Şehrin gece hayatının tadını çıkarın: Baltimore, çok sayıda bar, kulüp ve canlı müzik mekanı ile canlı bir gece hayatı ortamına sahiptir.
Yerel bir etkinliği ziyaret edin: Baltimore, yıl boyunca aralarında Baltimore Kitap Festivali, Maryland Film Festivali ve Baltimore Farmers’ Market & Bazaar’ın da bulunduğu bir dizi festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapar.

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1