Chandler Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Chandler Şehri

Chandler, Arizona, ABD’de bir şehirdir. 2010 yılı verilerine göre şehir nüfusu 245.000’dir. Chandler, Phoenix ve Tempe şehirlerinin yanı başında yer alır. Chandler, Phoenix bölgesinde bir sanayi ve teknoloji merkezidir ve birçok büyük teknoloji firmasının ofislerini barındırır. Şehir, ayrıca yüksek öğrenim kurumları, parklar, golf sahaları ve diğer sosyal aktiviteler için de popülerdir.

Chandler Şehir Tarihi

Chandler, Arizona, 1912’de şehrin ilk belediye başkanı olarak görev yapan tıp doktoru Dr. Alexander John Chandler tarafından kuruldu. Chandler, Mesa’nın doğusunda 80 dönümlük arazi satın aldı ve Chandler Ranch adını verdiği bir kasaba alanı kurdu. Kasaba, adını Dr. Chandler’dan almıştır ve 1920’de bir şehir olarak birleşmiştir.

20. yüzyılın başlarında Chandler, pamuk ve yonca çiftçiliğine dayanan küçük bir tarım kasabasıydı. 1950’lerde şehir hızla büyümeye başladı ve Phoenix bölgesinde elektronik üretim merkezi haline geldi. 1980’lerde Chandler ekonomisini çeşitlendirmeye başladı ve bölgeye bir dizi yüksek teknoloji şirketini çekti. Bugün Chandler, teknoloji, sağlık, finans ve diğer endüstrileri içeren çeşitli bir ekonomiye sahip gelişen bir şehirdir.

 Chandler’da Gezilecek Yerler

Chandler, Arizona’da ziyaret edilecek birçok ilginç yer var. Bazı popüler cazibe merkezleri şunları içerir:

Chandler Moda Merkezi: 185’ten fazla mağaza, restoran ve eğlence seçeneğinin bulunduğu büyük bir alışveriş merkezidir.
Chandler Müzesi: Bu müze, şehrin tarımsal geçmişi, yüksek teknoloji merkezine dönüşmesi ve kültürel çeşitliliği hakkında sergiler de dahil olmak üzere Chandler ve çevresinin tarihine bir bakış sunuyor.
Rawhide Western Town: Bu, canlı eğlence, yemek ve alışveriş seçenekleri sunan batı temalı bir cazibe merkezidir.
Phoenix Hayvanat Bahçesi: Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük hayvanat bahçelerinden biridir ve Chandler’dan sadece kısa bir sürüş mesafesindedir. Hayvanat bahçesi, dünyanın dört bir yanından 3.000’den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır.
Tumbleweed Park: Bu park, piknikler, konserler ve diğer açık hava etkinlikleri için popüler bir mekandır. Göl, oyun alanı ve kaykay parkı bulunmaktadır.
Chandler Sanat Merkezi: Bu, konserler, oyunlar ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapan bir sahne sanatları merkezidir.
Wild Horse Pass Motor Sporları Parkı: Bu, bir drag pisti, yol parkuru ve diğer yarış tesislerinin bulunduğu bir motor sporları kompleksidir.

 Chandler’da Yapılacak Aktiviteler

Chandler, Arizona’da yapılacak birçok aktivite var. Bazı popüler seçenekler şunları içerir:

Yürüyüş: Chandler, yürüyüş ve dağ bisikleti için 50 milden fazla parkur sunan Phoenix Dağları Koruma Alanı’nın yakınında yer almaktadır.
Golf: Chandler, Ocotillo Golf Resort ve Chandler Municipal Golf Sahası dahil olmak üzere birçok golf sahasına sahiptir.
Alışveriş: Chandler, Chandler Moda Merkezi ve Chandler Köy Merkezi dahil olmak üzere bir dizi alışveriş merkezine sahiptir.
Yemek: Chandler, fast food’dan kaliteli yemeklere kadar çok çeşitli yemek seçeneklerine sahiptir.
Müze ziyaretleri: Şehir, Chandler Müzesi’nin yanı sıra Arizona Demiryolu Müzesi ve Veterans Oasis Parkı ve Çevre Eğitim Merkezi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.
Katılan etkinlikler: Chandler, yıl boyunca Chandler Caz Festivali, Chandler Devekuşu Festivali ve Chandler Uluslararası Film Festivali gibi bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapar.
Canlı performansları izleme: Chandler Center for the Arts ve Wild Horse Pass Hotel & Casino, konserler, oyunlar ve diğer şovlar dahil olmak üzere canlı performanslar sunar.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1