Durham Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Durham Şehri

Durham, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Karolina eyaletinde yer alan bir şehirdir. Durham İlçesinin ilçe merkezidir. Şehir, üç büyük araştırma üniversitesine ev sahipliği yapan Kuzey Karolina’nın Araştırma Üçgeni bölgesinin orta kesiminde yer almaktadır: Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi, Duke Üniversitesi ve Chapel Hill’deki Kuzey Karolina Üniversitesi.

Durham, yaklaşık 277.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve Kuzey Karolina’daki dördüncü en büyük şehirdir. Sağlık, eğitim ve teknolojiyi içeren çeşitli bir ekonomiye sahiptir. Şehir, Duke Üniversitesi Hastanesi ve Durham VA Tıp Merkezi dahil olmak üzere birçok büyük hastaneye ev sahipliği yapmaktadır.

Durham, canlı sanat ortamıyla tanınır ve Durham Gösteri Sanatları Merkezi, Amerikan Dans Festivali ve Duke Üniversitesi Sanat Müzesi gibi bir dizi kültürel cazibe merkezine sahiptir. Şehir aynı zamanda Uluslararası Lig’de oynayan bir Küçükler Ligi Beyzbol takımı olan Durham Bulls’a da ev sahipliği yapmaktadır.

Durham, sıcak, nemli yazları ve ılıman kışları ile nemli bir subtropikal iklime sahiptir. Şehir, Kuzey Karolina’nın engebeli tepeler ve ormanlarla karakterize edilen Piedmont bölgesinde yer almaktadır.

Durham Şehir Tarihi

Durham, adını şehirdeki ilk demiryolu deposunun inşası için arazi bağışlayan yerel bir tütün tüccarı olan Dr. Bartlett Durham’dan almıştır. Şehir 1853’te kurulmuş ve 1869’da şirketleşmiştir.

Durham’ın erken ekonomisi tütüne dayanıyordu ve şehir 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında önemli bir tütün merkezi haline geldi. American Tobacco Company, 1890’da Durham’da kuruldu ve dünyanın en büyük tütün şirketlerinden biriydi.

Durham ayrıca uzun bir eğitim ve araştırma geçmişine sahiptir. Duke Üniversitesi 1924’te kuruldu ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversitelerden biri. Durham yakınlarında bulunan Research Triangle Park 1950’lerde kuruldu ve şu anda 200’den fazla şirkete ve 50.000’den fazla çalışana ev sahipliği yapıyor.

Durham, zengin bir Afro-Amerikan tarihine sahiptir ve 1960’larda Sivil Haklar hareketinin önemli bir merkeziydi. Şehir, 1960 yılında Durham’ı ziyaret eden Dr. Martin Luther King Jr. da dahil olmak üzere bir dizi önemli Sivil Haklar liderine ev sahipliği yapmıştır. Şehir, Hayti Miras Merkezi ve Kuzey Carolina Karşılıklı Hayat Sigortası Şirketi Binası.

 Durham’daGezilecek Yerler

Kuzey Karolina, Durham’da gezilecek birçok ilginç yer var. Şehirde görülecek ve yapılacak şeyler için bazı öneriler:

Duke Üniversitesi: Duke Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversitelerden biridir ve Duke Üniversitesi Şapeli, Duke Lemur Merkezi ve Sarah P. Duke Bahçeleri gibi bir dizi önemli simge yapıya ev sahipliği yapmaktadır.
Durham Sahne Sanatları Merkezi: Bu son teknoloji gösteri sanatları mekanı, yıl boyunca çeşitli konserlere, oyunlara ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapar.
American Tobacco Kampüsü: Bu eski tütün fabrikası, restoranları, barları ve haftalık çiftçi pazarıyla popüler bir eğlence ve yemek mekanına dönüştürülmüştür.
Yaşam ve Bilim Müzesi: Bu etkileşimli bilim müzesi, aileler için harika bir yer ve hayvanlar, bilim ve teknoloji üzerine sergiler sunuyor.
Carolina Theatre: Bu tarihi tiyatro, konserler, oyunlar ve filmler dahil olmak üzere çeşitli canlı performanslara ev sahipliği yapar.
Duke Üniversitesi Sanat Müzesi: Bu müze, Rembrandt, Monet ve Van Gogh’un eserleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.
Durham Bulls Athletic Park: Durham Bulls’un evi olan Durham Bulls Athletic Park’ta Küçükler Ligi Beyzbol maçı izleyin.
Kuzey Carolina Sanat Müzesi: Bu müze, Monet, Cézanne ve Picasso’nun eserleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından bir sanat koleksiyonuna sahiptir.
Bennett Place Eyalet Tarihi Bölgesi: Bu tarihi bölge, İç Savaş sırasında Konfederasyon askerlerinin en büyük teslim olduğu yerdir.
Eno Nehri Eyalet Parkı: Bu eyalet parkı yürüyüş yapmak, balık tutmak veya piknik yapmak için harika bir yerdir ve 30 milden fazla parkur içerir.

Durham’da Yapılacak Aktiviteler

Kuzey Karolina, Durham’da yapılacak çok eğlenceli aktiviteler var. Şehirde görülecek ve yapılacak şeyler için bazı öneriler:

Bir müzeyi ziyaret edin: Durham’da Duke Üniversitesi Sanat Müzesi, Yaşam ve Bilim Müzesi ve Kuzey Karolina Sanat Müzesi gibi ziyaret edilecek çok sayıda ilginç müze vardır.
Canlı bir performansa gidin: Durham canlı bir sanat ortamına sahiptir ve şehirde genellikle konserler, oyunlar ve diğer canlı performanslar gerçekleşir.
Yürüyüşe çıkın veya bisiklete binin: Durham’da yürüyüş yapmak veya bisiklete binmek için mükemmel olan çok sayıda güzel park ve yeşil yol vardır. American Tobacco Trail ve Eno River Eyalet Parkı, açık hava meraklıları için popüler yerlerdir.
Bir ikinci lig beyzbol maçına göz atın: Durham Bulls, şehrin İkinci Lig Beyzbol takımıdır ve Durham Bulls Athletic Park’ta oynarlar.
Şehrin yemek ortamını keşfedin: Durham, lezzetli yemekleri ile tanınır ve keşfedilecek birçok harika restoran, yemek kamyonu ve çiftçi pazarı vardır.
Alışverişe çıkın: Durham’da göz atabileceğiniz çok sayıda ilginç butik, antikacı ve diğer dükkanlar vardır.
Bir bira fabrikası turuna katılın: Durham’da gelişen bir butik bira fabrikası ortamı vardır ve turlar ve tadımlar sunan çok sayıda bira fabrikası vardır.
Bir tur golf oynayın: Durham bölgesinde Hillandale Golf Sahası ve Croasdaile Country Club dahil olmak üzere birçok golf sahası bulunmaktadır.
Bir şarap imalathanesini ziyaret edin: Üçgen bölgesi çok sayıda şarap imalathanesine ev sahipliği yapar ve birçoğu tadım ve turlar sunar.
Bir konsere veya festivale gidin: Durham’da yıl boyunca Amerikan Dans Festivali ve Moogfest elektronik müzik festivali de dahil olmak üzere bir dizi müzik festivali ve konseri düzenlenir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1