Garland Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Garland Şehri

Garland, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yer alan bir şehirdir. Kuzeydoğu Dallas County’de bulunur ve Dallas – Fort Worth metropleksinin bir parçasıdır. 2010 Amerika Birleşik Devletleri Sayımına göre, şehrin nüfusu 226.876 idi ve bu da onu Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık 87. ve Teksas eyaletinin en kalabalık 12. şehri yapıyor.

Garland, geniş ve büyüyen bir uluslararası topluluğa sahip, çeşitliliği ile tanınır. Şehir, bir dizi teknoloji ve üretim şirketine ev sahipliği yapmaktadır ve aynı zamanda sağlık ve eğitim için bir merkezdir. Bölgede Dallas’taki Texas Üniversitesi ve Richland College dahil olmak üzere birçok kolej ve üniversite bulunmaktadır.

Şehrin ekonomisi, küçük işletmelerin ve büyük şirketlerin bir karışımı ile çeşitlidir. Bölgedeki başlıca işverenler arasında State Farm Insurance, Raytheon ve Northrop Grumman bulunmaktadır.

Garland, kuzey-orta Teksas’ta, Dallas şehir merkezinin yaklaşık 20 mil kuzeydoğusunda yer almaktadır. Dallas County’nin kuzey sınırında, kuzeyde Collin County ve doğuda Rockwall County ile yer almaktadır. Şehre, Interstates 30 ve 635 ve State Highways 78 ve 190 dahil olmak üzere birçok ana otoyol hizmet vermektedir.

Garland Şehir Tarihi

Garland, Texas, 1887’de gayrimenkul geliştiricisi Charles A. Coulson tarafından kuruldu. Şehir, adını Coulson’ın anavatanı olan Illinois’den almıştır ve bu eyalet de adını ABD Başkanı James A. Garfield’dan almıştır.

Şehir, ana mahsullerin pamuk, mısır ve buğday olduğu bir çiftçi topluluğu olarak başladı. Şehir büyüdükçe, şehrin içinden geçen Missouri, Kansas ve Texas Demiryolları ile ticaret ve ulaşım için bir merkez haline geldi.

20. yüzyılın başlarında Garland, kısmen bölgede doğal gazın keşfedilmesi sayesinde hızlı bir büyüme yaşadı. Şehir, bir dizi üretim ve işleme tesisine ev sahipliği yaptı ve nüfus, yüzyıl boyunca artmaya devam etti.

Bugün Garland, güçlü bir ekonomiye ve zengin bir kültürel mirasa sahip, çeşitlilik içeren ve gelişen bir şehirdir. Çok sayıda galeri, tiyatro ve müzik mekanı ile gelişen sanat ortamıyla tanınır. Şehir ayrıca Hawaiian Falls Su Parkı da dahil olmak üzere bir dizi parka ve açık hava rekreasyon alanına ev sahipliği yapmaktadır.

Garland’da Gezilecek Yerler

Garland, Teksas’ta ziyaret edilebilecek pek çok ilginç yer var:

Hawaiian Falls Su Parkı – su kaydırakları, yapay nehir ve dalga havuzuyla aileler için popüler bir cazibe merkezi.

Atmos Energy Plaza – çeşmesi, yürüyüş yolları ve oyun alanı olan halka açık bir park.

Plaza Tiyatrosu – oyunlar, konserler ve filmler dahil olmak üzere çeşitli performanslara ev sahipliği yapan tarihi bir tiyatro.

Curtis Culwell Center – kongrelere, ticari fuarlara ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapan çok amaçlı bir etkinlik merkezi.

Richland College Planetaryumu – astronomi ve uzay üzerine düzenli gösteriler ve sunumlarla bilim meraklıları için popüler bir destinasyon.

Granville Sanat Merkezi – konserler, oyunlar ve diğer kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan bir sahne sanatları merkezi.

Lay Aile Bahçesi – çeşitli bitki, çiçek ve ağaçların bulunduğu güzel bir botanik bahçesi.

Garland Simgesel Yapı Müzesi – yerel tarih, sanat ve kültür üzerine sergilerle şehrin tarihini anlatan bir müze.

Firewheel Town Center – çeşitli mağaza ve restoranların bulunduğu büyük bir alışveriş merkezi.

Sörf ve Çim Spor Kompleksi – futbol, ​​futbol ve diğer sporlar için sahaları olan bir spor kompleksi.

Garland’da Yapılacak Aktiviteler

İlgi alanlarınıza bağlı olarak Garland, Teksas’ta yapılacak birçok aktivite var. İşte birkaç fikir:

Çeşitli mağaza ve restoranların bulunduğu büyük bir alışveriş merkezi olan Firewheel Town Center’da alışverişe gidin.

Ekranları ve ses sistemleri olan modern bir sinema salonu olan Cinemark 20 ve XD’de bir film izleyin.

Sürüş alanı, golf egzersiz sahası ve profesyonel mağaza bulunan halka açık bir golf sahası olan Firewheel Golf Park’ta bir tur golf oynayın.

Su kaydırakları, tembel nehir ve dalga havuzuyla aileler için popüler bir cazibe merkezi olan Hawaiian Falls Su Parkı’nı ziyaret edin.

Oyunlar, konserler ve filmler dahil olmak üzere çeşitli performanslara ev sahipliği yapan tarihi bir tiyatro olan Plaza Theatre’da bir performans izleyin.

Çeşitli bitki, çiçek ve ağaçların bulunduğu güzel bir botanik bahçesi olan Lay Family Garden’ı keşfedin.

Yerel tarih, sanat ve kültür üzerine sergilerle şehrin tarihini anlatan bir müze olan Garland Landmark Museum’da biraz yerel tarihin tadına varın.

Patikalar, göletler ve oyun alanlarıyla dolu doğal bir alan olan Duck Creek Greenbelt’te yürüyüşe çıkın veya piknik yapın.

Çeşitli sporlar için sahalara sahip bir spor kompleksi olan Sörf ve Çim Spor Kompleksi’nde futbol veya futbol oynayın.

Astronomi ve uzay üzerine düzenli gösteriler ve sunumlarla bilim meraklıları için popüler bir yer olan Richland College Planetaryum’da astronomi hakkında bilgi edinin.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1