Glendale Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Glendale Şehri

Glendale, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan ve Los Angeles ilçesinde yer alan bir şehirdir. San Fernando Vadisi’nde bulunur ve Los Angeles’ın bir banliyösüdür. Glendale’in nüfusu 201.000 civarındadır. Şehir, çeşitli nüfusu, iyi okulları ve çok sayıda park ve eğlence tesisi ile tanınır. Glendale Galleria alışveriş merkezi ve Glendale Arena dahil olmak üzere birçok büyük spor ve eğlence mekanına ev sahipliği yapmaktadır. Şehir ayrıca Glendale Community College ve Phoenix Üniversitesi dahil olmak üzere birçok yüksek öğrenim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır.

Glendale Şehir Tarihi

Glendale, 1884 yılında, şehir sakinleri için bir “vahşi cennet” olacak bir kasaba yaratmak isteyen bir grup müteahhit tarafından kuruldu. Kasaba, San Rafael Tepeleri’nin eteğinde bulunduğu için Glendale olarak adlandırıldı ve geliştiriciler, yemyeşil manzara nedeniyle ismin uygun olduğunu düşündüler.

20. yüzyılın başlarında Glendale, bölgeye su getiren Los Angeles Su Kemeri’nin inşası nedeniyle hızlı bir büyüme yaşadı. Bu büyüme 20. yüzyılın ortalarına kadar devam etti ve Glendale, bakımlı mahalleleri ve mükemmel okullarıyla tanındı.

Son yıllarda, Glendale birkaç yeniden canlandırma çabasından geçti ve alışveriş, yemek ve eğlence için popüler bir yer haline geldi. Ayrıca Glendale Nisei Haftası Japon Festivali ve Glendale Latin Derneği’nin Dia de los Muertos Festivali gibi çok sayıda etnik festivale ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Glendale’de Gezilecek Yerler

Kaliforniya, Glendale’de ziyaret edilecek birçok ilginç yer var. Şehirdeki en gözde cazibe merkezlerinden bazıları şunlardır:

Glendale Galleria: Bu büyük alışveriş merkezi, çeşitli mağazalara, restoranlara ve sinema ve buz pateni pisti gibi eğlence seçeneklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Glendale Americana: Bu açık hava alışveriş ve yemek mekanı, çeşitli lüks mağaza ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır.

Glendale Merkez Kütüphanesi: Bu güzel kütüphane, kitap severler için popüler bir destinasyondur ve geniş bir kitap koleksiyonunun yanı sıra bir dizi halka açık etkinlik ve programa sahiptir.

Glendale Spor Kompleksi: Bu spor kompleksinde çeşitli sporlar için çeşitli sahalar ve kortların yanı sıra bir fitness merkezi ve bir kaykay parkı bulunmaktadır.

Forest Lawn Memorial Park: Bu güzel mezarlık, Walt Disney, Michael Jackson ve Elizabeth Taylor gibi birçok ünlü kişinin mezarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca güzel bahçeleri ve heykelleri nedeniyle ziyaretçiler için popüler bir destinasyondur.

Marka Kütüphanesi ve Sanat Merkezi: Bu kültür merkezi, geniş bir sanat ve müzik koleksiyonunun yanı sıra bir dizi halka açık etkinlik ve programa sahiptir.

Alex Tiyatrosu: Bu tarihi tiyatro, konserler, oyunlar ve diğer canlı performanslar için popüler bir mekandır.

Glendale Nisei Haftası Japon Festivali: Bu yıllık festival, Japon kültürünü kutlar ve çeşitli yemek, müzik ve diğer eğlenceleri içerir.

Glendale Latino Derneği’nin Dia de los Muertos Festivali: Bu yıllık festival, Meksika’nın Ölüler Günü tatilini kutlar ve geleneksel müzik, yemek ve diğer kültürel etkinlikleri içerir.

 Glendale’de Yapılacak Aktiviteler

Glendale, California’da yapılacak çok eğlenceli aktiviteler var. Şehirde yapılacak şeyler için bazı fikirler şunları içerir:

Alışveriş ve yemek için Glendale Galleria veya Glendale Americana’yı ziyaret edin.

Ünlü kişilerin mezarlarını görmek ve güzel bahçeleri keşfetmek için Forest Lawn Memorial Park’ta bir tura katılın.

Alex Theatre veya Glendale Center Theatre’da canlı bir performans izleyin.

Glendale Spor Kompleksi veya Glendale Arena’da bir spor etkinliğine katılın.

Brand Library and Art Center veya Glendale Historical Society Museum’daki sergileri keşfedin.

Verdugo Park veya Deukmejian Wilderness Park gibi şehrin birçok parkından birinde yürüyüşe çıkın veya bisiklete binin.

Glendale’in hemen dışında yer alan ve şehrin ve çevredeki bölgenin panoramik manzarasını sunan Griffith Gözlemevi’ni ziyaret edin.

LA Galaxy futbol takımına ve diğer spor etkinliklerine ev sahipliği yapan Dignity Health Sports Park’ta bir maça veya konsere göz atın.

Glendale Community College veya YMCA’da bir ders alın veya bir programa katılın.

Glendale Nisei Haftası Japon Festivali veya Glendale Latin Derneği’nin Dia de los Muertos Festivali gibi şehrin birçok festivalinden birine katılın.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1