Green Bay Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Green Bay Şehri

Green Bay, Brown County, Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir şehir ve ilçe merkezidir. Fox Nehri’nin ağzında, Michigan Gölü’nün bir alt havzası olan Green Bay’in başında yer almaktadır. 2010 nüfus sayımı itibariyle Green Bay’in nüfusu 104.057’dir. Şehir, Milwaukee ve Madison’dan sonra Wisconsin eyaletinin üçüncü büyük şehridir. Aynı zamanda Chicago ve Milwaukee’den sonra Great Lakes Megalopolis’in üçüncü büyük şehridir. Şehir, Ulusal Futbol Ligi’nin (NFL) Green Bay Packers’ına ev sahipliği yapmaktadır. Packers, NFL tarihindeki en fazla 13 lig şampiyonluğu kazandı. Şehir ayrıca Wisconsin Üniversitesi – Green Bay ve St. Norbert College’a da ev sahipliği yapmaktadır.

Green Bay Şehir Tarihi

Green Bay, geçmişi 1600’lere kadar uzanan Wisconsin’deki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bölgede aslen Menominee, Fox ve Ho-Chunk Kızılderili kabileleri yaşıyordu. 1634’te Fransız kaşif Jean Nicolet bölgeyi ziyaret eden ilk Avrupalı oldu ve Fransızlar 1700’lerde bölgede bir ticaret karakolu kurdu. İngilizler, 1763’teki Fransız ve Hint Savaşı’ndan sonra bölgenin kontrolünü ele geçirdi ve 1783’teki Devrim Savaşı’ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne bırakıldı.

1800’lerin başında, Green Bay çevresindeki bölge Amerikalı ve Avrupalı yerleşimciler tarafından yerleşmeye başladı. Green Bay şehri resmi olarak 1854’te kuruldu. Şehir 1800’lerin sonlarında ve 1900’lerin başlarında hızla büyüyerek önemli bir üretim ve ulaşım merkezi haline geldi. Şehrin ekonomisi kereste endüstrisinden büyük ölçüde etkilendi ve şehir “dünyanın kereste başkenti” olarak tanındı.

Green Bay, profesyonel futbol tarihinde de önemli bir rol oynadı. 1919’da kurulan Green Bay Packers, Ulusal Futbol Ligi’nin (NFL) en eski takımı ve NFL tarihinin en başarılı takımlarından biridir. Takım, dört Super Bowls dahil 13 lig şampiyonluğu kazandı.

Green Bay, her ikisi de şehirde bulunan University of Wisconsin-Green Bay ve St. Norbert College ile yüksek öğrenim için önemli bir merkez olmuştur.

Bugün, Green Bay, çeşitli bir ekonomi ve güçlü bir topluluk duygusu ile Wisconsin ve Orta Batı’da önemli bir şehir olmaya devam ediyor.

Green Bay’da Gezilecek Yerler

Green Bay, Wisconsin, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok popüler turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır:

Green Bay Packers NFL takımının evi Lambeau Field. Ziyaretçiler, Packers Hall of Fame dahil olmak üzere stadyum turuna katılabilir.

Tarihi trenler ve demiryolu eserlerinden oluşan bir koleksiyon da dahil olmak üzere, demiryolu tarihi üzerine sergilerin yer aldığı Ulusal Demiryolu Müzesi.

Kuzeydoğu Wisconsin ve Michigan Yukarı Yarımadası’nın tarihini ve kültürünü sergileyen Neville Halk Müzesi.

Gül bahçesi, kelebek bahçesi ve çocuk bahçesi de dahil olmak üzere 47 dönümden fazla bahçeye sahip Green Bay Botanik Bahçesi.

25’in üzerinde tarihi binaya sahip canlı bir tarih müzesi olan ve kuzeydoğu Wisconsin’in tarihini sergileyen sergiler olan Heritage Hill Eyalet Tarihi Parkı.

Bay Beach Eğlence Parkı, hız trenleri, oyuncaklar ve oyunlar ile klasik bir eğlence parkı.

Dünyanın dört bir yanından hayvanların sergilendiği YENİ Hayvanat Bahçesi ve Macera Parkı, oyun alanı, evcil hayvan çiftliği ve tren yolculuğu.

Sulak alanlar, ormanlar ve çayırlar dahil olmak üzere çeşitli hayvanlara ve habitatlara sahip 700 dönümlük bir kentsel vahşi yaşam sığınağı olan Bay Beach Wildlife Sanctuary.

Green Bay Packers ve oyuncularının hikayesini anlatan etkileşimli bir müze olan Green Bay Packers Onur Listesi.

Wisconsin Otomotiv Müzesi, geçmişten günümüze arabalar, motosikletler ve kamyonlar dahil olmak üzere geniş bir araç yelpazesine sahiptir.

Green Bay’da Yapılacak Aktiviteler

Green Bay, Wisconsin, ziyaretçilerin eğlenmesi için çeşitli aktiviteler sunar:

Yürüyüş ve bisiklet: Şehirde yürüyüş ve bisiklet için mükemmel olan Fox River State Trail ve East River Trail gibi bir dizi park ve parkur vardır.

Balık Tutma: Green Bay, Green Bay Körfezi ve Fox Nehri sularında bulunan levrek, walleye ve mersin balığı gibi çeşitli balık türleri ile mükemmel balıkçılık fırsatlarıyla tanınır.

Tekne ve kano: Green Bay Körfezi ve Fox Nehri, tekne ve kano için fırsatlar sunar. Ziyaretçiler tekne veya kano kiralayabilir ve su yollarını keşfedebilir.

Golf: Green Bay’de, ziyaretçilere bir tur golf oynama şansı sunan Green Bay Country Club ve Royal St. Patrick’s Golf Links dahil olmak üzere birçok golf sahası vardır.

Alışveriş: Şehirde, harika bir alışveriş deneyimi sunan Bay Park Square Mall gibi çeşitli mağazalar ve alışveriş merkezleri vardır.

Dışarıda yemek: Green Bay, günlük yemeklerden kaliteli yemeklere kadar her şeyi sunan çok çeşitli restoranlarla çeşitli bir yemek ortamına sahiptir.

Spor etkinlikleri: Şehir, NFL Green Bay Packers’a ev sahipliği yapar ve ziyaretçiler futbol sezonunda Lambeau Field’da maç izleyebilir.

Kültürel etkinlikler: Green Bay, yıl boyunca Bay Beach Yaz Konserleri Dizisi ve Green Bay Film Festivali dahil olmak üzere birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Bir şarap imalathanesini ziyaret etmek: Green Bay, farklı şarap türlerini tadabileceğiniz Parallel 44 Vineyard & Winery gibi turlar ve tadımlar sunan birkaç şarap imalathanesi sunmaktadır.

Kayak ve Snowboard: Green Bay yakınlarında kış sezonunda Kayak veya Snowboard yapabileceğiniz birkaç Kayak tepesi vardır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1