Hillsboro Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Hillsboro Şehri

Hillsboro, Amerika Birleşik Devletleri’nin Oregon eyaletinde yer alan ve Washington ilçesinde yer alan bir şehirdir. Eyaletteki en büyük beşinci şehir ve Washington County’nin ilçe merkezidir. 2020 itibariyle Hillsboro nüfusunun 106.000 civarında olduğu tahmin ediliyor. Şehir, Portland’ın yaklaşık 17 mil batısında, Tualatin Vadisi’nde yer almaktadır. Hillsboro, şehirde varlık gösteren Intel ve HP dahil olmak üzere birçok büyük teknoloji şirketi ile teknoloji endüstrisi ile tanınır. Şehir ayrıca çevredeki birçok üzüm bağı ve şarap imalathanesi ile güçlü bir tarımsal varlığa sahiptir. Hillsboro, sağlık, eğitim ve üretimin de önemli bir rol oynadığı çok çeşitli bir ekonomiye sahiptir. Şehirde bir dizi park, eğlence tesisi ve Portland Community College adında bir devlet koleji vardır. Hillsboro ayrıca yıl boyunca gerçekleşen çok sayıda mağaza, restoran ve kültürel etkinliğin yer aldığı hareketli bir şehir merkezine sahiptir.

Hillsboro Şehir Tarihi

Hillsboro, 1842’de bölgeye yerleşen ve bir çiftlik kuran bir öncü olan David Hill tarafından kuruldu. Şehir başlangıçta “David Hill Topluluğu” olarak biliniyordu, ancak daha sonra adı Hillsboro olarak değiştirildi. Şehir resmen 1876’da kuruldu.

19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarında Hillsboro, tarım ve imalat da dahil olmak üzere birkaç kilit endüstrinin kurulmasıyla önemli bir büyüme ve gelişme yaşadı. Şehrin “Beş Köşe” olarak bilinen şehir merkezi, birçok mağaza, banka ve diğer işletmelerle büyük bir ticaret merkezi haline geldi.

20. yüzyılın ikinci yarısında Hillsboro, öncelikle tarım ve üretime dayalı bir ekonomiden daha teknoloji odaklı bir ekonomiye geçmeye başladı. Intel de dahil olmak üzere bölgede birkaç büyük teknoloji şirketinin kurulması bu dönüşümün hızlanmasına yardımcı oldu. Bugün şehir, gelişen bir teknoloji endüstrisi ve inovasyon ve girişimcilik merkezi olarak ünü ile “Silikon Ormanı” olarak biliniyor.

Hillsboro ayrıca, 1875’te inşa edilen ve şu anda bir müze olan Eski Washington İlçe Adliye Sarayı ve 1914’te inşa edilen ve şu anda Ulusal Sicil’de yer alan Shute Park Kütüphanesi dahil olmak üzere bir dizi tarihi mekana ve simge yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi yerler.

Genel olarak, Hillsboro zengin bir tarihe sahiptir ve çeşitlilik içeren bir ekonomiye, gelişen bir teknoloji endüstrisine ve canlı bir topluluğa sahip bir şehir olarak gelişmeye devam etmektedir.

Hillsboro’da Gezilecek Yerler

Rice Northwest Museum of Rocks and Minerals: Dünyanın dört bir yanından kaya ve mineral koleksiyonunun yanı sıra etkileşimli sergiler ve eğitim programlarının yer aldığı bir müze.

Tom McCall Waterfront Park: Willamette Nehri boyunca yer alan ve doğal yürüyüş parkurları, oyun alanı ve kaykay parkı sunan bir park.

Orenco İstasyonu: Mağazalar, restoranlar ve yerleşim birimlerinin yer aldığı modern karma kullanımlı bir gelişmeye dönüştürülmüş tarihi bir alan.

Tanasbourne Sokakları: Çeşitli mağazaların, restoranların ve sinema salonunun bulunduğu bir alışveriş merkezi.

Rosedale Barn: Etkinlikler, sınıflar ve daha fazlası için kiralık alan sunan bir topluluk merkezine dönüştürülen 1892 tarihli bir ahır.

Gordon Faber Rekreasyon Kompleksi: Spor alanları, kaykay parkı, oyun alanı ve toplum merkezi içeren bir dinlenme tesisi.

Ron Tonkin Field: Hillsboro Hops ikinci lig beyzbol takımına ev sahipliği yapan bir stadyum.

Jackson Bottom Wetlands Koruma Alanı: Yürüyüş parkurları, kuş gözlemciliği ve eğitim programları sunan bir doğa koruma alanı.

Shute Park Aquatic & Recreation Center: Yüzme havuzu, spor salonu ve çeşitli fitness dersleri içeren bir toplum merkezi.

Ponzi Tarihi Malikanesi ve Üzüm Bağları: Şarap imalathanesi ve tadım odasının yanı sıra mülk ve bahçe turları içeren tarihi bir mülk.

Hillsboro’da Yapılacak Aktiviteler

Hillsboro, Oregon’da ziyaretçiler ve bölge sakinleri için yapılacak çeşitli aktiviteler vardır, bunlar arasında:

Yürüyüş ve bisiklet: Hillsboro içinde ve çevresinde Tualatin Hills Tabiat Parkı, Jackson Bottom Wetlands Koruma Alanı ve Banks-Vernonia State Trail dahil olmak üzere çeşitli yürüyüş ve bisiklet parkurları vardır.

Şarap imalathanelerini ve tadım odalarını ziyaret etmek: Hillsboro, Oregon’un şarap ülkesinin kalbinde yer alır ve bölgede Ponzi Üzüm Bağları, Helvetia Üzüm Bağları ve Oregon Şarap LAB dahil olmak üzere birkaç şarap imalathanesi ve tadım odası vardır.

Alışveriş ve yemek: Hillsboro, Tanasbourne Sokakları, Orenco İstasyonu ve şehir merkezi dahil olmak üzere çeşitli alışveriş ve yemek seçeneklerine sahiptir.

Bir spor etkinliğine katılmak: Hillsboro, Hillsboro Hops ikinci lig beyzbol takımına ev sahipliği yapar ve ziyaretçiler Ron Tonkin Field’da bir maça katılabilir.

Müzeleri ve tarihi yerleri ziyaret etmek: Hillsboro’da, Rice Kuzeybatı Kayalar ve Mineraller Müzesi, Eski Washington İlçe Adliye Sarayı ve Shute Park Kütüphanesi dahil olmak üzere birçok müze ve tarihi yer vardır.

Ders almak: Hillsboro, Shute Park Aquatic & Recreation Center ve Rosedale Barn’da sunulan sanat, yoga ve fitness dersleri dahil olmak üzere çeşitli eğitim ve eğlence derslerine sahiptir.

Parkların keyfini çıkarmak: Şehirde Tom McCall Waterfront Park, Shute Park ve The Gordon Faber Rekreasyon Kompleksi dahil olmak üzere birçok park bulunmaktadır.

Doğada yürüyüş yapmak: Hillsboro çevresindeki bölge, Tualatin Hills Tabiat Parkı, Jackson Bottom Wetlands Koruma Alanı ve Banks-Vernonia State Trail dahil olmak üzere çeşitli doğa parkurlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Festivallerin ve etkinliklerin tadını çıkarma: Hillsboro, yıl boyunca Hillsboro Salı Çiftçi Pazarı, Hillsboro Brewfest ve Washington County Fuarı dahil olmak üzere çeşitli yıllık etkinlik ve festivallere ev sahipliği yapar.

Bir konsere veya gösteriye katılın: Hillsboro’da Hops Tiyatrosu, Walters Kültür Sanat Merkezi ve Venedik Tiyatrosu dahil olmak üzere konser ve gösterilere ev sahipliği yapan birkaç mekan vardır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1