Irving Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Irving Şehri

Irving Şehri, ABD’nin Teksas eyaletinde, Dallas-Fort Worth metropol alanı içinde yer alan bir şehirdir. Tahmini nüfusu 240.000’den fazla olan Irving, Teksas’ın en kalabalık 13. şehridir. ExxonMobil, Fluor Corporation ve Commercial Metals Company’ninkiler de dahil olmak üzere birçok büyük şirket merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Şehir ayrıca Dallas Üniversitesi ve DeVry Üniversitesi dahil olmak üzere birçok kolej ve üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Irving, çeşitli nüfusu ve canlı kültürel ortamıyla, yıl boyunca düzenlenen Irving Sanat Merkezi Sanat Festivali ve Main Street Event’in Mardi Gras Geçit Töreni gibi çeşitli festivaller ve etkinliklerle tanınır. Şehre, 40’tan fazla okulu bulunan ve 36.000’den fazla öğrenciye hizmet veren Irving Bağımsız Okul Bölgesi hizmet vermektedir.

Irving Şehir Tarihi

Irving Şehri, 1903 yılında J.O. Schulze ve Otis Brown. Adını yazar Washington Irving’den almıştır ve şehrin sloganı “Mükemmellik Şehri”dir. Irving başlangıçta küçük bir çiftçi topluluğuydu, ancak 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Dallas için bir yatak odası topluluğu haline geldiğinde önemli bir büyüme yaşadı. 1950’lerde, Texas Instruments ve ExxonMobil dahil olmak üzere birçok büyük şirket, Irving’de genel merkez açarak şehrin büyümesini daha da hızlandırdı.

Irving, tarihi boyunca Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’dan gelen önemli göçmen toplulukları ile çeşitli bir nüfusa ev sahipliği yapmıştır. Şehir, canlı sanat ve kültür sahnesine katkıda bulunan uzun bir kültürel ve ırksal çeşitlilik geleneğine sahiptir. Bugün Irving, eğitim, iş ve toplum katılımına güçlü bir şekilde odaklanan, gelişen, ekonomik ve kültürel açıdan çeşitlilik gösteren bir şehir olarak biliniyor.

 Irving’de Gezilecek Yerler

Irving, Teksas’ta ziyaret edilecek birçok ilginç yer var. İşte birkaç öneri:

Mandalay Kanalı Yürüyüşü: Bu pitoresk yürüyüş yolu, güzel çevre düzenlemesi ve halka açık sanat enstalasyonları ile bir dizi birbirine bağlı su yolu, köprü ve yürüyüş yoluna sahiptir. Yavaş bir yürüyüş veya bisiklet sürmek için harika bir yerdir.
Irving Sanat Merkezi: Bu ödüllü sanat tesisinde galeriler, bir tiyatro ve bir heykel bahçesi bulunur. Çeşitli sanat sergilerine, performanslara ve eğitim programlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Las Colinas’ın Mustang’leri: Bu halka açık sanat enstalasyonunda, Mandalay Kanalı boyunca duran, sanatçı Robert Glen tarafından yontulmuş gerçek boyutlu dokuz bronz mustang bulunmaktadır. Irving’deki en popüler turistik yerlerden biridir.
Irving Kongre Merkezi: Bu son teknoloji tesis, kongreler, ticari fuarlar ve konserler dahil olmak üzere çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.
Las Colinas Şehir Merkezi: Bu hareketli ticaret ve iş bölgesi, canlı müzik ve yemek için popüler bir yer olan Toyota Music Factory dahil olmak üzere çeşitli restoranlara, mağazalara ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Dallas Üniversitesi: Bu özel Katolik üniversitesi, Irving’de bulunur ve sanat sergileri, tiyatro gösterileri ve konferanslar dahil olmak üzere çeşitli kültürel ve eğitici etkinlikler sunar.

 Irving’de Yapılacak Aktiviteler

Irving, Teksas’ta yapılacak çok eğlenceli aktiviteler var. İşte birkaç öneri:

Alışverişe gidin: Irving, Irving Mall, Urban Center ve Toyota Music Factory gibi çeşitli alışveriş yerlerine ev sahipliği yapmaktadır.
Bir film yakalayın: Cinemark Movies 16, Irving’de 16 salon ve bir IMAX sineması bulunan popüler bir sinemadır.
Bir tur golf oynayın: Irving’in Las Colinas’taki Four Seasons Resort ve Club Dallas, TPC Four Seasons ve Las Colinas Country Club dahil olmak üzere seçebileceği birkaç golf sahası vardır.
Yürüyüşe çıkın veya bisiklete binin: Irving’de Campion Trail ve Cottonwood Trail dahil olmak üzere çeşitli yürüyüş ve bisiklet parkurları sunan birkaç park ve yeşil kuşak vardır.
Dallas-Fort Worth bölgesini ziyaret edin: Irving, profesyonel spor oyunları, birinci sınıf müzeler ve eğlence parkları dahil olmak üzere çeşitli ilgi çekici yerler sunan Dallas-Fort Worth metropleksinde yer almaktadır.
Sanatın tadını çıkarın: Irving, Irving Sanat Merkezi ve Toyota Müzik Fabrikası dahil olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli galeriler, tiyatrolar ve performans mekanlarıyla canlı bir sanat ortamına ev sahipliği yapmaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1