Knoxville Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Knoxville Şehri

Knoxville, Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde yer alan bir şehirdir. Eyaletteki en kalabalık üçüncü şehir ve Knox County’nin ilçe merkezidir. Şehrin 2019’da tahmini nüfusu 186.239 idi. Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğusundaki Appalachian bölgesinde yer alır ve Holston ile French Broad nehirlerinin birleştiği noktada yer alır. Knoxville, Tennessee Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır ve aynı zamanda güçlü ekonomisi ve çok çeşitli mağaza, restoran ve eğlence seçeneklerinin bulunduğu canlı şehir merkezi ile tanınır. Şehir ayrıca Doğu Tennessee Tarihi Müzesi ve Kadın Basketbol Onur Listesi dahil olmak üzere birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır.

Knoxville Şehir Tarihi

Knoxville, Tennessee, 1700’lerin sonlarına kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Şehir, 1791 yılında George Washington yönetimindeki Savaş Bakanı Henry Knox’un adını taşıyan Devrim Savaşı gazisi James White tarafından kuruldu. Şehir tarihinin ilk yıllarında, Holston ve French Broad dahil olmak üzere birçok büyük nehirlerin birleştiği yerde bulunduğu için önemli bir ulaşım merkeziydi.
İç Savaş sırasında Konfederasyon ordusu için önemli bir merkezdi ve Birlik güçleri nedeniyle hasar gördü.
19. yüzyılın sonlarında Knoxville, bir dizi imalat ve endüstrinin gelişmesine yol açan hızlı bir büyüme ve sanayileşme dönemi yaşadı. Şehir büyüdükçe, 1794’te Tennessee Üniversitesi’nin kurulmasıyla önemli bir eğitim merkezi haline geldi.
20. yüzyılda şehir büyümeye ve gelişmeye devam ederek hem iş hem de kültür için önemli bir merkez haline geldi. Bugün, zengin tarihi, canlı şehir merkezi ve Tennessee Üniversitesi ile tanınır.

Knoxville’de Gezilecek Yerler

Knoxville, Tennessee’de gezilecek çok yer var, işte birkaç örnek:

Tennessee Üniversitesi: Tennessee Üniversitesi’nin ana kampüsü Knoxville’de bulunur ve UT Bahçeleri, McClung Doğa Tarihi ve Kültürü Müzesi ve Neyland Stadyumu gibi görülecek ve yapılacak birçok şey sunar.

Pazar Meydanı: Bu canlı şehir merkezinde çeşitli mağazalar, restoranlar ve eğlence seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca yıl boyunca canlı müzik, sanat fuarları ve çiftçi pazarları gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Knoxville Sanat Müzesi: Bu müze, Doğu Tennessee sanatçılarının çalışmalarına özel bir vurgu yaparak, çeşitli Amerikan sanatı koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca yıl boyunca gezici sergilere ve özel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Tennessee Valley Fair: Her yıl Eylül ayında düzenlenen bu etkinlikte tarımsal sergiler, geziler, canlı müzik ve yemekler yer alır.

Büyük Smoky Dağları Ulusal Parkı: Knoxville’den arabayla kısa bir mesafede bulunan Büyük Smoky Dağları Ulusal Parkı, ziyaretçilere yürüyüş yapma, kamp yapma ve güzel manzarayı seyretme fırsatı sunar.

Sunsphere: 1982 Dünya Fuarı için inşa edilen ikonik altın küre şeklindeki yapı, şehrin ve Dumanlı Dağların muhteşem manzarasını sunuyor.

Kadın basketbolunun tarihini ve başarılarını kutlayan ve hak eden oyuncuları, antrenörleri ve diğerlerini dahil eden Kadın Basketbol Onur Listesi.

Zoo Knoxville: 53 dönümlük arazisinde dünyanın dört bir yanından 800’den fazla hayvanın yanı sıra çeşitli eğitici ve etkileşimli sergilere ev sahipliği yapıyor.

Bunlar Knoxville’de görülecek ve yapılacak pek çok şeyden sadece birkaçı ve bu kişinin ilgisine bağlı, başka ilgi alanlarına hitap edebilecek birçok ziyaret edilecek yer var.

Knoxville’de Yapılacak Aktiviteler

Knoxville, ziyaretçilerin eğlenmesi için çok çeşitli aktiviteler sunmaktadır. İşte birkaç örnek:

Açık hava etkinlikleri: Knoxville, güzel doğal manzaralarla çevrilidir ve Great Smoky Mountains Ulusal Parkı, Tennessee Nehri ve şehrin içindeki ve çevresindeki birçok parkta yürüyüş, bisiklete binme ve balık tutma gibi birçok açık hava etkinliği fırsatı sunar.

Canlı müzik: Knoxville, canlı bir müzik ortamına sahiptir ve yerel ve bölgesel gösterilerden ulusal turne gruplarına kadar canlı müzik performanslarına ev sahipliği yapan birçok mekana ev sahipliği yapmaktadır.

Spor: Tennessee Üniversitesi’ndeki futbol ve basketbol maçları, ikinci lig beyzbol ve buz hokeyi maçlarının yanı sıra popüler aktivitelerdir.

Yiyecek ve içecek: Knoxville, geleneksel Güney mutfağından uluslararası lezzetlere kadar her şeyi sunan çeşitli restoran ve barlarla çok çeşitli bir yiyecek ve içecek ortamına sahiptir.

Sanat ve kültür: Ziyaretçiler, Knoxville Sanat Müzesi, Tennessee Tiyatrosu ve Bijou Tiyatrosu dahil olmak üzere şehirdeki birçok müzeyi, sanat galerisini ve performans alanını keşfedebilirler.

Alışveriş: Knoxville, yerel butiklerden ünlü perakendecilere ve haftalık çiftçi pazarlarına kadar çeşitli alışveriş seçenekleri sunar.

Festivaller: Yıl boyunca Knoxville, Dogwood Sanat Festivali, Tennessee Valley Fuarı ve Knoxville Uluslararası Enerji Fuarı gibi şehrin kültürünü ve tarihini kutlayan bir dizi festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapar.

Tekne Gezisi ve Su Sporları: Şehirde ve çevresinde tekne gezintisi, kano ve kano sporlarının yapılabileceği çok sayıda göl ve su yolu vardır.

Tüm bu aktiviteler müsaitlik durumuna ve mevsimsel değişikliklere tabi olmalıdır, bunlar birkaç örnektir ancak yılın zamanına ve ziyaretçilerin kişisel ilgi alanlarına bağlı olarak şehrin sunabileceği çok daha fazlası vardır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1