Lincoln Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Lincoln Şehri

Lincoln Şehri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Nebraska eyaletinin başkentidir. Eyaletin güneydoğu kesiminde, Omaha’nın yaklaşık 50 mil güneybatısında yer almaktadır. Lincoln, yaklaşık 280.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve Nebraska’daki en büyük ikinci şehirdir. Nebraska-Lincoln Üniversitesi’ne ev sahipliği yapması ve Lincoln Senfoni Orkestrası ve Lincoln Çocuk Müzesi gibi canlı sanat ve kültür ortamıyla tanınır. Şehir ayrıca, yıl boyunca etkinlik ve etkinliklere ev sahipliği yapan Antilop Parkı ve Pioneer Parkı da dahil olmak üzere birçok parka ev sahipliği yapmaktadır.

Lincoln Şehir Tarihi

Lincoln Şehri 1856’da kuruldu ve o sırada henüz başkan olmayan Abraham Lincoln’ün adını aldı. Kısmen eyaletteki merkezi konumu nedeniyle 1867’de eyalet başkenti olarak seçildi. 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarında Lincoln, kısmen 1869’da kurulan Nebraska-Lincoln Üniversitesi sayesinde hızla büyüdü. eğitim, kültür ve iş merkezi. Bugün Lincoln, dost canlısı, davetkar atmosferi ve sürdürülebilirlik ve toplum gelişimine olan bağlılığıyla tanınmaktadır.

Lincoln’da Gezilecek Yerler

Nebraska-Lincoln Üniversitesi: Üniversitenin güzel kampüsü, Nebraska Eyaleti Meclis Binası, Lied Gösteri Sanatları Merkezi ve Uluslararası Yorgan Çalışma Merkezi ve Müzesi dahil olmak üzere bir dizi simge yapıya ve cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Lincoln Çocuk Müzesi: Bu uygulamalı müze, bilim, sanat ve tarih dahil olmak üzere çeşitli konularda sergilerle çocukların öğrenmesi ve eğlenmesi için harika bir yerdir.

Batık Bahçeler: Şehrin göbeğinde yer alan bu güzel bahçeler, çok çeşitli bitki ve çiçeklerin yanı sıra bir gölet ve bir çeşmeye sahiptir.

Lincoln Saltdogs: Bu ikinci lig beyzbol takımı, yaz aylarında Haymarket Park’ta oynuyor ve oyunlar, bir akşam geçirmek için eğlenceli ve hesaplı bir yol.

Nebraska Eyaleti Meclis Binası: Şehrin merkezindeki bir tepenin üzerinde yer alan bu etkileyici bina, Nebraska yasama meclisine ev sahipliği yapar ve turlar için halka açıktır.

Lincoln Hayvanat Bahçesi: Şehrin kalbinde yer alan bu küçük hayvanat bahçesi aslan, kaplan ve ayı gibi çeşitli hayvanlara ev sahipliği yapıyor.

Demiryolları: Şehrin bu canlandırılmış bölgesi, bir dizi restoran, mağaza ve eğlence mekanının yanı sıra haftalık bir çiftçi pazarına ev sahipliği yapmaktadır.

Sheldon Sanat Müzesi: Nebraska-Lincoln Üniversitesi kampüsünde bulunan bu müze, Edward Hopper ve Georgia O’Keeffe’nin eserlerinin de dahil olduğu bir Amerikan sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

 Lincoln’da Yapılacak Aktiviteler

Lincoln’de yapılacak pek çok eğlenceli aktivite var:

Pioneers Park veya Antelope Park gibi şehrin birçok parkından birinde yürüyüş yapın veya bisiklete binin.

Lincoln Saltdogs’un evi olan Haymarket Park’ta ikinci lig beyzbol maçı izleyin.

Nebraska-Lincoln Üniversitesi kampüsünü ziyaret edin ve Nebraska Eyaleti Meclis Binası’nda bir tura katılın.

Yıl boyunca çeşitli konserlere, oyunlara ve diğer performanslara ev sahipliği yapan Lied Gösteri Sanatları Merkezi’nde bir gösteriye katılın.

Çocukların çeşitli etkileşimli sergilerde öğrenip oynayabileceği Lincoln Çocuk Müzesi’nde bir gün geçirin.

Sheldon Sanat Müzesi’ni ziyaret edin ve Edward Hopper ve Georgia O’Keeffe gibi Amerikalı sanatçıların eserlerini görün.

Çok sayıda restoran, mağaza ve eğlence mekanına ev sahipliği yapan, şehrin canlandırılmış bir bölgesi olan Railyard’ı keşfedin.

Çeşitli mağaza ve restoranların yer aldığı büyük bir açık hava alışveriş merkezi olan SouthPointe Pavilions’ta alışverişe gidin.

Şehrin kalbinde yer alan halka açık güzel bir bahçe olan Sunken Gardens’ta gezintiye çıkın.

Her damak zevkine uygun geniş bir mutfak yelpazesi sunan şehrin birçok mükemmel restoranından birinde yemek yemenin tadını çıkarın.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1