Miami Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Miami Şehri

Şehir, Florida’nın en kalabalık ilçesi olan Miami-Dade İlçesinde yer almaktadır.
Miami, önemli bir Hispanik ve Latin Amerika topluluğuna sahip, çeşitli nüfusuyla tanınır. Şehir, zengin kültürel çeşitliliğine katkıda bulunan Latin Amerika, Karayipler ve dünyanın diğer bölgelerinden birçok göçmene ev sahipliği yapmaktadır.
Miami, büyük bir limanı ve merkezi burada bulunan çok sayıda çok uluslu şirket ile uluslararası ticaret için önemli bir merkezdir. Şehir ayrıca Miami Üniversitesi, Florida Uluslararası Üniversitesi ve Miami Dade Koleji dahil olmak üzere bir dizi üniversiteye ve koleje ev sahipliği yapmaktadır.
Miami, hem turistler hem de yerel halk için popüler bir destinasyon olan South Beach de dahil olmak üzere güzel plajlarıyla tanınır. Şehir ayrıca Miami Beach Botanik Bahçesi ve Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri dahil olmak üzere birçok parka ve yeşil alana ev sahipliği yapmaktadır.
Şehir ayrıca Miami Heat (basketbol), Miami Dolphins (futbol) ve Florida Panthers (buz hokeyi) dahil olmak üzere bir dizi profesyonel spor takımına ev sahipliği yapmaktadır.
Miami, hareketli gece hayatıyla tanınır ve birçok kulüp, bar ve restorana ev sahipliği yapar. Şehir ayrıca Calle Ocho Festivali ve Miami Uluslararası Film Festivali gibi bir dizi kültürel etkinlik ve festivale ev sahipliği yapmaktadır.
Miami, Florida’nın güneydoğu kesiminde, Atlantik kıyısı boyunca yer almaktadır. Şehir, sıcak, nemli yazları ve ılıman kışları ile ılık, subtropikal bir iklime sahiptir.

Miami Şehir Tarihi

Miami, Tequesta Kızılderili kabilesinin yaşadığı 16. yüzyılın başlarına kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. 1566’da İspanyollar, daha sonra Miami şehri olacak bölgede bir misyon kurdu.

19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında Miami, bir tatil beldesi ve tarım ve turizm merkezi olarak hızla büyüdü. 1920’lerde şehir, şu anda şehrin ikonik simgeleri haline gelen birçok Art Deco binanın inşasına yol açan bir gayrimenkul patlaması yaşadı.

20. yüzyılın ortalarında Miami, büyük bir liman ve merkezi burada bulunan birçok çok uluslu şirket ile uluslararası ticaret ve finans için bir merkez haline geldi. 1980’lerde ve 1990’larda, şehirde önemli bir endüstri olmaya devam eden turizmde şehir yeniden canlandı.

Bugün Miami, güzel plajları, zengin kültürel mirası ve hareketli gece hayatıyla tanınan, çeşitliliğe sahip ve canlı bir şehirdir. Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde ticaret, uluslararası ticaret ve turizm için önemli bir merkezdir.

Miami Şehri Gezilecek Yerler

South Beach: Bu popüler plaj, beyaz kumu, kristal berraklığındaki suyu ve hareketli gece hayatıyla tanınır.
Art Deco Bölgesi: Bu tarihi mahalle, 1930’lar ve 1940’lardan kalma birçok renkli Art Deco binasına ev sahipliği yapmaktadır.
Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri: Bu güzel mülk, büyük bir İtalyan malikanesine, resmi bahçelere ve Avrupa tarzı bir köye sahiptir.
Zoo Miami: Bu popüler cazibe merkezi, dünyanın dört bir yanından 3.000’den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır.
Miami Deniz Akvaryumu: Bu deniz tema parkında yunus gösterileri, deniz aslanı performansları ve diğer su etkinlikleri bulunur.
Orman Adası: Bu vahşi yaşam parkı, primatlar, kuşlar ve sürüngenler dahil olmak üzere çeşitli egzotik hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır.
Özgürlük Kulesi: Bu tarihi bina, bir zamanlar Miami News’in gazete genel merkeziydi ve şimdi bir müze.
Bayside Marketplace: Bu açık hava alışveriş ve yemek kompleksi, Miami şehir merkezinde, sahil boyunca yer almaktadır.
Miami Beach Boardwalk: Bu popüler yürüyüş yolu, Atlantik Okyanusu boyunca uzanır ve plajın ve şehir silüetinin güzel manzaralarını sunar.
Miami Çocuk Müzesi: Bu etkileşimli müze, çocuklar için tasarlanmıştır ve bilim, sanat ve kültür üzerine sergiler içerir.

Miami’de Yapılacak Aktiviteler

Sahili ziyaret edin: Miami, beyaz kumları ve kristal berraklığındaki sularıyla tanınan South Beach de dahil olmak üzere birçok güzel plaja ev sahipliği yapmaktadır.
Alışverişe gidin: Miami, lüks butikleriyle tanınan Design District ve popüler bir açık hava alışveriş ve yemek kompleksi olan Bayside Marketplace dahil olmak üzere bir dizi alışveriş bölgesine ev sahipliği yapmaktadır.
Gece hayatının tadını çıkarın: Miami, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kulüp, bar ve restoranın bulunduğu hareketli gece hayatıyla tanınır.
Bir tekne turuna çıkın: Miami, şehrin su yollarında ve yakındaki adalarda gezi turları sunan bir dizi tekne turu şirketine ev sahipliği yapmaktadır.
Bir müzeyi ziyaret edin: Miami, modern ve çağdaş sanatın sergilendiği Perez Art Museum Miami ve şehrin zengin tarihini keşfeden HistoryMiami Museum dahil olmak üzere bir dizi müzeye ev sahipliği yapmaktadır.
Yürüyüş yapın veya bisiklete binin: Miami, Atlantik Okyanusu boyunca uzanan ve plajın ve şehir silüetinin güzel manzaralarını sunan Miami Beach Boardwalk da dahil olmak üzere birçok parka ve yeşil alana ev sahipliği yapmaktadır.
Bir tur golf oynayın: Miami, zorlu düzeniyle tanınan Key Biscayne’deki Crandon Golf Sahası da dahil olmak üzere bir dizi golf sahasına ev sahipliği yapmaktadır.
Bir yemek turuna çıkın: Miami, Latin Amerika, Karayipler ve Asya dahil olmak üzere çok çeşitli mutfaklara ev sahipliği yapmaktadır. Birçok şirket, yerel lezzetleri tatmanıza ve şehrin mutfak sahnesini keşfetmenize olanak tanıyan yemek turları düzenlemektedir.
Bir tema parkını ziyaret edin: Miami, çeşitli egzotik hayvanlara ev sahipliği yapan Jungle Island ve yunus gösterileri ve diğer su sporları etkinliklerine ev sahipliği yapan Miami Seaquarium dahil olmak üzere bir dizi tema parkına ev sahipliği yapmaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 4]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1