Moreno Valley Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Moreno Valley Şehri

Moreno Valley, Kaliforniya’nın Riverside ilçesinde yer alan bir şehirdir. Riverside-San Bernardino metropol bölgesinde yer alır ve Los Angeles’ın yaklaşık 50 mil doğusundadır. Şehrin 200.000’den fazla nüfusu vardır ve bir dizi işletmeye, eğitim kurumuna ve eğlence tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Moreno Vadisi, güçlü ekonomisi, çeşitli nüfusu ve güneşli havasıyla tanınır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılıman olan Akdeniz iklimine sahiptir. Şehre, bölgede bulunan askeri bir tesis olan March Air Reserve Base hizmet veriyor. Moreno Valley’de birkaç devlet okulu ve özel okulun yanı sıra bir topluluk koleji ve bir üniversite vardır. Şehir, March Field Air Museum, Moreno Valley Mall ve Box Springs Mountain Reserve Park dahil olmak üzere bir dizi parka, patikaya ve yeşil alana ev sahipliği yapmaktadır. Sana yardım edebileceğim başka bir şey var mı?

Moreno Valley Şehir Tarihi

Moreno Vadisi 1800’lerin sonlarında kuruldu, ancak 1984 yılına kadar bir şehir olmadı. Şehir, bölgeye ilk yerleşenlerden biri olan Moreno ailesinin adını aldı. 1900’lerin başlarında, bölgede narenciye ve avokado gibi mahsullerin yetiştirildiği şehir, esas olarak tarımsaldı. Moreno Valley, 1950’ler ve 1960’larda şehrin Los Angeles’a yakınlığı ve uygun konut fiyatları nedeniyle ailelerin yaşamak için popüler bir yer haline gelmesiyle hızla büyümeye başladı. 1980’lerde Mart Hava Kuvvetleri Üssü, şehre bir dizi yeni iş ve ekonomik büyüme getiren bir askeri yedek üsse dönüştürüldü. Moreno Vadisi 1990’lar ve 2000’ler boyunca büyümeye devam etti ve şu anda çeşitli bir nüfusa ve gelişen bir ekonomiye ev sahipliği yapıyor.

Moreno Valley’de Gezilecek Yerler

California, Moreno Valley’de ziyaret edilebilecek birçok ilginç yer var. Bazı seçenekler şunları içerir:

March Field Air Museum: Bu müze, March Air Reserve Base’de bulunur ve askeri uçak, araç ve eserlerden oluşan bir koleksiyona sahiptir.

Box Springs Mountain Reserve Park: Bu park, bir dizi yürüyüş parkurunun yanı sıra çevredeki bölgenin muhteşem manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır.

Moreno Valley Mall: Bu alışveriş merkezinde çeşitli mağazalar, restoranlar ve eğlence seçenekleri bulunmaktadır.

Lake Perris Eyalet Rekreasyon Alanı: Bu eyalet parkı yakınlardadır ve tekne gezintisi, balık tutma ve doğa yürüyüşü gibi bir dizi açık hava etkinliği sunar.

Riverside Community College District: Bu eğitim kurumu, çeşitli sınıflar ve programların yanı sıra spor etkinlikleri ve diğer etkinlikler sunar.

Riverside Unified School District: Bu okul bölgesi, bölgede birçoğu güçlü performans sanatları programları ve diğer ders dışı etkinlikler sunan bir dizi devlet okulu işletmektedir.

University of California, Riverside: Bu üniversite yakındadır ve çeşitli akademik programların yanı sıra spor etkinlikleri ve diğer etkinlikler sunar.

Hidden Springs Farm: Bu faal çiftlik turlar, eğitim programları ve çeşitli mevsimlik etkinlikler sunar.

Sunnymead Ranch Park: Bu parkta bir göl, oyun alanı ve çok sayıda piknik ve barbekü alanı bulunmaktadır.

March Community Playhouse: Bu tiyatro grubu, yıl boyunca çeşitli oyunlar ve diğer performanslar sergiliyor.

Bunlar sadece birkaç fikir ve Moreno Vadisi ve çevresinde ziyaret edilecek daha pek çok ilginç yer var.

Moreno Valley’de Yapılacak Aktiviteler

İlgi alanlarınıza bağlı olarak Moreno Valley, California’da yapılacak birçok aktivite var. Bazı seçenekler şunları içerir:

Yürüyüş: Moreno Vadisi’nde ve çevresinde Box Springs Dağı Koruma Parkı ve Perris Gölü Eyalet Rekreasyon Alanı dahil olmak üzere bir dizi yürüyüş parkuru vardır.

Bisiklet: Moreno Valley’de March Air Reserve Base Bisiklet Yolu ve Hidden Springs Farm Yolu dahil olmak üzere birkaç bisiklet yolu vardır.

Golf: Moreno Valley’de Moreno Valley Ranch Golf Kulübü ve Sunnymead Ranch Golf Sahası dahil olmak üzere birkaç golf sahası bulunmaktadır.

Alışveriş: Moreno Valley Mall ve bölgedeki diğer alışveriş merkezleri çeşitli mağaza ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır.

Bir müzeyi ziyaret etmek: March Field Hava Müzesi ve Riverside Unified School District’in Riverside Community College District’i bir dizi eğitici sergi ve program sunar.

Bir spor etkinliğine katılmak: University of California, Riverside ve Moreno Valley Unified School District, yıl boyunca bir dizi spor etkinliği sunar.

Sinemaya gitmek: Bölgedeki Moreno Valley 16 Sinemaları ve diğer sinema salonları, izlenecek çok çeşitli filmler sunar.

Bir parkı ziyaret etmek: Moreno Valley, Sunnymead Ranch Park ve March Community Playhouse dahil olmak üzere bir dizi parka ev sahipliği yapmaktadır.

Bir oyuna veya başka bir gösteriye katılmak: March Community Playhouse ve bölgedeki diğer tiyatro grupları, yıl boyunca çeşitli oyunlar ve diğer performanslar sunar.

Konsere gitmek: Moreno Valley Konferans ve Rekreasyon Merkezi ve bölgedeki diğer mekanlar, çeşitli konserlere ve diğer canlı müzik etkinliklerine ev sahipliği yapar.

Bunlar sadece birkaç fikir ve Moreno Vadisi ve çevresinde yapılacak birçok başka aktivite var.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1