Neuss Şehri – Tarihi – Gezilecek Yer -Aktiviteler – Üniversite

Neuss Şehri

Neuss, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan bir şehirdir. Düsseldorf’un yaklaşık 15 kilometre kuzeybatısında, Ren nehrinin batı kıyısında yer almaktadır. Kent, antik Roma dönemine kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Roma İmparatorluğu döneminde Neuss, Novaesium olarak biliniyordu ve önemli bir askeri kale ve ticaret merkeziydi. Şehir, 2. Dünya Savaşı sırasında ağır hasar gördü, ancak savaştan sonra yeniden inşa edildi. Bugün Neuss, 150.000’den fazla nüfusu ve güçlü ekonomisi ile gelişen bir şehirdir. Aynı zamanda birçok iyi korunmuş tarihi bina ve simge yapıya sahip güzel eski kentiyle de tanınır.

Neuss Tarihi

Neuss, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan bir şehirdir. Düsseldorf’un yaklaşık 15 kilometre kuzeybatısında, Ren nehrinin batı kıyısında yer almaktadır. Şehrin nüfusu yaklaşık 156.000 kişidir. Aziz Quirinus kilisesi, belediye binası ve şehir kapısı gibi pek çok iyi korunmuş tarihi bina ve simge yapıya sahip güzel eski kentiyle tanınır. Şehir ayrıca, Şehir Müzesi ve Insel Hombroich Müzesi dahil olmak üzere birçok müzeye sahiptir.

Neuss, üretim, hizmetler ve ticarete odaklanan güçlü bir ekonomiye sahiptir. Şehir, ilaç şirketi GlaxoSmithKline ve perakende şirketi Metro AG dahil olmak üzere birçok büyük şirkete ev sahipliği yapmaktadır.

Kent, çok sayıda park ve yeşil alanın yanı sıra çeşitli mağaza, restoran ve kültür mekanlarıyla da sakinlerine kaliteli bir yaşam sunuyor. Şehir ayrıca Düsseldorf, Köln ve bölgedeki diğer büyük şehirlere kolay erişim ile iyi ulaşım bağlantıları sunmaktadır.

Neuss, özellikle tarihi yerleri ve her yıl Almanya’nın en büyük fuarlarından biri olan Neusser Kirmes ile turistler için popüler bir destinasyondur.

Neuss’de Gezilecek 10 Yer

 1. Aziz Quirinus Bakanı
 2. Schiefes Haus
 3. Rheinpark
 4. Stadtmuseum Neuss
 5. Jülicher Tor
 6. Grillo-Tiyatro
 7. Römerthermen Neuss
 8. Stadtpark
 9. Max-Ernst-Müzesi
 10. Rheinpromenade Neuss

Neuss’de Yapılabilecek 10 Aktivite

 1. Aziz Quirinus Minster’ı ziyaret edin ve tarihi hakkında bilgi edinin
 2. Rheinpark’ta yürüyüşe çıkın ve doğanın tadını çıkarın
 3. Şehrin tarihi hakkında bilgi edinmek için Stadtmuseum Neuss’u keşfedin
 4. 14. yüzyıldan kalma eski bir şehir kapısı olan Jülicher Tor’u ziyaret edin
 5. Grillo-Theater’da bir oyun veya konser izleyin
 6. Roma tarzı bir spa olan Römerthermen Neuss’ta rahatlayın ve gevşeyin
 7. Rheinpromenade Neuss boyunca yürüyüşe çıkın ve nehir manzarasının keyfini çıkarın
 8. Çağdaş sanat sergilerini görmek için Max-Ernst-Museum’u ziyaret edin
 9. Haftalık bir pazar olan Neusser Markt’ta alışverişe gidin
 10. Manzaraları farklı bir perspektiften görmek için Ren nehrinde bir tekne turuna çıkın.

Neuss’de Üniversite Okumak

Neuss, mühendislik, doğa bilimleri, işletme ve tasarım gibi alanlarda çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunan bir uygulamalı bilimler üniversitesi olan Hochschule Rhein-Waal’a ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite pratik, uygulamalı öğrenime ve güçlü endüstri bağlantılarına odaklanmasıyla tanınır. Aynı zamanda, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle çeşitli bir öğrenci nüfusuna sahiptir.

Hochschule Rhein-Waal’daki öğrenciler, son teknoloji tesis ve ekipmanların yanı sıra çeşitli ders dışı etkinliklere ve kulüplere erişebilirler. Üniversite ayrıca öğrencilerin başarılı olmasına yardımcı olmak için akademik danışmanlık ve kariyer danışmanlığı gibi destek hizmetleri sunmaktadır.

Hochschule Rhein-Waal’a ek olarak öğrenciler, Düsseldorf, Köln ve Aachen gibi yakın şehirlerdeki diğer üniversiteleri de bulabilirler.

Neuss aynı zamanda ders çalışmak için harika bir yerdir, öğrenciler için öğrenci yurtları, apartman daireleri ve kiralık odalar gibi çeşitli konaklama seçeneklerine sahiptir. Şehir aynı zamanda iyi bir toplu taşıma sistemine sahiptir, bu da öğrencilerin etrafta dolaşmasını ve şehrin sunduğu her şeye erişmesini kolaylaştırır.

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1