Almanya Sigorta İşlemleri

Avrupa'nın en önemli ülkelerinden olan Almanya, yoğun Türk nüfusu ile dikkat çekmektedir. Bu ülkede, ilk olarak işçi olarak giden ve artık yaşamını önemli oranda ülkede sürdüren birçok vatandaşımız bulunmaktadır.

Almanya'da Eğitim

Almanya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Avrupa’nın en önemli ülkelerinden olan Almanya, yoğun Türk nüfusu ile dikkat çekmektedir. Bu ülkede, ilk olarak işçi olarak giden ve artık yaşamını önemli oranda ülkede sürdüren birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Alman kentlerine giden vatandaşlarımız çoğu zaman kesinlikle yabancılık çekmez ve adeta kendini ülkemizde sanır. Almanya, başta başkent Berlin olmak üzere, birçok kenti ile eğitim alanında da öndedir. Ülkede son derece önemli üniversiteler bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak işbirliğimiz olan üniversiteler hakkında bilgi alarak, kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Ülke malum bir Avrupa Birliği ülkesidir ve eğitim kriterleri bakımından Bologna kriterlerine uygundur. Bu  nedenle, diplomaların uluslararası anlamda denkliği bulunmaktadır.

Almanya Vize ve Sigorta İşlemleri:

Almanya ve ülkedeki üniversiteler hakkında tüm bilgileri, iklim, yaşam şartları ve konaklama dahil öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Her zaman sizinle olduğumuzu ve en avantajlı eğitim olanaklarını sizlere sunduğumuzu belirtelim. Bir AB ülkesi olan Almanya, bunun gereği olarak ülkeye girişlerde Schengen vizesi uygulamaktadır. Bu vizeyi almadan giriş yapamazsınız. Bu vize herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinden de alınabilir. Almanya Konsoloslukları vize departmanları ve elçilikten de vize taleplerine bulunmak mümkündür.

Almanya vize ile Almanya sigorta işlemleri bakımından yapılması gereken ve hazırlanması gereken birtakım evraklar bulunmaktadır. Uygun şartlara haiz pasaport, vesikalık biyometrik fotoğraf, istenilen sayılarda ve ölçülerde olacak şekilde, Almanya vize başvuru formunun tam ve eksik olmadan, doğru şekilde doldurulması, Kişisel evraklar ve seyahat evraklarının tamanlanması gerekmektedir. Bunlar ise şöyledir, kişisel evraklar olarak banka hesaplarının dökümleri, mezun olunan okuldan alınan öğrenci belgesi, aileye ilişkin banka kayıtları, taşıt ve taşınmaz kayıtları, kabul edilen okuldan alınan kabul belgesi, seyahate ilişkin dilekçe, uçuş ile konaklama rezervasyonları, nüfus cüzdanı örneği, seyahat sağlık sigortası, nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçükler için muvafakatname hazırlanması gerekmektedir.

Almanya sigorta işlemleri noktasında, önemli bir detay yukarıda belirtildiği gibi, vize işlemleri için zorunlu olan seyahat sağlık sigortasıdır. Bu noktada belirtelim, seyahat sağlık sigortasının en az 30.000 EURO bedel içeren şekilde olması gerekmektedir. Yaklaşık olarak, 60 EURO geri ödeme ile bu şekilde bir poliçe hazırlatabilirsiniz. Üzerinde rakamlarda sigorta poliçeleri için de düzenleme yapılabilir. Bu bütçe ile ilgili bir durumdur. Seyahatlerin güvence altına alınması demek, biraz da sağlık açısından sigorta ile teminat altına alınmak anlamına gelmektedir. Öte yandan, tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde yukarıda belirtilen şekilde sağlık sigortasının yapılması zorunludur.

Almanya sigorta işlemleri bakımından, hazırlanan sigortanın tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerli olması gerekmektedir. Poliçe üzerinde bu ifadenin olması gerekmektedir. Öte yandan, poliçe üzerinde kişinin t.c. kimlik numarası ve diğer kimlik bilgilerinin de yer alması lazımdır. Bu sigorta ile, ülkede sağlık hizmetlerinden harcama yapmadan yararlanabilirsiniz. Ülkenin gelişmişlik düzeyi de sağlık hizmetleri doğru orantılıdır. Bu konuda memnun kalacağınızdan eminiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1