Almanya Burs İmkanları

Almanya burs imkanları Türkiye'den gelecek öğrenciler için oldukça fazladır. Sizler de Eurostar aracılığı ile Almanya'da eğitim görmek istediğiniz üniversiteye ve burs başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylece eğitim giderlerinin bir kısmının bu üniversiteler tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Almanya'da Eğitim

Almanya Üniversiteleri Burs İmkanları

Eğitiminize Almanya’da devam etmeye kesin olarak karar verdiyseniz ilk bilmeniz gereken Almanya’nın öğrenim harcını uluslararası öğrencilerden almadığıdır. Bu sayede Almanya’da eğitim giderleriniz daha işin başından azalmış olmaktadır. Sadece lisansüstü eğitim alacaklar için ödenmesi gereken bir harç bulunmaktadır. Bunun haricinde lisans eğitiminizi hiçbir harç ödemeden tamamlayabilirsiniz. Öğrenim harcı olmadığına göre Almanya’da eğitimi tercih edenler için geriye konaklama ve diğer yaşamsal giderler kalmaktadır. Bu giderler içinde oldukça geniş olan Almanya burs imkanları size ciddi çözümler sunmaktadır.

Almanya’da eğitiminizi sürdürürken faydalanabileceğiniz başlıca burslara değinmek gerekirse, şu burslardan bahsedebiliriz.

Türkiye Bursları; Henüz Almanya’da eğitime başlamadan ülkemizin yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için sunduğu burs imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bu burslar KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) ve TEV (Türk Eğitim Vakfı) tarafından sağlanmaktadır.

Almanya Devlet Bursları; Almanya Devleti, eğitime çok ciddi önem vermesi ve desteklemesi nedeniyle öğrencilere verilmek üzere ciddi sayılabilecek bir burs bütçesi oluşturmuştur. Bu bütçe de ülke dışından eğitim gören öğrencilerde unutulmamış olup, onlarda aynı ölçülerde bu burslardan faydalandırılmaktadır. Bu burslardan birkaçını saymak gerekirse şu burslar sayılabilir; DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) bursları, Erasmus Plus bursları,

Devlet Desteği Haricindeki Burslar; Almanya’da yabancı öğrenciler için Alman devletinin haricinde burs veren başka kurum ve kuruluşlarda bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır; Heinrich Böll Bursları, Deutschland Stipendium Bursu, Kurt Hansen Fen, Robert Bosch Stiftung ve Alexander von Humboldt burslarıdır.

Üniversite Bursları; diğer ülkelerde olduğu gibi Almanyada’da başarılarıyla adı duyulmuş  üniversiteler kendi burs programlarını yürütmektedirler. Üniversitelerin burs programlarını detaylıca incelemek sayesinde daha fazla burs imkanına erişebileceğiniz üniversiteyi seçebilir ve bu sayede eğitim masraflarınızı daha da düşürebilirsiniz.

Başta da belirtildiği üzere Almanya lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için zaten oldukça masrafsız bir ülkedir. Bunun yanı sıra oldukça geniş Almanya burs imkanları sayesinde de Almanya’da eğitim görmek fazlasıyla cazip hale gelmektedir. Bugün Avrupa’nın lokomotifi bir ekonomiye sahip olan bu sanayi devi ülke gelişimine devam edebilmek için eğitimi çok geniş çapta desteklemektedir. Öğrenci dostu şehirlere sahip olan Almanya, insan hakları, evrensel değerler konusunda da birçok ülkeye örnek teşkil edecek tarzda bir yönetim anlayışına sahiptir.

Almanya’da eğitim görmek öğrencilere çok ayrı bir vizyon ve ufuk sağlayacağı gibi, Avrupa’nın en önemli ve ekonomik açıdan en güçlü ülkelerinden birisi olması nedeniyle Almanya’da ki bir üniversiteden mezun olunduğunda, Avrupa da iş imkanları konusunda ya da bilimsel çalışmalar yapabilmek için çok daha fazla imkanlara sahip olunacaktır.

Almanya burs imkanları konusunda daha detaylı bilgiler edinmek, aklınıza takılan soruları sormak, neyi nasıl yapacağınızı öğrenmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımıza müracaat edebilir, başvurabileceğiniz burslar ile ilgili  uzman yardımı alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1