Newark Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Newark Şehri

Newark Şehri, Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinin en büyük şehridir ve Essex County’de bulunur. Manhattan’ın yaklaşık 8 mil (13 km) batısındadır. Şehir yaklaşık 280.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve New York metropol bölgesindeki üçüncü büyük şehirdir. Newark; Newark Müzesi, New Jersey Sahne Sanatları Merkezi ve New Jersey Devils hokey takımına ev sahipliği yapan Prudential Center gibi bir dizi kültürel ve tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Şehir ayrıca Rutgers University – Newark ve New Jersey Institute of Technology dahil olmak üzere birçok büyük üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

Newark Şehir Tarihi

Newark, 1666’da Passaic Nehri kıyısında bir kasaba kuran Connecticut’tan Püriten yerleşimciler tarafından kuruldu. Şehir adını İngiltere’deki Newark-on-Trent’den almıştır. Devrim Savaşı sırasında Newark, Kıta Ordusu için önemli bir ikmal deposuydu. 19. yüzyılda ve 20. yüzyılın başlarında, Newark, demiryolları ve Newark Havaalanı’nın ana ulaşım merkezleri olarak hizmet verdiği, büyük bir sanayi merkezi ve ulaşım endüstrisinin bir merkeziydi. Şehir aynı zamanda deri eşyalardan puroya kadar çeşitli ürünlerin üretildiği bir üretim merkeziydi. 20. yüzyılın ikinci yarısında Newark, sanayisizleşme, ırksal gerilim ve siyasi yolsuzluk gibi bir dizi zorlukla karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, son yıllarda, şehir merkezinin büyük ölçüde yeniden yapılanması ve şehrin sanat ve kültürel ortamının gelişmesiyle birlikte şehir yeniden canlandı.

Newark’da Gezilecek Yerler

Newark Müzesi – Bu müzede sanat, bilim ve teknoloji sergilerinden oluşan bir koleksiyonun yanı sıra bir planetaryum ve bir heykel bahçesi bulunur.

The New Jersey Performing Arts Center – Bu performans sanatları mekanı konserlere, oyunlara ve diğer canlı performanslara ev sahipliği yapar.

The Prudential Center – Bu çok amaçlı arena, New Jersey Devils hokey takımına ev sahipliği yapar ve ayrıca konserlere ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapar.

Branch Brook Parkı – Bu park, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kiraz çiçeği ağaçları koleksiyonuna ev sahipliği yapar ve piknik yapmak ve açık hava etkinlikleri için popüler bir yerdir.

The Ironbound District – Bu mahalle, Portekiz ve Brezilya restoranları ve mağazaları ile tanınır ve keşfedilmesi gereken canlı ve hareketli bir bölgedir.

The Newark Symphony Hall – Konserlere ve diğer canlı performanslara ev sahipliği yapan bu mekan, Art Deco mimarisinin güzel bir örneğini oluşturuyor.

Newark Halk Kütüphanesi – Bu kütüphane 1 milyondan fazla kitaptan oluşan bir koleksiyona sahiptir ve ayrıca etkinliklere ve sergilere ev sahipliği yapmaktadır.

Rutgers Üniversitesi – Newark – Bu üniversitede, mimar Philip Johnson tarafından tasarlanan Paul Robeson Kampüs Merkezi de dahil olmak üzere bir dizi ilginç bina ve simgesel yapı vardır.

 Newark’da Yapılacak Aktiviteler

Bir müzeyi ziyaret edin – Newark Müzesi’ne ek olarak, Newark, New Jersey Tarih Derneği Müzesi ve John Ballantine Evi de dahil olmak üzere bir dizi başka müzeye ev sahipliği yapmaktadır.

Canlı bir performansa gidin – New Jersey Sahne Sanatları Merkezi ve Newark Symphony Hall, konser izlemek veya oyun oynamak için harika yerlerdir.

Bir parkı keşfedin – Branch Brook Parkı ve Askeri Park, açık hava etkinlikleri ve dinlenme için popüler yerlerdir.

Yerel bir restoranda yemek yiyin – Newark, Portekiz, Brezilya ve İtalyan dahil olmak üzere çok çeşitli mutfaklara ev sahipliği yapmaktadır.

Yerel bir pazarda alışveriş yapın – Newark Farmers Market, taze ürünler ve yerel olarak yetiştirilen diğer ürünleri bulmak için harika bir yerdir.

Bir üniversiteyi ziyaret edin – Rutgers Üniversitesi – Newark ve New Jersey Institute of Technology, güzel kampüsleri ve çeşitli akademik ve kültürel etkinlikleriyle keşfedilmeye değer yerlerdir.

Bir spor etkinliğine katılın – Prudential Center, New Jersey Devils hokey takımına ev sahipliği yapar ve şehirde ikinci lig beyzbol ve futbol takımları da vardır.

Bir film izleyin – Newark Liberty Uluslararası Film Festivali her yıl düzenlenir ve bir dizi bağımsız filmi sergiler.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1