Orlando Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Orlando Şehri

Orlando, ABD’nin Florida eyaletinde bir şehir ve Orange County’nin ilçe merkezidir. 2018 yılında ABD Sayım Bürosu’na göre 2.509.831 nüfusa sahip olan Orlando metropol bölgesinin merkezidir. Central Florida’da yer alan Florida’nın nüfusa göre üçüncü büyük şehridir. Şehir, Walt Disney World, Universal Orlando Resort ve SeaWorld Orlando gibi tema parklarıyla tanınır. Bu tema parkları Orlando’yu popüler bir turizm merkezi haline getirdi ve şehir aynı zamanda kültürel etkinlikler, spor etkinlikleri ve açık hava eğlenceleri gibi bir dizi başka cazibe merkezine de ev sahipliği yapıyor. Şehir ayrıca, bölgede bulunan bir dizi kolej ve üniversite ile yüksek öğrenim için önemli bir merkezdir.

Orlando Şehir Tarihi

Central Florida Railroad Company’nin bölgede bir depo inşa etmesiyle 1875’te kuruldu. Depo, İkinci Seminole Savaşı sırasında bölgede ölen bir asker olan Orlando Reeves’in adını almıştır. Şehir 1885’te kuruldu.

20. yüzyılın başlarında şehir, çevresinde birçok narenciye bahçesi bulunan bir tarım merkeziydi. 1965’te Walt Disney, şehir yakınlarındaki Bay Lake’de Walt Disney World Resort’u inşa etme planlarını duyurdu. Bu, bölgeye turizmde büyük bir artışa yol açtı ve şehrin nüfusu ve ekonomisi önemli ölçüde büyüdü. Bugün  bir dizi tema parkı ve diğer cazibe merkezlerinin yanı sıra sağlık, teknoloji ve askeri savunmayı içeren çeşitli bir ekonomi ile önemli bir turizm merkezidir.

Orlando’da Gezilecek Yerler

Walt Disney World Resort: Bu devasa eğlence kompleksinde dört tema parkı (Magic Kingdom, Epcot, Disney Hollywood Stüdyoları ve Disney Animal Kingdom), iki su parkı (Disney’s Typhoon Lagoon ve Disney’s Blizzard Beach) ve bir dizi otel, restoran, ve diğer olanaklar.

Universal Resort: Bu tesiste iki tema parkı (Universal Studios Florida ve Islands of Adventure), bir su parkı (Volcano Bay) ve bir dizi otel, restoran ve diğer olanaklar bulunmaktadır.

SeaWorld : Bu deniz yaşamı tema parkı, bir dizi hayvan sergisi ve gösterisinin yanı sıra heyecan verici geziler ve diğer ilgi çekici yerleri içerir.

Kennedy Uzay Merkezi: şehrin yaklaşık bir saat doğusunda yer alan bu ziyaretçi kompleksi, NASA tarafından işletilmektedir ve uzay programı hakkında bir dizi sergi ve gösterimin yanı sıra roket fırlatmalarını görme fırsatı sunmaktadır.

LEGOLAND Florida Resort: Yakındaki Winter Haven’da bulunan bu tema parkında oyuncaklar, ilgi çekici yerler ve tamamen LEGO tuğlalarından yapılmış sergiler bulunur.

Orlando’da ziyaret edilecek diğer popüler yerler arasında Eye (dev bir dönme dolap),  Sanat Müzesi ve Harry P. Leu Bahçeleri yer alır.

 Orlando’da Yapılacak Aktiviteler

Orlando, Florida’da yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Burada birkaç öneri:

 1. Eğlence parklarını ziyaret etmek: dünyaca ünlü eğlence parkları ile ünlüdür, bu yüzden bu parkları ziyaret etmek için harika bir fırsattır. Özellikle Walt Disney Dünyası, Universal Orlando Resort ve SeaWorldgibi popüler parkları ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.
 2. Güzel doğal alanları keşfetmek: çevresinde güzel doğal alanlar bulunmaktadır. Örneğin, Harry P. Leu Gardens, yerli bitki türlerinin yanı sıra tropikal bitki türlerini de barındıran büyüleyici bir bahçedir. Ayrıca, Wekiwa Springs State Park ve Blue Spring State Park gibi yerlerde plajlar, piknik alanları ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.
 3. Spor etkinliklerini izlemek: , NBA takımı Orlando Magic’in yanı sıra birçok profesyonel ve amatör spor etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Bu etkinlikler arasında futbol, beyzbol, basketbol, golf gibi farklı branşlar bulunmaktadır.
 4. Kültürel etkinliklere katılmak: Orlando, yıl boyunca birçok kültürel etkinlik düzenlemektedir. Örneğin, Florida Film Festival, Orlando Fringe Festival ve Orlando International Fringe Theater Festival gibi önemli etkinlikler yer almaktadır.
 5. Alışveriş yapmak: ve çevresinde birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Özellikle, Florida Mall ve Mall at Millenia gibi yerlerde lüks mağazalar, sinemalar ve yiyecekler için yerler bulunmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1