Riverside Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Riverside Şehri

Riverside, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan ve Riverside ilçesinde yer alan bir şehirdir. Kaliforniya’nın en kalabalık 12. şehri ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık 59. şehridir. Riverside, Riverside County’nin ilçe merkezidir ve Güney Kaliforniya’nın Inland Empire metropol bölgesinde yer almaktadır. Los Angeles şehir merkezinin yaklaşık 60 mil doğusunda yer almaktadır. Riverside, Inland Empire’daki en büyük şehirdir ve Riverside Community College District ile Riverside Unified School District’e ev sahipliği yapar. Şehrin nüfusu 300.000’in üzerindedir. Riverside, güzel parkları ve yeşil alanlarının yanı sıra tarihi misyon hanı ve Riverside Community College District’teki Riverside City College ile tanınır.

Riverside Şehir Tarihi

Riverside Şehri 1870’lerde kuruldu ve adını Santa Ana Nehri’nin yanındaki konumundan alıyor. Başlangıçta narenciye yetiştirilen bir bölgeydi ve daha sonra bir yerleşim bölgesi olarak geliştirildi. Riverside, 1883’te bir şehir olarak kuruldu.

Şehrin zengin bir tarihi vardır ve 1880’lerde Riverside’da yaşayan kölelik karşıtı ve kadınların oy hakkı savunucusu Julia Ward Howe dahil olmak üzere Kaliforniya tarihinde bir dizi önemli şahsiyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir aynı zamanda 1916’da kurulan Riverside Community College District’in Riverside City College’ına da ev sahipliği yapıyordu.

Riverside, tarihi boyunca bir sanat ve kültür merkezi olmuştur. Riverside Unified School District, bir dizi performans sanatları programına ev sahipliği yapmaktadır ve Riverside Unified School District’teki Riverside City College’da da güçlü bir performans sanatları programı bulunmaktadır. Şehir aynı zamanda Riverside Sanat Müzesi’ne ve Riverside Unified School District’in Riverside City College’ın Riverside Community College District’in Riverside City College’ın Riverside Community College District Riverside Sanat Galerisi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

 Riverside’da Gezilecek Yerler

Riverside, California’da ziyaret edilecek birçok ilginç yer var. İşte birkaç fikir:

Riverside Sanat Müzesi: Bu müzede çağdaş sanat sergileri yer alır ve ayrıca tablolar, heykeller ve baskılar da dahil olmak üzere 3.500’den fazla sanat eseri koleksiyonuna sahiptir.
Riverside Unified School District’teki Riverside City College: Bu kolejin güzel bir kampüsü vardır ve bir dizi sahne sanatları programına ev sahipliği yapar. Aynı zamanda yerel ve ulusal sanatçıların sergilerinin yer aldığı Riverside Community College District’in Riverside City College’ın Riverside Community College District’in Riverside Sanat Galerisi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.
Riverside Unified School District’in Riverside City College’ın Riverside Community College Bölgesi: Bu bölge, piknikler ve açık hava etkinlikleri için popüler bir yer olan Fairmount Park da dahil olmak üzere çok sayıda parka ve yeşil alana ev sahipliği yapmaktadır.
Riverside Unified School District’in Riverside City College’ın Riverside Community College District’in Riverside Unified School District’in Riverside City College’ın Riverside Community College District’in Riverside Community College District’in Riverside Sanat Galerisi: Bu sanat galerisinde yerel ve ulusal sanatçıların sergileri yer alır ve çağdaş sanatı görmek için harika bir yerdir .
Riverside Unified School District’in Riverside City College’ın Riverside Community College District’in Riverside Community College District’in Riverside Community College District’in Riverside Community College District’in Riverside Sanat Galerisi: Bu sanat galerisinde yerel ve ulusal sanatçıların sergileri yer alır ve çağdaş sanatı görmek için harika bir yerdir.

 Riverside’da Yapılacak Aktiviteler

Şehrin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinmek için Riverside Metropolitan Müzesi’ni ziyaret edin.
Riverside’a arabayla kısa bir mesafede bulunan Cleveland Ulusal Ormanı’nda yürüyüş yapın veya dağ bisikletine binin.
Dünyanın dört bir yanından çeşitli bitki türlerinin bulunduğu Riverside Community College District’in Botanik Bahçelerinde gezintiye çıkın.
Kartallar, atmacalar ve baykuşlar gibi çeşitli kuş türlerine ev sahipliği yapan Riverside Ulusal Mezarlığı’nda kuş gözlemciliği yapın.
Yerel ve uluslararası sanatçıların çağdaş sanat sergilerinin yer aldığı Riverside Sanat Müzesi’ne göz atın.
Victoria Club veya Riverside Golf Club gibi Riverside’daki birçok golf sahasından birinde bir tur golf oynayın.
Askeri havacılık tarihi üzerine sergilerin yer aldığı Riverside Unified School District’in March Field Hava Müzesi’ni keşfedin.
Çeşitli mağaza ve restoranların yer aldığı popüler bir açık hava alışveriş merkezi olan Riverside Plaza’da alışverişe gidin.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1