Roseville Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Roseville Şehri

Roseville, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Placer ilçesinde yer alan ve Sacramento metropol bölgesinde yer alan bir şehirdir. 2010 nüfus sayımına göre şehrin nüfusu 118.788’dir. Placer İlçesindeki en büyük şehirdir. Roseville, bol park alanı, bisiklet yolları ve mükemmel okullarıyla tanınır. Şehir ayrıca birkaç alışveriş merkezine ve Kuzey Kaliforniya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Roseville’deki Westfield Galleria’ya ev sahipliği yapmaktadır.

Roseville Şehir Tarihi

Roseville, California, 1909’da Güney Pasifik Demiryolu tarafından bir demiryolu kasabası olarak kuruldu. Şehir, demiryolunun genel müfettişi Aaron Rose’un adını almıştır. Roseville olan bölge, başlangıçta Rancho San Juan Meksika arazi hibesinin bir parçasıydı. İlk kalıcı yerleşimciler bölgeye 1850’lerde geldi.

İlk yıllarda, Roseville’in ekonomisi öncelikle tarım ve madenciliğe dayanıyordu. Sacramento bölgesinin nüfusu artmaya başladığında, şehrin büyümesi 1940’larda ve 1950’lerde hızlanmaya başladı. Sonraki yıllarda yeni konutlar inşa edildikçe ve işletmeler bölgeye taşındıkça şehrin nüfusu hızla artmaya devam etti.

1990’larda Roseville, önemli miktarda büyüme ve gelişme yaşamaya başladı. Şehirde bir dizi ulusal perakendeci de dahil olmak üzere birçok yeni işletme açıldı ve nüfus artmaya devam etti. Bugün Roseville, güçlü bir ekonomiye ve yüksek bir yaşam kalitesine sahip, canlı ve çeşitliliğe sahip bir şehirdir.

Roseville’de Gezilecek Yerler

Roseville, California’da ziyaret edilecek birçok yer var:

Roseville’deki Westfield Galleria: Bu, Kuzey Kaliforniya’daki en büyük alışveriş merkezlerinden biridir ve çok çeşitli mağazalar, restoranlar ve eğlence seçenekleri sunar.

Maidu Müzesi ve Tarihi Alanı: Bu müze ve tarihi alan, bölgede binlerce yıldır yaşamış olan Maidu halkının hikayesini anlatıyor. Müze, Maidu halkının tarihi, kültürü ve sanatı üzerine sergiler sunuyor.

Roseville Spor Merkezi: Bu son teknoloji tesis, kapalı havuz, buz pateni pisti ve fitness merkezi dahil olmak üzere çeşitli spor ve fitness seçenekleri sunmaktadır.

Denio’nun Çiftçi Pazarı ve Takas Buluşması: Bu pazar, 70 yılı aşkın süredir bir Roseville geleneği olmuştur ve çok çeşitli taze ürünler, el işleri ve benzersiz ürünler sunmaktadır.

Miners Ravine Trail: Bu pitoresk parkur, Miners Ravine ve çevresinin manzarasını sunar ve yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve koşmak için popüler bir mekandır.

Roseville Telefon Müzesi: Bu müze, Roseville ve çevresindeki telefon endüstrisinin tarihini sergiliyor.

Golfland Sunsplash: Bu su ve eğlence parkı, su kaydırakları, dalga havuzu ve diğer ilgi çekici yerleri ile sıcak yaz günlerinde ziyaret etmek için harika bir yerdir.

Placer County Fuar Alanı: Panayır alanı, yıl boyunca Placer County Fuarı, bir rodeo ve diğer etkinlikler dahil olmak üzere birçok etkinliğe ev sahipliği yapar.

Roseville Automall: Roseville Automall, birçok araba galerisine ev sahipliği yapar ve en yeni modelleri incelemek ve araçları test etmek için harika bir yerdir.

Roseville Sanatları! Blue Line Gallery: Bu galeri, yerel ve bölgesel sanatçıların çağdaş sanat sergilerinin yanı sıra sanat dersleri, konferanslar ve atölye çalışmaları sunmaktadır.

Roseville’de Yapılacak Aktiviteler

Roseville, California’da yapılacak çok sayıda aktivite vardır:

Alışveriş: Roseville, Kuzey Kaliforniya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Roseville’deki Westfield Galleria’dan 70 yılı aşkın bir süredir Roseville geleneği olan Denio’s Farmers Market & Swap Meet’e kadar çeşitli alışveriş seçenekleri sunar.

Açık hava rekreasyonu: Roseville’de yürüyüş, bisiklete binme ve piknik yapma imkanı sunan Mahany Bölge Parkı ve Miners Ravine ve çevredeki bölgenin manzarasını sunan Miners Ravine Trail dahil olmak üzere birçok park vardır.

Spor ve fitness: Roseville Spor Merkezi, kapalı havuz, buz pateni pisti ve fitness merkezi dahil olmak üzere çeşitli spor ve fitness seçenekleri sunan son teknoloji bir tesistir.

Sanat ve kültür: Maidu Müzesi ve Tarihi Bölgesi, bölgede binlerce yıldır yaşamış olan Maidu halkının hikayesini anlatıyor. Roseville Telefon Müzesi, Roseville ve çevresindeki telefon endüstrisinin tarihini sergiliyor.

Eğlence ve Eğlence: Golfland Sunsplash, su kaydırakları, dalga havuzu ve diğer ilgi çekici yerleri ile sıcak yaz günlerinde ziyaret etmek için harika bir yerdir. Placer County Fuar Alanı, yıl boyunca Placer County Fuarı, bir rodeo ve diğer etkinlikler dahil olmak üzere birçok etkinliğe ev sahipliği yapar.

Golf: Roseville’de Woodcreek Golf Kulübü, Diamond Oaks Golf Sahası ve Sierra Pines Golf Sahası gibi birkaç golf sahası vardır.

Yiyecek ve içecek: Roseville, rahat yemek mekanlarından kaliteli restoranlara kadar çok çeşitli yemek seçenekleri sunar. Tadım ve turlar sunan birkaç yerel bira fabrikası ve şarap imalathanesi de vardır.

Otomotiv: Roseville Automall, birçok otomobil bayisine ev sahipliği yapar ve en yeni modelleri incelemek ve araçları test etmek için harika bir yerdir.

Sanat ve galeriler: Roseville Sanatları! Blue Line Gallery, yerel ve bölgesel sanatçıların çağdaş sanat sergilerinin yanı sıra sanat dersleri, konferanslar ve atölye çalışmaları sunmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1