Santa Ana Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Santa Ana Şehri

Santa Ana, California, Orange County’nin ilçe merkezi ve en kalabalık ikinci şehridir. Güney Kaliforniya’da, Los Angeles şehir merkezinin yaklaşık 35 mil güneydoğusunda yer almaktadır. 2010 Amerika Birleşik Devletleri Nüfus Sayımı itibariyle şehrin 324.528 nüfusu vardı ve bu da onu Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık 57. şehri yapıyor. Santa Ana, çeşitli nüfusu, canlı sanat ortamı ve tarihi şehir merkezi ile tanınır. Şehir, Bowers Müzesi, Santa Ana Hayvanat Bahçesi ve Old Orange County Adliye Sarayı gibi birçok kültürel simgesel yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Şehir aynı zamanda Santa Ana College ve Irvine California Üniversitesi’nin Orange County Merkezi gibi bir dizi yüksek öğretim kurumuna da ev sahipliği yapmaktadır.

Santa Ana Şehir Tarihi

Santa Ana, 1869 yılında şehre Roma Katolik Kilisesi’nin Aziz Anne’sinin adını veren William H. Spurgeon tarafından kuruldu. Şehir 1886’da kuruldu ve kısa sürede narenciye ve ceviz üretimine odaklanan önemli bir tarım merkezi haline geldi. 20. yüzyılın başlarında Santa Ana, kısmen Güney Pasifik Demiryolunun gelişmesi ve Pasifik Elektrikli Demiryolunun inşasıyla teşvik edilen hızlı bir büyüme ve kentleşme döneminden geçti. Şehir, Güney Kaliforniya için önemli bir ulaşım merkezi ve bir üretim ve ticari faaliyet merkezi haline geldi.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Santa Ana, şehrin büyümesine ve refahına katkıda bulunan birkaç askeri üs ve savunma yüklenicisine ev sahipliği yaptı. Savaşı takip eden on yıllarda Santa Ana, hızlı bir nüfus artışının yanı sıra önemli sosyal ve politik değişim dönemi yaşadı. Şehir gelişmeye ve büyümeye devam etti ve bugün farklı nüfusu, canlı sanat ortamı ve büyüyen ekonomisi ile biliniyor.

Santa Ana’da Gezilecek Yerler

Santa Ana, California, Orange County’nin ilçe merkezi ve en kalabalık ikinci şehridir. İşte Santa Ana’da ziyaret edilebilecek bazı yerler:

Bowers Müzesi: Bu müze, eski Mısır, Yunan ve Roma eserleri dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından sanat ve kültür sergilerine ev sahipliği yapmaktadır.
Santa Ana Hayvanat Bahçesi: Bu küçük hayvanat bahçesi maymunlar, goriller ve egzotik kuşlar da dahil olmak üzere 270’in üzerinde hayvana ev sahipliği yapmaktadır.
Discovery Cube Orange County: Bu etkileşimli bilim müzesi, çocuklar ve aileler için mükemmeldir.
Orange County Miras Müzesi: Bu müze, yerli halkı ve ilk yerleşimcileri de dahil olmak üzere Orange County’nin tarihini sergiliyor.
Yost Tiyatrosu: Bu tarihi tiyatro, canlı müzik ve konserler ve komedi gösterileri gibi diğer etkinliklere ev sahipliği yapar.
Santora Sanat Binası: Bu bina, çeşitli sanat galerileri ve stüdyoların yanı sıra bir restoran ve kafeye ev sahipliği yapmaktadır.
Santora Binası: Bu bina, çeşitli sanat galerileri ve stüdyoların yanı sıra bir restoran ve kafeye ev sahipliği yapmaktadır.
Old Towne Orange: Bu tarihi bölge, tarihi Orange Plaza’nın yanı sıra çeşitli antika dükkanları, restoranlar ve kafelere ev sahipliği yapmaktadır.
Irvine Bölge Parkı: Bu parkta yürüyüş ve bisiklet parkurlarının yanı sıra balık tutmak ve piknik yapmak için bir göl bulunmaktadır.
Orange Circle: Bu tarihi döner kavşak, çeşitli mağaza ve restoranlarla çevrilidir ve insanları izlemek için popüler bir mekandır.

Santa Ana’da Yapılacak Aktiviteler

Kaliforniya, Santa Ana’da yapılacak çok şey var. İşte birkaç fikir:

Dünyanın dört bir yanından sanat ve kültür sergilerinin yer aldığı Bowers Müzesi’ni ziyaret edin.
Çeşitli türlerden 260’tan fazla hayvana ev sahipliği yapan Santa Ana Hayvanat Bahçesi’ni keşfedin.
Galeriler, stüdyolar ve performans alanları ile bir sanat kompleksine dönüştürülen eski bir matbaa olan Santora Sanat Binası’nda gezintiye çıkın.
Yürüyüş parkurları, göl ve oyun alanı sunan Santiago Park’ta açık havada biraz zaman geçirin.
Çiftçi pazarı, atlıkarınca ve çevredeki bölgenin panoramik manzarasını sunan balon gezintisi bulunan Orange County Great Park’a göz atın.
Çocuklu aileler için mükemmel bir uygulamalı bilim müzesi olan Discovery Cube Orange County’yi ziyaret edin.
150’den fazla mağaza ve restoranın bulunduğu Westfield MainPlace Alışveriş Merkezi’nde alışverişe gidin.
Umarım bu fikirler size Santa Ana ziyaretiniz için iyi bir başlangıç noktası sağlar!

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1