Spokane Valley Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Spokane Valley Şehri

Spokane, Amerika Birleşik Devletleri’nin Pasifik Kuzeybatı bölgesinde, Washington eyaletinde yer alan bir şehirdir. 220.000’den fazla nüfusu ile eyaletteki en büyük ikinci şehirdir. Spokane Nehri Vadisi’nde yer alan şehir, doğal güzellikleri ve açık hava eğlence olanaklarıyla tanınır. Spokane ayrıca Gonzaga Üniversitesi ve Eastern Washington Üniversitesi gibi bir dizi kültürel ve eğitim kurumuna da ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin ekonomisi, sağlık, eğitim ve devlet hizmetlerinin yanı sıra büyüyen bir teknoloji sektörü tarafından yönlendirilmektedir.

Spokane Valley Şehir Tarihi

Spokane Valley, Amerika Birleşik Devletleri’nin Pasifik Kuzeybatı bölgesinde, Washington eyaletinde yer alan bir şehirdir. Şimdi Spokane Vadisi olan bölge, Kızılderililerin Spokane Kabilesi’nin bölgeyi işgal ettiği 1800’lerin başlarına kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Yerli olmayan ilk yerleşimciler bölgeye 1870’lerde geldi ve Spokane Valley şehri 2003’te resmen kuruldu.

Avrupa yerleşiminin ilk günlerinde, bölge öncelikle çiftçilik ve çiftçilik için kullanılıyordu. Şehrin ekonomisi, Grand Coulee Barajı’nın inşası ve yakınlardaki Spokane’deki havacılık endüstrisinin gelişmesi bölgeye yeni işler ve ekonomik büyüme getirdiğinde, 20. yüzyılın ortalarına kadar büyük ölçüde tarıma bağlıydı.

Son yıllarda Spokane Valley, artan nüfusu barındırmak için yeni konut geliştirmeleri, işletmeler ve tesislerin inşa edilmesiyle önemli bir nüfus artışı ve gelişimi yaşadı. Şehir, güçlü topluluk duygusu ve çevredeki bölgenin doğal güzelliğini korumaya olan bağlılığıyla tanınır.

Spokane Valley’de Gezilecek Yerler

Spokane Valley, Doğu Washington’da bulunan bir şehirdir ve aşağıdakiler dahil ziyaret edilebilecek birçok yer vardır:

Riverfront Park: Spokane Nehri boyunca yer alan, büyük bir gondol gezintisi, oyun alanları ve bir kaykay Şeridi bulunan 100 dönümlük bir park.
Manito Parkı: Duncan Bahçesi, Japon Bahçesi ve Rose Hill Bahçesi gibi resmi bahçeleriyle tanınan 90 dönümlük bir park.
Mirabeau Point Park: oyun alanı, piknik masaları ve tekne iskelesi sunan bir park.
Centennial Trail: Spokane Vadisi’nden geçen ve yürüyüş, bisiklet ve koşu için fırsatlar sunan 37 millik bir parkur.
Balık Gölü Patikası: Gölün ve çevredeki dağların pitoresk manzaralarını sunan 8,5 millik bir yürüyüş.
Liberty Lake Bölge Parkı: yürüyüş parkurları, piknik ve tekne gezintisi fırsatları sunan bir park.
Valley Museum of Childhood: Geçmişten oyuncaklar ve oyunların sergilendiği bir müze.
Spokane Vadisi Miras Müzesi: bölgenin Kızılderili mirası da dahil olmak üzere Vadinin tarihini anlatan bir müze.
Splash Down Su Parkı: birkaç kaydırak, tembel nehir ve çocuk alanı içeren bir su parkı.

Spokane Valley’de Yapılacak Aktiviteler

Spokane Vadisi’nde yapılacak pek çok aktivite vardır:

Yürüyüş ve bisiklet: Spokane Valley, 60 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet fırsatları sunan Centennial Trail dahil olmak üzere birçok parka ve patikaya ev sahipliği yapmaktadır.

Balık tutma ve tekne gezintisi: Bölgede balık tutma ve tekne gezintisi için fırsatlar sunan Balık Gölü ve Özgürlük Gölü gibi birkaç göl vardır.

Kayak ve Snowboard: Mt. Spokane Kayak ve Snowboard Parkı, tüm beceri seviyeleri için çeşitli kayak ve snowboard alanları sunar.

Golf: Bölgede, Liberty Lake Golf Sahası ve Qualchan’daki The Creek dahil olmak üzere zorlu ve manzaralı golf fırsatları sunan birçok golf sahası bulunmaktadır.

Alışveriş: Valley Mall, çeşitli mağazalar ve mağazalar sunar ve yakındaki Spokane şehri de çeşitli alışveriş fırsatlarına sahiptir.

Ziyaret Edilen Müzeler: Valley Museum of Childhood ve Spokane Valley Heritage Museum, bölgenin tarihi ve kültürel mirasına bir bakış sunan iki müzedir.

Etkinlikler: Yıl boyunca şehirde Valleyfest, Liberty Lake Çiftçi Pazarı ve Valleyfest geçit töreni gibi birçok etkinlik ve festival düzenlenmektedir.

İç mekan aktiviteleri: Vadi, Mica Moon Zip Line Park, Post Falls Kapalı Su Parkı ve Escape Room gibi çeşitli iç mekan aktivitelerine sahiptir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1