Spokane Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Spokane Şehri

Spokane, Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinin en büyük ikinci şehridir. Doğu Washington’da, Idaho sınırının yaklaşık 20 mil batısında yer almaktadır. Şehrin yaklaşık 220.000 kişilik bir nüfusu vardır ve bu da onu İç Kuzeybatı bölgesindeki en büyük şehir yapar. Spokane, bölgenin ekonomik ve kültürel merkezidir ve doğal güzelliği, açık hava eğlence fırsatları ve güçlü topluluk duygusuyla tanınır. Şehir, özel bir Cizvit üniversitesi olan Gonzaga Üniversitesi’ne ve bir kamu araştırma üniversitesi olan Washington Eyalet Üniversitesi Spokane’ye ev sahipliği yapmaktadır. Spokane ayrıca Spokane Senfonisi, Spokane Operası ve Spokane Uluslararası Film Festivali gibi birçok kültürel etkinliğe ve cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Spokane Şehir Tarihi

Spokane, 1871’de James Nettle Glover ve diğer yatırımcılar tarafından kuruldu. Şehir adını, Avrupa yerleşiminden binlerce yıl önce bölgede yaşayan Yerli Amerikalıların Spokane kabilesinden almıştır. Spokane, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında, Kuzey Pasifik Demiryolunun inşası ve kereste, mineraller ve hidroelektrik enerji dahil olmak üzere bölgenin doğal kaynaklarının geliştirilmesi sayesinde hızla büyüdü. 1974’te şehir, Kuzeybatı Pasifik’te Spokane’ye uluslararası ilgiyi çeken ve ekonomik ve kültürel gelişimini daha da artıran ilk Dünya Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Bugün Spokane, güçlü bir ekonomiye ve zengin bir tarihe sahip, çeşitlilik içeren ve canlı bir şehirdir.

Spokane’de Gezilecek Yerler

Spokane’de her yaştan insan için gezilecek çok yer ve yapılacak şeyler var. İşte birkaç öneri:

Riverfront Park: Bu 100 dönümlük park, Spokane şehir merkezinin kalbinde yer alır ve Spokane Nehri ile şehir silüetinin güzel manzaralarına sahiptir. Parkın en önemli parçası olan bir dizi muhteşem şelale olan Spokane Şelalesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Parkta ayrıca atlıkarınca, buz pateni pisti, gökyüzü yolculuğu ve oyun alanı gibi birçok dinlence tesisi bulunmaktadır.

Manito Parkı: Bu 92 dönümlük halka açık park, Spokane’nin South Hill semtinde bulunur ve Duncan Bahçesi, Rose Hill ve Japon Bahçesi gibi güzel bahçelere sahiptir. Parkta ayrıca oyun alanı, ördek göleti ve kış bahçesi vardır.

Spokane Şelaleleri: Spokane Şelaleleri, Spokane şehir merkezinin kalbinde yer alan bir dizi muhteşem şelaledir. Şelaleler Spokane Nehri üzerinde bulunur ve gezi, piknik ve fotoğrafçılık için popüler bir mekandır.

Gonzaga Üniversitesi: Gonzaga Üniversitesi, Spokane’de bulunan özel bir Cizvit üniversitesidir. Üniversite, güçlü akademik programları ve halka açık güzel kampüsü ile tanınmaktadır. Ziyaretçiler kampüs turuna katılabilir, bir spor etkinliğine katılabilir veya kampüste gerçekleşen birçok kültürel etkinlikten birine katılabilir.

Mount Spokane Eyalet Parkı: Bu 13.919 dönümlük eyalet parkı, Spokane’nin yaklaşık 20 mil kuzeybatısında yer alır ve güzel ormanlar, çayırlar ve dağ manzaralarına sahiptir. Parkta yürüyüş ve bisiklet parkurları, kayak alanı ve kamp alanı gibi birçok dinlence tesisi bulunmaktadır.

Spokane’de Yapılacak Aktiviteler

Spokane şehir merkezinin kalbinde yer alan 100 dönümlük bir park olan Riverfront Park’ı ziyaret edin. Parkta Spokane Şelaleleri, buz pateni pisti, atlıkarınca ve bir dizi açık hava heykeli gibi bir dizi ilgi çekici yer bulunmaktadır.

İç Kuzeybatı’nın hikayesini anlatan bir sanat ve eser koleksiyonuna ev sahipliği yapan Kuzeybatı Sanat ve Kültür Müzesi’nde bir tura katılın.

Mount Spokane State Park ve Spokane River Centennial Trail gibi yakınlardaki dağlarda yürüyüş yapın veya bisiklete binin.

Güzel bahçeler ve yürüyüş yollarının bulunduğu Manito Parkı ve Botanik Bahçeleri’ne göz atın.

Sizi şelalelerde ve çevrede bir tura çıkaran bir gondol olan Spokane Falls SkyRide’ı ziyaret edin.

Indian Canyon Golf Sahası veya Esmeralda Golf Sahası gibi Spokane’deki birçok golf sahasından birinde bir tur golf oynayın.

Çeşitli mağaza ve butikler bulacağınız Spokane şehir merkezine alışverişe gidin.

Büyük kediler, ayılar ve primatlar da dahil olmak üzere çeşitli hayvanları görebileceğiniz Cat Tales Zooloji Parkı’nı ziyaret edin.

Bir bira fabrikası turuna çıkın ve Spokane’nin No-Li Brewhouse veya Iron Goat Brewing gibi birçok bira fabrikasından birinde yerel butik biraların tadına bakın.

Yıl boyunca çeşitli konserler, oyunlar ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapan INB Gösteri Sanatları Merkezi’nde bir performansa katılın.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1