Thousand Oaks Şehir Rehberi- Gezilecek Yerler-Tarihi-Kültürü-Aktiviteler

Thousand Oaks Şehri

Thousand Oaks, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan ve Ventura ilçesinde yer alan bir şehirdir. Los Angeles şehir merkezinin yaklaşık 40 mil kuzeybatısındadır ve Büyük Los Angeles Bölgesi’nin bir parçasıdır. 2010 nüfus sayımına göre nüfus 126.683’tür. Şehir, düşük suç oranı, yüksek medyan hane geliri ve yüksek medyan ev fiyatları ile tanınır. Thousand Oaks, Wildwood Bölge Parkı ve Santa Monica Dağları Ulusal Rekreasyon Alanı dahil olmak üzere çeşitli parklara ve doğa koruma alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Şehir aynı zamanda California Lutheran Üniversitesi’nin yanı sıra çok sayıda yüksek teknoloji ve biyoteknoloji şirketinin genel merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Thousand Şehir Tarihi

Thousand Oaks, geçmişi 19. yüzyılın ortalarına kadar uzanan nispeten genç bir şehirdir. Bin Meşe olacak bölge, aslen bölgede binlerce yıldır yaşayan Çumaş halkına ev sahipliği yapıyordu. 1800’lerde arazi sığır çiftliği ve tarım için kullanılıyordu.

20. yüzyılın başlarında, arazi daha küçük parsellere bölündü ve çiftlik arazisi olarak satıldı. Yeni toprak sahiplerinin çoğu, bölgede büyük mülkler inşa eden film yıldızları ve diğer ünlülerdi. Thousand Oaks şehri, Thousand Oaks, Newbury Park ve Westlake Village topluluklarının birleşmesiyle 1964 yılında resmen kuruldu.

Kuruluşundan bu yana geçen on yıllar içinde Thousand Oaks hızla büyüyerek Greater Los Angeles bölgesindeki en varlıklı ve arzu edilen topluluklardan biri haline geldi. Şehir, Los Angeles’a yakınlığı ve bölgedeki birçok büyük üniversite ve araştırma merkezinin varlığı sayesinde, teknoloji ve biyoteknoloji araştırma ve geliştirme için de önemli bir merkez haline geldi.

Thousand’de Gezilecek Yerler

Thousand Oaks, California’da gezilecek çok yer var. Bazı popüler turistik yerler şunları içerir:

The Gardens of the World: İngiliz bahçesi, Japon bahçesi ve Akdeniz bahçesi dahil olmak üzere dünyanın farklı bölgelerini temsil eden bahçelere sahip güzel bir park.

Civic Arts Plaza: tiyatro, konser salonu ve sanat galerileri içeren bir performans sanatları merkezi.

Wildwood Bölge Parkı: yürüyüş parkurları, piknik alanları ve oyun alanı bulunan büyük bir park.

Thousand Oaks Kütüphanesi: Çok çeşitli kitaplar, dergiler ve diğer materyaller içeren büyük bir halk kütüphanesi.

Thousand Oaks Gençlik Merkezi: kaykay parkı, spor salonu ve bilgisayar laboratuvarı bulunan gençler için bir rekreasyon merkezi.

Thousand Oaks Acorn: Şehirdeki haberleri ve olayları kapsayan yerel bir gazete.

Thousand Oaks Sanat Yürüyüşü: Şehir genelinde sergilenen yerel sanatçıların eserlerinin yer aldığı yıllık bir etkinlik.

Thousand Oaks Çiftçi Pazarı: taze meyve ve sebzelerin, unlu mamullerin ve diğer öğelerin bulunduğu haftalık bir pazar.

Thousand Oaks Golf Sahası: 18 delik ve bir çalışma alanı bulunan halka açık bir golf sahası.

Thousand Oaks Toplum Merkezi: Her yaş için çeşitli eğlence ve eğitim programları sunan bir toplum merkezi.

Thousand’de Yapılacak Aktiviteler

Thousand Oaks, California’da yapılacak birçok aktivite var. Bazı popüler seçenekler şunları içerir:

Yürüyüş: Thousand Oaks, Santa Monica Dağları ve Wildwood Bölge Parkı gibi birçok güzel yürüyüş parkuruna ev sahipliği yapmaktadır.

Bisiklet: Şehirde birçok bisiklet yolu ve bisiklet paylaşım programı vardır ve ayrıca ünlü bisiklet yolu “The Backbone Trail”e de yakındır.

Golf: Thousand Oaks, Thousand Oaks Golf Sahası ve Los Robles Greens Golf Sahası dahil olmak üzere birçok halka açık golf sahasına sahiptir.

Alışveriş: Şehirde The Oaks ve The Promenade at Westlake gibi birçok alışveriş merkezi ve plaza vardır.

Yemek: Thousand Oaks, fast food’dan kaliteli yemeklere kadar çok çeşitli restoranlara sahiptir.

Ziyaret Edilen Müzeler: Conejo Valley Tarih Derneği ve Müzesi ve Stagecoach Inn Müzesi, bölgenin tarihinin hikayesini anlatan bölgedeki birçok müzeden sadece ikisidir.

Eğlence: Civic Arts Plaza, konserler, tiyatro gösterileri ve komedi geceleri gibi çeşitli gösteriler sunar.

Rahatlatıcı: Şehir, Four Seasons Hotel Westlake Village ve Hyatt Regency Westlake gibi birçok spa ve sağlıklı yaşam merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Açık Hava Etkinlikleri: Santa Monica Dağları’nda yer alan Sherwood Gölü, tekne gezintisi, balık tutma ve piknik yapma gibi dinlence etkinlikleri sunmaktadır.

Festivaller ve fuarlar: Thousand Oaks, Thousand Oaks Art Walk ve Thousand Oaks Street Fair gibi çeşitli yıllık etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1