Arnavutluk Posta Kodu

Gurbete giden insanların farklı amaçları var. Arnavutluk ülkesine okumak yada çalışmak amacıyla giden kişiler artık Arnavutluk posta kodunu bilmeleri durumunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaklar. Arnavutluk posta kodu iletişim kurma konusunda yakınlarınıza yardımcı olacaktır.

Arnavutluk'da Eğitim Posta Kodu: 1001

Üniversite Eğitim Rehberi

Posta kodları genellikle kargo işlemleri için kullanılıyor olsa da, eğer farklı bir ülkeye seyahat edilecek ise büyük önem taşır. Arnavutluk da her yıl binlerce turist ve öğrenci akınına uğrayan bir şehirdir. Dolayısıyla Arnavutluk posta kodu en çok merak edilen ülkeler arasında yer alır.

Arnavutluk’ta Tiran, Elbasan, Dıraç, Avlonya, Görice, İşkodra, Berat, Fier, Lushnja, Laç, Kavalye, Grjirokaster, Leş, Akçahisar, Kuçove gibi şehirler, insan ve yanacı popülasyonunun en fazla olduğu şehirlerdir. Hem tarihi yapı, hem de kültürel miraslar bakımından zengin olan bu şehirler, her yıl milyonlarca turisti ağırlamakta. Ayrıca Arnavutluk eğitim turizminin de oldukça fazla yaşandığı ülkelerden biridir.

Şehirlere Göre Arnavutluk Posta Kodları

374.801 kişilik bir nüfusa sahip olan Tiran bölgesi posta kodları 1001’den başlayıp 1051’e kadar uzamaktadır. Bu bölgedeki Kamza şehri posta kodu 1030, Vore şehri porta kodu 1032, Petrele şehri posta kodu 1034, Ndroq şehri posta kodu 1036 ve Sauk şehri posta kodu ise 1044’dür. Bu şehirler yurtdışı posta alışverişinin de en sık yapıldığı şehirlerdir. Tiran’ın kendi posta kodu ise 1001’dir.

Eğer Arnavutluk’a herhangi bir gönderi yapacaksanız bölge kodu da sorulabilir. Bölge kodu olarak AL – TR kullanılmaktadır.

Arnavutluk Posta Kodu Nasıl Öğrenilir?

Eğer Arnavutluk’a bir gönderi yapacaksanız sizlerden ilk olarak posta kodu talep edilir. Aynı şekilde seyahat edecekseniz ya da öğrenci olarak bu ülkede konaklayacaksanız posta kodunu bilmenizde fayda bulunuyor.

AL – TR başta olmak üzere kullanacağınız bu 4 haneli posta kodunu Eurostar Web sitesinden kolayca öğrenebilirsiniz. Hatta yukarıdaki şehirlerin dışındaki iller için de tüm posta kodlarına, doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu bilgisi Arnavutluk’a gitmeden önce öğrenmenizde fayda bulunmakta.

#1001 #arnavutlukpostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1