Avusturya Posta Kodu

İkamet ettiğiniz yer Avusturya ise ülkede kaldığınız süre boyunca ailenizden farklı ülkede olanlar sizinle iletişime geçmek isteyenler olabilir. Nitekim yakınlarınızın sizlerden haberdar olması için Avusturya posta kodunu onlara ulaştırmanız kesintisiz iletişim kurabilmeniz için oldukça önem taşır.

Avusturya'da Eğitim Posta Kodu: 1010

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Avusturya, Orta Avrupa’da bulunan ve Viyana gibi harika bir şehre sahip olan ülkedir. Her yıl ülkemizden de binlerce kişi, gerek iş, gerek öğrenim, gerekse turistik amaçlı bu ülkeyi ziyaret eder. Aynı zamanda Avusturya ülkemizden de oldukça fazla göç almaktadır. Dolayısıyla bu ülkede akrabası olan pek çok aile bulunmaktadır.

Avusturya’da bulunan sevdiklerinize herhangi bir şey göndermek istediğinizde ya da uluslar arası herhangi bir belgenin teminin de posta kodu sorunsalı muhakkak karşınıza çıkar. İşte Avusturya posta kodu konusuna dair merak edilenler.

Avusturya’nın Eyalet Posta Kodları

Avusturya tam 9 eyaletten oluşan bir ülkedir. Bunlar;

 • Burgenland,
 • Karintiya,
 • Aşağı Avusturya,
 • Yukarı Avusturya,
 • Salzburg,
 • Styria,
 • Tirol,
 • Vorarlerg,
 • Viyana,

Viyana aynı zamanda Avusturya’nın en büyük şehridir ve her yıl çok sayışa Türk turisti de ağırlar. Viyana Posta kodu 1010’dan başlayarak 1300’e kadar uzamaktadır. 2002 ile 2070 arası ise Aşağı Avusturya’ya ait posta kodlarıdır. 2421, 2422, 2423, 2424, 2425 ve 7000 ile 7093 arası yine sık sirkülasyon altında olan Burgenland posta kodlarıdır. Ayrıca Avusturya posta kodlarının önünde AT ülke kodu da bulunmalıdır.

Avusturya Posta Kodu Öğrenmenin En Güvenli Yolu

Avusturya posta kodlarını Eurostar web sitesinden de kolayca öğrenebilirsiniz. Avusturya eyaletlerine ve şehirlerine ait posta kodlarını, bu ülkeye seyahat etmeden önce öğrenmenizde fayda bulunuyor. Ayrıca herhangi bir gönderi yaparken de doğru adrese ulaşması için posta kodunun kritik önem taşıdığını unutmamalısınız.

Posta kodunu yazarken harflerden sonra bir boşluk bırakmayı da unutmamalısınız. Özellikle dijital bir noktada, resmi herhangi bir evrak için posta kodu kısmını dolduruyorsanız bu özellik de büyük önem taşımaktadır.

#1010 #avusturyapostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1