Avusturya Telefon Kodu

Erkek arkadaşınız sizinle yeteri kadar ilgilenmiyorsa iletişim problemlerinizin önüne geçmek için Avusturya telefon kodunu ve gerekli numarayı tuşlayabilirsiniz. Sizle konuşmalarına sınır getirmesini istemediğiniz kiişleri Avusturya telefon kodunu tuşlayarak çevirebilirsiniz.

Avusturya'da Eğitim Telefon Kodu: +43

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Gurbetçi denilince ilk akla gelen ülke şüphesiz bugün en çok gurbetçimizin yaşadığı Almanyadır. Ancak Almanya haricinde başka ülkelerde de oldukça fazla gurbetçimiz yaşamaktadır. Bunlardan biri de Avusturyadır. Bugün yaklaşık olarak 150.000 Türk vatanadaşı yaşamaktadır Avusturyada. Harika doğal güzellikleri, kış sporları, ender bulunan yaylaları ile de birçok vatandaşımızı turist olarak kendisine çekmeyi başaran bu ülkede birçok gencimiz de eğitim amaçlı olarak Avustuya da bulunmaktadır.

Hal böyle olunca bu kadar vatanadaşımızın yaşadığı, eğitim, ticaret, turistik amaçlarla geçici sürelerle gidip gelen vatandaşlarımızın olduğu bu ülkede görüşmek hasret gidermek istediğimiz bir hayli çok insan oluyor. Bunun çok çeşitli görüşme yöntemleri elbette vardır. Ama hepsi için birşeyi bilmeniz gerekmektedir. Elbette ki Avusturya’nın uluslararası telefon kodu!

Avusturya Telefon Kodu Nedir?

Avusturya da gurbetçi olarak yaşayan yakınınızı ya da orada öğrenci olarak bulunan çocuğunuzu sabit telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan aramak, onlaral görüşmek istiyorsanız. Sabit telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan Avusturya’nın uluslararası telefon kodu olan +43’ü tuşladıktan sonra arayacağınız şahsın telefon numarasını tuşlamalısınız.

(+43) Nerenin Kodu?

Telefonunuza +43 ile başlayan bir numaradan çağrı geldiyse biliniz ki size arayan kimse sizi Avusturya’dan aramaktadır. Çünkü +43 Ululararası telefon kodudur ve bu kod Avusturya’ya aittir.

 Avusturya Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Yaklaşık olarak 9 milyon nüfusa sahip bir kara ülkesi olan Avusturya  bir Avrupa Birliği ülkesidir. Avusturya Cumhuriyetinin toplam 9 eyaleti bulunmaktadır. Başkenti Viyana’dır.  Başkent Viyana’nın telefon kodu 1’dir. Bazı önemli şehirlerinin telefon kodları ise şunlardır. Innsburck 512, Graz 316, Salzburg 662, Wels 7242,Villach 4242, St. Polten 2742, Leoben 3842,Klagenfurt 463, Bludenz 5552, Kitzbuhel 5356, Krems An Der Donau 2732, Linz Donau 732’dir.

#+43 #avusturyatelefonkodu

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 1.7]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1