Bahreyn Haritası

Panoramik harita görüntüsü bile dikkatinizi çekecek kadar güzel olan ülke Bahreyn’de ziyaret edeceğiniz noktaların sayısı oldukça fazladır. Bu noktaların konumları görmeniz gereken en güzel yerleri Bahreyn haritası sahibi olarak ziyaret etmeye başlayabilirsiniz.

Bahreyn'de Eğitim Koordinat: 26°2'23"N / 50°33'33"E

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Bahreyn, resmi adıyla Bahreyn Krallığı olan ülke, Asya kıtasında bir ada ülkesidir. Ülkesi güneydoğusunda Katarla batısında Suudi Arabistanla komşudur. Zaten “Bahreyn” Arapçada “iki denizin arasında” anlamına gelmektedir. 1986 yılında şu an Bahreyn haritası nda belirtilen Kuzeybatı yönünde kullanıma açılan Kral Fahd Geçidi ile deniz üzerinden kara yolu vasıtasıyla Suudi Arabistan la bağlantısı sağlanmıştır. Orta Doğudaki diğer ülkeler gibi gelişimini hızla sürdüren ülkelerden biridir.

Bahreyn ülkesi 3 adadan oluşmaktadır. En büyük adası 48 km uzunluk 19,3 km genişliği ile Bahreyn Adasıdır. Bahreyn başkenti Manama Bahreyn Adası üzerindedir. Diğer adaları Sitra ve Muharraktır. Ülke nakliyat ve lojistik gemilerin demir almasına gayet müsait bir kıyı yapısına sahip olduğu için ticari açıdan gelişime uygun bir üniversitedir. Bahreyn haritası nda Adaların rakımı çok yüksek değildir.

Bahreyn Haritası Ekonomisi

Arap dünyasının hızla büyüyen ekonomisine 2006 yılından itibaren ticari hacmiyle büyük katkılar sağlamıştır. Bahreyn Orta Doğu ülkeleri arasında en özgür ve dünya ekonomisinde en özgür 10. ülke olma özelliğiyle ekonomideki sağlamlığını kanıtlamıştır. Bu ekonomik büyüme hacmi ve ivme hızı 2011 yılında Index of Economic Freedom (Özgür Ekonominin Listesi) sıralamasında da kayda geçmiştir.  Ekonomi ve ankacılık sektörünün göz dolduran büyüme ve gelişmesi İslami bankacılık başlığı altında bilimsel araştırmalara konu olmuştur.

Ülke tarihinde petrol ve inci üretimi ekonomik büyümede en fazla rol oynamış faktörlerin başında gelir. Bunu  petrolün ihracattaki oranının %60 olmasıyla daha rahat gözlemleyebiliriz. Petrol ihracatının ekonomideki bu büyük orana sahip olması ekonomiyi petrole bağımlı kılmıştır. Bunun sonucunda da 1985 yılındaki petrol fiyatlarının dalgalanması Bahreyn ekonomisinin stabil kalma oranını oldukça düşürmüştür.

Yabancı yatırımcılar ülkenin ticari hacminin büyüme ivmesi ve iletişim ve ulaştırma imkanlarının yüksek olması sebebiyle bu ülkeyi fazlaca tercih etmektedirler. Amerika Birleşik Devletleri ile 2004 yılında aralarında (US-Bahrain Free Trade Agreement) anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma sonucunda iki ülke arasında serbest ticaret süreci başlamıştır. Anlaşma sonucunda da gümrük vergileri düşürülmüş bu da ülkenin ekonomi büyüme hacmini artırmıştır.

Bahreyn Vize Süreci

Bahreyn’e Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Bahreyn haritası nda belirtilen adalara gidecek genel pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar. Ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımızın 30 gün süreli e-vizelerini ülkeye gitmeden önce almaları gerekmektedir.

Resmi pasaport sahipleri 90 güne kadar iki ülke arasındaki seyahatlerde karşılıklı olarak vizeye ihtiyaç duymazlar.

#bahreynharitası #bahreynaskeriharita #bahreynjeolojiharitası #bahreynsiyasiharitası #bahreynfizikiharitası #bahreyncoğrafyaharitası #bahreynmuharebeharitası #bahreynşehirharitası #bahreynözelharitası #bahreynnüfusharitası #bahreyntoprakharitası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1